До справи 1-52/2007 рік .
ВИРОК
І М " Я М УКРАЇНИ
19 липня 2007 року
Срібнянський районний суд Чернігівської області
в складі: головуючого судді - МІРОШНИЧЕНКА Є.В.,
при секретарі - БИРИН В.М.,
з участю прокурора - ПАНЧЕНКА Ю.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт.Срібне справу про обвинувачення
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженеця с. Лебединці Срібнянського р-ну, українця, громадянина України, маючого с/спеціальну освіту, одруженого, приватного підприємеця, мешкаючого за адресою: АДРЕСА_1, не судимого по ст. 172 ч. 1 КК України
ВСТАНОВИВ:
Підсудний по даній справі ОСОБА_1 згідно свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця НОМЕР_1 від 28.07.2004 року являється приватним підприємцем. У ході здійснення підприємницької діяльності використовує працю найманих працівників.
Так, у ході проведення перевірки додержання вимог законодавства про працю за місцем здійснення підприємницької діяльності ОСОБА_1. за адресою: АДРЕСА_2, було встановлено, щоОСОБА_1 грубо порушуючи законодавство про працю, використовує працю найманих працівників ОСОБА_2, який працював з лютого 2007 року по 20.06.2007 року , ОСОБА_3, який працював з початку травня 2007 року до 20.06.2007 року , ОСОБА_4 , який працював з початку травня місяця 2007 року по 18.06.2007 року без укладення трудових угод, тим самим порушуючи вимоги ст. 24 Кодексу Законів про Працю, яка передбачає, що трудовий договір укладається, як правило, в письмовій формі, додержання письмової форми є обов'язковим при укладенні трудового договору з фізичною особою. У Срібнянському районному центрі зайнятості вищевказані наймані працівники у приватного підприємця ОСОБА_1 не зареєстровані. Таким чином, останній ухилявся від сплати єдиного податку з найманих прауцівників, інщих податків та обов'язкових платежів.
Крім того,ОСОБА_1 грубо порушуючи вимоги ст. 29 Кодексу Законів про Працю, не проінформував найманих працівників під розписку про умови праці, наявність на робочому місці небезпечних і шкідливих факторів, не ознайомив з правилами внутрішнього трудового розпорядку, не проінструктував з техніки безпеки, виробничої санітарії, гігієни праці, протипожежної охорони. У порушення вимог ст.ст. 29, 30 Закону України "Про оплату праці" не ознайомив найманих працівників з розмірами, порядком та строками виплати заробітної плати, підставами, згідно з якими можуть проводитися відрахування у випадках передбачених законодавством.
У судовому засіданні підсудний вину признав , щиро розкаявся , пояснивши , з 2004 року він являється приватним підприємцем. Займається переробкою та реалізацією деревини, наданням автомобільних послуг. Пилорама, тобто об"єкт підприємницької діяльності розташований за адресою: АДРЕСА_2. При здійсненні підприємницької діяльності він використовує працю найманих працівників. Так, з лютого 2007 року і станом на 20.06.2007 року у нього працював ОСОБА_2, який на циркулярці
виготовляв дерев"яні рейки для заборів та бесідок. З початку травня 2007 року і станом на 20.06.2007 року у нього працював ОСОБА_3, який разом з ОСОБА_2. також виготовляв рейки на циркулярці. З початку травня місяця 2007 року по 18.06.2007 року у нього працював ОСОБА_4, який також працював з ОСОБА_2. та ОСОБА_3. Вказані особи працювали щодня, крім вихідних, з 9 год. до 17 год.Вказані наймані працівники працювали у нього без укладення трудових угод. Про те, що згідно Кодексу Законів про Працю, повинен бути укладений трудовий договір з працівником у письмовій формі і що це є обов'язковим при укладенні трудового договору з фізичною особою, йому було відомо. У Срібнянському районному центрі зайнятості вищевказаних найманих працівників він не реєстрував. Єдиного податку з найманих прауцівників, інщих податків та обов"язкових платежів стосовно працівників не сплачував.Також він не інформував найманих працівників під розписку про умови праці, наявність на робочому місці небезпечних і шкідливих факторів, не знайомив з правилами внутрішнього трудового розпорядку, не інструктував з техніки безпеки, виробничої санітарії, гігієни праці, протипожежної охорони. Не ознайомив найманих працівників з розмірами, порядком та строками виплати заробітної плати, підставами, згідно з якими можуть проводитися відрахування у випадках передбачених законодавством.Щодо оплати праці, то він виплачував вказаним працівникам заробітну плату по різному, в залежності від виконаної ними роботи. В середньому кожен з працівників отримував кошти в сумі 350 - 400 грн. за місяць. Обставин справи не оспорює.
Суд , проаналізувавши всі зібрані докази по справі в сукупності, приходить до висновку, що органи досудового слідства правильно кваліфікували дії підсудного по ст. 172 ч. 1 КК України , як грубе порушення законодавства про працю , що знайшло своє підтвердження в судовому засіданні, за що підсудний і повинен нести кримінальну відповідальність .
При призначенні покарання підсудному суд враховує , що підсудний позитивно характеризується по місцю проживання , щиро кається і приходить до висновку про призначення йому покарання у виді штрафу .
Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винним по ст. 172 ч. 1 КК України і призначити штраф у розмірі п»ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян , тобто 850 грн.
Запобіжний захід ОСОБА_1 до вступу вироку у законну силу залишити попереднім - підписку про невиїзд.
На вирок може бути подано апеляцію до Чернігівського апеляційного суду через Срібнянський районний суд протягом 15 діб .