Судове рішення #1867438
Справа №2-1159-1/07

Справа №2-1159-1/07

 

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

 

03.04.2007 року Солом»янський районний суд м. Києва в складі: головуючого- судді -Кушнір СІ,  при секретарі - Некрашевській Є.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за позовом ОСОБА_1,  ОСОБА_2,  ОСОБА_3до ОСОБА_4про визнання такою,  що втратила право користування жилим приміщенням

 

ВСТАНОВИВ:

 

Позивачі в січні 2007 р. звернулись до суду та просили визнати відповідачку такою,  що втратила право користування АДРЕСА_1посилаючись на те,  що вони є власниками квартири,  відповідач є колишньою дружиною позивача ОСОБА_3 14 жовтня 2005 р. відповідач забрала усі свої особисті речі і добровільно залишила квартиру. Відповідач з жовтня 2005 р. в квартирі не проживає без поважних причин,  витрат за квартиру не несе,  не намагалася вселитись в квартиру.

Позивачі ОСОБА_3,  ОСОБА_2  ОСОБА_3 в судовому засіданні позов підтримали з підстав наведених в позовній заяві.

Відповідач ОСОБА_4 в судовому засіданні проти позову заперечувала,

пояснила,  що в жовтні 2005 року забрала свої речі та залишила АДРЕСА_1,  з цього часу не проживала,  але неодноразово навідувалась до

чоловіка у квартиру. Вона витрачала власні кошти на ремонт квартири,  добровільно

зніметься з реєстрації,  в разі відшкодування їй витрат на ремонт квартири. Комунальні

послуги не оплачує з жовтня 2005 р.             

Суд,  вислухавши пояснення позивачів,  відповідача,  допитавши свідків,  дослідивши матеріали справи дійшов висновку,  що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до Свідоцтва про право власності на житло від 20.01.1998 р. АДРЕСА_1належить на праві власності ОСОБА_1,  ОСОБА_2,  ОСОБА_3в рівних долях.

Відповідно до довідки ф.З від 12.01.2007 р. в АДРЕСА_1зареєстровані: власник ОСОБА_1та відповідач ОСОБА_4

Відповідно до акту ДЕЖ -914 від 23.03.2007 р. ОСОБА_4 в АДРЕСА_1не проживає,  з заявами про перешкоди у користуванні квартирою не зверталась.

Допитані в судовому засіданні свідки ОСОБА_6  ОСОБА_5 підтвердили,  що відповідач в жовтні 2005 р. забрала свої речі та виїхала зі спірної квартири,  з цього часу в квартирі не проживає,  їй не чинили перешкод в користуванні квартирою.

Відповідно до  ст.  156 ЖК України,  члени сім»ї власника жилого будинку (квартири),  які проживають разом з ним у будинку,  що йому належить користуються жилим приміщенням нарівні з власником будинку,  якщо при їх вселенні не було іншої угоди про порядок користування цим приміщенням.

Відповідно до  ст.  405 ЦК України член сім»ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім»ї без поважних причин понад

 

один рік,  якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.

Як встановлено в судовому засіданні відповідачка ОСОБА_4 не є власником квартири,  з жовтня 2005 р. без поважних причин не проживає в АДРЕСА_1  їй не чинили перешкод в користуванні квартирою,  то суд приходить до висновку,  що вимоги позивачів підлягають задоволенню.

Керуючись  ст.  10,  60,  88,  208,  209,  212 -215,  223,   294 ЦПК України,  на підставі  ст. 156 ЖК України,   ст. 405 ЦК України,   ст.  48 Закону України "Про власність",  суд

 

ВИРІШИВ:

 

Позов задовольнити.

Визнати ОСОБА_4такою,  що   втратила право користування АДРЕСА_1

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду   може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження,  якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження,  але апеляційна скарга не була подана в строк 20 днів,  рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення,  якщо його не скасовано,  набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація