23.06.2011
справа № 2-о-383/11
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29.06.2011 року Ленінський районний суд м. Вінниці
в складі : головуючого судді Бойко В.М.,
при секретарі Паруліте Ю.Е.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за заявою ОСОБА_1 за участю в управління пенсійного фонду України у Ленінському районі м. Вінниці про встановлення факту участі в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, суд -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою про встановлення факту участі в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
У заяві зазначив, що у він в 1986 році навчався у Вінницькому медичному інституті ім. М.І. Пирогова. Після аварії на Чорнобильській атомній електростанції я в складі загону медичних працівників та студентів вищевказаного медичного навчального закладу надавав медичну допомогу населенню сіл Липські Романи, Деркачі, Журба , на той час Овруцького району, Житомирської області,
території яких відповідно до Додатку № 1 до Постанови Кабінету Міністрів УРСР від 23 липня 1991 року № 106 були віднесені до зони відчуження.
В даних населених пунктах заявник надавав медичну допомогу з 25 травня по 2 червня 1986 року.
В управлінні Пенсійного фонд України в Ленінському районі м. Вінниці, куди позивач звернувся для призначення йому пенсії йому повідомили, що на їхню думку відсутні документи, підтверджують факт його перебування в зоні відчуження в вказаний вище період.
Про факт його перебування в зоні відчуження йому було видано дві довідки, одна з яких видана деканом лікувального факультету Вінницького медичного інституті ім. М.І. Пирогова за .177/1806 від 23.12.1992 року, інша довідка видана головним лікарем Першотравневої лікарні Овручського району, Житомирської області за № 108 від 30.12.1992 року. Крім того, знову таки факт його перебування в зоні відчуження підтверджується витягом з протоколу № 78 від 1.04.1994 року Житомирської обласної державної адміністрації, відповідно до якого Вінницькою обласною державною адміністрацією 04.04.1994 року йому було видано освідчення учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2-ї категорії.
Встановлення в судовому порядку факту його перебування та надання медичної допомоги населенню в зоні відчуження в період з 25 травня по 2 червня 1986 року йому необхідно для призначення йому пенсії відповідно до статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи Закон України № 796-ХІІ від 28.02.1991 року зі змінами, внесеними згідно із Законом № 1/96-ВР від 06.06.1996 року) якою визначено, що особам які працювали у зоні радіоактивного забруднення з моменту аварії до 1 липня 1986 року незалежно від кількості робочих днів, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання пенсії на 10 років.
Заявник в судовому засіданні позов підтримав та просив його задовольнити.
Представник заінтересованої особи управління пенсійного фонду України у Ленінському районі в судове засідання не з’явився але до суду надійшла заява останньої в якій просила розглянути справу у її відсутність і не заперечує проти задоволення заяви.
У судовому засіданні встановлено наступне.
Позивач 1986 році навчався у Вінницькому медичному інституті ім. М.І. Пирогова. Після аварії на Чорнобильській атомній електростанції позивач в складі загону медичних працівників та студентів вищевказаного медичного навчального закладу надавав медичну допомогу населенню сіл Липські Романи, Деркачі, Журба , на той час Овруцького району, Житомирської області, що підтверджується відповідною довідкою Вінницького медичного інституту ім.. Пирогова. (а.с.6) території яких відповідно до Додатку № 1 до Постанови Кабінету Міністрів УРСР від 23 липня 1991 року № 106 були віднесені до зони відчуження.
В даних населених пунктах заявник надавав медичну допомогу з 25 травня по 2 червня 1986 року.
Вищевказаний факт також підтверджується Довідкою виданої головним лікарем Першотравневої лікарні Овручського району, Житомирської області за № 108 від 30.12.1992 року. (а.с.7)
Крім того, знову таки факт його перебування в зоні відчуження підтверджується витягом з протоколу № 78 від 01.04.1994 року Житомирської обласної державної адміністрації, відповідно до якого Вінницькою обласною державною адміністрацією 04.04.1994 року йому було видано освідчення учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2-ї категорії.(а.с.8)
Відповідно до посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії серії НОМЕР_1 ОСОБА_1 являється учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС (а.с.9)
У відповідності до ч.2 ст. 256 ЦПК України –у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти , від яких залежить виникнення , зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб , якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення .
З огляду на наведене суд приходить до висновку, що заява обґрунтована та підлягає задоволенню.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. ст. 256, 257 та 259 ЦПК України, -
ВИРІШИВ:
Встановити факт перебування ОСОБА_1 та надання медичної допомоги населенню в зоні відчуження в період з 25 травня по 2 червня 1986 року, та участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
СУДДЯ :