Справа №2-231/2007р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 липня 2007 року селище Верховина
Верховинський районний суд Івано-Франківськоі області
у складі : головуючого - судді Данилюк М.П.
з участю : секретаря Фурманюк В.М.
позивача -прокурора району Фістера О.М.
відповідача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в Верховинському районі справу за позовом прокурора Верховинського району в інтересах держави в особі Міністерства аграрної політики України представницький орган - Верховинський районний лісгосп до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди за лісопорушення та вартість використаної деревини, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду із позовом про відшкодування шкоди за лісопорушення до відповідача.
Свої позовні вимоги позивач мотивує тим, що відповідач 20 лютого 2007 року, в кварталі 24, лісодільниці 29 , що належить Красноїлівському лісництву Верховинського районного лісового господарства , самовільно без відповідного на те дозволу , скоїв самовільну рубку лісу другої групи лісів загальною кубомасою 3,12 м.куб., таксовою вартістю 77,61 грн., внаслідок чого завдав шкоду в сумі 1606 грн.50коп.
Лісопродукція в кількості 3,12 м.куб. використана лісопорушником .
В судовому засіданні заявлений позов підтримав, просить позов задовольнити.
Відповідач в судовому засіданні позов визнав частково, суду пояснив, що вчинив самовільну рубку лісу в зв'язку з тим, що у нього склалося тяжке матеріальне становище, батько являється інвалідом І-групи і потребує постійного догляду, мати померла він один утримує батька, потрібні значні кошти на його лікування .
Суд, вивчивши матеріали справи , заслухавши сторони, вважає , що позов підлягає до часткового задоволення із наступних підстав.
У відповідності до ст.105 Лісового кодексу України порушення лісовозаконодавства тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законодавством України .
Відповідальність за порушення лісового законодавства несуть особи, винні у незаконному вирубуванні та пошкодженні дерев і чагарників.
Ст.ст. 107, 108 Лісового кодексу України встановлено, що підприємства, установи, організації і громадяни зобов'язані відшкодувати шкоду, заподіяну лісу внаслідок порушення лісового законодавства , незаконно добута деревина та інші лісові ресурси підлягають вилученню , а у разі неможливості вилучення незаконно добутої деревини та інших ресурсів стягується її вартість. Протоколом № 4 про адіміністративне правопорушення від 20.02.2007р.стверджується те, що ОСОБА_1зрубав в кв. 24 ,л/д29 3 сироростучих смерік II групи лісів загальною кубомасою 3,12 м.куб., спричинивши державі шкоду в сумі 1606 грн.50коп.
Розмір відшкодування вирахувано правильно, у відповідності до Постанови KM України №1464 від 05.12.1996року.
Також, суд враховує , що у відповідача важке матеріальне становище , в якого батько інвалід І-групи і потребує постійного догляду та значних коштів на лікування, що підтверджується посвідченням НОМЕР_1 виданого 17 грудня 2002 року , мати померла, що стверджується свідоцтвом про смерть , їхня багатодітна сім'я проживає у важких матеріальних умовах, про що додано із акт обстеження матеріально-побутових умов сім'ї , виданого Замагорівською сільською радою; довідкою про склад сім'ї. При таких обставинах слід зменшити спричинену матеріальну шкоду враховуючи матеріальний стан відповідача.
Керуючись ст.ст. 130,174,214, 215 ЦПК України, ст.1193 ЦК України та на підставі ст.ст.105,107,108 Лісового кодексу України , Постанови KM України № 1464 від 05.12.1996року, суд,-
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити частково. Стягнути із ОСОБА_1 в користь держави 300 гривень заподіяної шкоди за лісопорушення, 77грн.61 коп. таксової вартості за використану деревину та 51 грн. державного мита в дохід держави.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Івано-Франківської області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги. У випадку неподання заяви рішення суду набирає законної сили.