Справа № 1 -34, 2007 року
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 квітня 2007 року Ставищенський районний суд Київської області в складі:
головуючого-судді: Мельничука В.П.
при секретарі: Шевченко Т.А.
за участю прокурора: Калітенка C.O.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Ставище Київської області справу про обвинувачення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки та жительки АДРЕСА_1, українки, громадянки України, освіта базова загальна середня, вдови, пенсіонерки, раніше не судимої, в скоєнні злочину, передбаченого ст. 309 ч. 1 КК України,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 в квітні 2006 році на земельній ділянці, що розташована по АДРЕСА_1, виростила невстановлену кількість рослин маку. Від даних рослин маку відділила насіння, а порожні коробочки в кульку поклала на полицю комори в житловому будинку і незаконно зберігала без мети збуту. 4 січня 2007 року близько 13 години 00 хвилин ОСОБА_1 по місцю свого проживання добровільно видала працівникам міліції 305 грам висушеної макової соломи в невеликому розмірі, обіг якої заборонено згідно Таблиці 1 затвердженої Наказом Міністерства охорони здоров’я України 01.08.2000 №188.
В судовому засіданні підсудна свою вину в пред’явленому обвинуваченні за ст. 309 ч.І КК України визнала повністю, суду пояснила, що вона проживає в АДРЕСА_1 у власному будинку. Біля будинку має земельну ділянку розміром 0, 35 га., де вирощує цибулю, картоплю, буряк та інше. В квітні 2006 року на земельній ділянці посіяла 3 рядочки маку для вживання його в їжу. Після сходження, рослини маку обсапувала та обробляла. Потім, коли мак виріс та дозрів, зрізала рослини маку, відділила коробочки маку від стебел. Стебла маку спалила, а з коробочок маку витрусила насіння. Порожні коробочки маку поклала в кульок, який поклала в коморі в приміщенні будинку на полицю. 4 січня 2007 року прийшли працівники міліції, запитали чи є коробочки маку, сказала що є. Потім винесла та віддала коробочки маку працівникам міліції. Коробочки маку ніколи не продавала і не мала наміру продавати, зберігала, бо забула спалити.
У вчиненому щиро кається.
Суд, вважає недоцільним дослідження доказів стосовно фактичних обставин справи, оскільки скоєння даного злочину визнається підсудною. Викладені нею фактичні обставини справи ніким з учасників судового розгляду не оспорюються, тому суд вважає їх достовірними і такими, що не потребують дослідження в судовому засіданні, відповідно до статті 299 КПК України.
Таким чином суд приходить до висновку, підсудна вчинила злочин і її дії суд кваліфікує за статтею 309 ч.І КК України, як незаконне виробництво та зберігання наркотичних засобів, без мети збуту.
Вирішуючи питання про міру покарання підсудній, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, дані про її особу, яка до кримінальної відповідальності притягується вперше, позитивно характеризується по місцю проживання.
Обставини, які пом’якшують покарання підсудної, суд визнає щире каяття та те, що вона є пенсіонеркою.
Обставин, що обтяжують її покарання судом не встановлено.
З урахуванням вищевикладеного та беручи до уваги, що тяжких наслідків від скоєного не наступило, підсудна вину визнала повністю, є пенсіонеркою, вона є особою, яка постраждала внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС та її матеріальний стан і суд вважає, що при призначенні покарання підсудній слід врахувати наявність вищевикладених обставин, які пом’якшують покарання та істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого нею злочину, і призначити їй покарання із застосуванням умов ст. 69 КК України - більш м’яке, не зазначене в санкції статті, за якою її визнано винною, у вигляді штрафу, бо саме така міра покарання є необхідною й достатньою для її виправлення та попередження нових злочинів.
Відповідно до статті 93 КПК України з підсудної слід стягнути судові витрати на користь Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при ГУ МВС України в Київській області за проведення експертизи в сумі 139, 49 грн.
Речові докази по справі - висушену макову солому відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 81 КПК України слід знищити.
Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд -
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 за ст. 309 ч. 1 КК України з застосуванням ст. 69 КК України до штрафу в сумі 510 (п’ятсот десять) гривень.
Міру запобіжного заходу засудженій, підписку про невиїзд залишити до вступу вироку в законну силу.
Судові витрати за експертні дослідження стягнути з ОСОБА_1 на користь Науково - дослідного експертно-криміналістичного центру при ГУ МВС України в Київській області в сумі 139 (сто тридцять дев’ять) гривень 49 копійок. Вказані кошти направляти: одержувач платежу: НДЕКЦ МВС України, код ЗКПО 25574713, реєстраційний рахунок 35222002000460, банк одержувача Управління Держказначейства у Київській області, МФО 821018; за експертні дослідження, в тому числі ПДВ.
Речові докази по справі - поліетиленовий пакет, з порожніми коробочками маку, загальною вагою 305 грам, знищити шляхом спалювання.
На вирок може бути подана апеляція до Апеляційного суду Київської області через Ставищенський районний суд протягом 15 діб з моменту його проголошення.
Суддя: