Справа № 2-43/08р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 січня 2008 року м .Липовець
ЛИПОВЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
В СКЛАДІ: головуючого судді МОЧУЛЬСЬКОЇ Л.Т.
при секретарі Белінській С.І.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Липовець справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на УТРИМАННЯ неповнолітньої дитини
В С Т А Н О В И В:
Позивачка звернулась до суду з позовом до відповідача про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дочки ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 в твердій грошовій сумі в розмірі 250 грн. щомісячно з дня подачі заяви до повноліття дитини, мотивуючи тим, що вони з відповідачем спільно не проживають, а відповідач добровільно матеріальної допомоги на утримання дитини не надає.
Позивачка в судовому засіданні позов підтримала зіславшись на обставини викладені в позовній заяві.
Відповідач в судовому засіданні позов визнав частково, згоден виплачувати аліменти у мінімальному розмірі передбаченому законодавством. Суду пояснив, що він працює в Гайсинському молокозаводі, його середньомісячна заробітна плата становить - 540 грн., інших доходів не має.
Судом встановлено, що сторони проживали разом у зареєстрованому шлюбі. Від даного шлюбу у них народилася дочка ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 батьком якої, згідно свідоцтва про народження, являється відповідач.
В даний час сторони спільно не проживають, відповідач матеріальної допомоги на утримання дитини не надає.
Відповідач працює в Гайсинському молокозаводі, його середньомісячна заробітна плата становить - 540 грн..
На підставі ст.ст.180, 181, 183 СК України, батьки зобов”язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття; кошти на утримання дитини можуть присуджуватись у частці від доходу батька, або у твердій грошовій сумі. Розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Враховуючи , що платник аліментів, має постійне місце роботи, суд визначає розмір аліментів у частині від його заробітку (доходу).
Суд вважає, що відповідач спроможний надавати утримання своїй дитині , та сплачувати аліменти у розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, враховуючи, що він працює та одержує, щомісячно заробітну плату.
А тому, приймаючи до уваги положення ст. 182 СК України, що у платника аліментів, інших утриманців, на яких він сплачує аліменти, немає, та що він отримує щомісячно заробітну плату, суд вважає можливим розмір аліментів визначити у розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно.
Відповідно до ст. 191 СК України, аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред”явлення позову.
В силу ст.88 ч.3 ЦПК України, якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.
На підставі ст.ст. 180, 181,182, 183, 191 СК України, керуючись ст.ст. 88 ч. 3, 209, 213-215, 367 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов задоволити частково.
Стягнути з ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2, аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання дочки ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку відповідача, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, що складає на час винесення рішення 198,90 грн., щомісячно, починаючи стягнення з 26.11.2007 року до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 50 грн. за надання юридичної допомоги.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави в сумі 51 гривню та 7 грн.50 коп - витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Рішення суду в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.
Рішення може бути оскарженим в апеляційному порядку протягом десяти днів. Після закінчення цього строку, рішення набирає законної сили, якщо не буде подано заяви про апеляційне оскарження.
СУДДЯ Л.Т.МОЧУЛЬСЬКА