Справа №2-1440-1/07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 квітня 2007 року Солом»янський районний суд м. Києва в складі: головуючого судді - Кушнір СІ. при секретарі -Некрашевській Є.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві справу за позовом Закритого акціонерного товариства «Український мобільний зв»язок» до ОСОБА_1про стягнення заборгованості та штрафних санкцій
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом про стягнення на Його користь заборгованості по оплаті послуг стільникового зв'язку в сумі 136, 5 грн. посилаючись на те, що відповідач отримав послуги, але не оплатив їх. Сума внесків до Пенсійного фонду становить 8, 58 грн. Згідно Додаткової угоди, при достроковому припиненні основного договору у випадках невиконання абонентом прийнятих на себе зобов'язань, абонент сплачує штраф за кожен день, що залишився до закінчення терміну дії основного Договору. Сума штрафу становить 375, 95 грн.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав позов з підстав наведених в позовній заяві.
Відповідач в судове засідання не з"явився, про розгляд справи повідомлявся належним чином. Відповідно до ст. 224 ЦПК України суд розглядає справу на підставі наявних у справі доказів.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що між позивачем та відповідачем 03.08.2003 р. було укладено договір про надання послуг мобільного зв»язку, та надано номер телефону НОМЕР_1
Вартість отриманих та неоплачених послуг відповідачем, включаючи плату за
утримання номеру в мережі становить 136, 5 грн., внески до Пенсійного фонду
складають 8, 58 грн.
Оскільки відповідач отримав послуги стільникового зв"язку та не оплатив їх, суд вважає, що на підставі ст. 526 ЦК України, з відповідача необхідно стягнути заборгованість по послуги стільникового зв'язку в сумі 136 грн. 50 коп. та внески до Пенсійного фонду в сумі 8, 58 грн. в примусовому порядку.
Відповідно до ст. 549 ЦК України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов"язання. Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов"язання.
Відповідно до п. 1.3 Додаткової угоди до договору від 03.08.2003 р. в разі якщо абонент відмовляється від основного договору до закінчення строку дії договору, або коли дія Основного договору достроково припиняється на підставі п.5.2 Основного договору в зв"язку з несплатою Абонентом наданих йому послуг зв"язку, Абонент несе відповідальність у вигляді сплати на користь UMC штраф в розмірі 3.57 грн. за кожен день, що залишився до закінчення терміну дії Додаткової угоди, починаючи з дня відмови або припинення дії.
Відповідно до п. 1.1 Додаткової угоди строк дії договору 365 днів.
Відповідно до п.5.2 Договору дія договору припиняється, якщо абонент має несплачені рахунки і не погасив наявну заборгованість протягом одного місяця після
відправлення йому письмового повідомлення.
Як встановлено в судовому засіданні, 10.04.2006 р. відповідачу була направлена претензія. Неустойка може бути нарахована лише з суми невиконаного зобов"язання за фактично надані послуги. У разі припинення дії договору не можна нараховувати штраф на майбутнє. Строк дії договору закінчено 03.08.2004 р. Тому суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення штрафу в сумі 375, 95 грн. задоволенню не підлягають. Також позивач пропущено строк позовної давності щодо вимог про стягнення неустойки.
Судовий збір та витрати на інформаційно-технічне забезпечення підлягає стягненню з відповідача на користь позивача в сумі 81 грн.
Керуючись ст. ст. 10, 60, 61, 88, 208, 209, 212 -215, 223, 224-228, 294 ЦПК України, на підставі ст. 525, 526, 549, 598, 610, 611, 612, 625, 258 ЦК України, Закону України „Про збір на обов"язкове державне пенсійне страхування", суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_1на користь Закритого акціонерного товариства «Український мобільний зв'язок» заборгованість за послуги зв"язку в сумі 136, 50 грн., внески до Пенсійного фонду 8, 58 грн., а також судові витрати в сумі 81 грн., а всього стягнути 226 (двісті двадцять шість) грн. 08 коп.
В решті позову відмовити.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано відповідачем протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк 20 днів, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.