Судове рішення #1866416
УКРАЇНА

УКРАЇНА

АПЕЛЯЦІЙНИЙ     СУД       ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ    ОБЛАСТІ

Справа № 22ц-2959 / 2007                                              Головуючий у 1 -й інстанції - Городець кий Д.І.

Категорія - 29/31                                                                 Доповідач - Прозорова М. Л.

УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 липня    2007 року Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Дніпропетровської області в складі:

головуючого   - Ремез В.І.                                                   

суддів       - Прозорової М. Л.,  Григорченка Є.І.

при секретарі   - Панченко Д.Б\ розглянувши у  відкритому судовому засіданні в  м.   Дніпропетровську цивільну справу по апеляційній скарзі

ОСОБА_1на рішення Магдаліновського районного суду Дніпропетровської області від 9 лютого 2007 року по справі за позовом ОСОБА_2до ОСОБА_1про витребування майна з чужого незаконного володіння,  стягнення матеріальної та моральної шкоди та зустрічному позову ОСОБА_1до ОСОБА_2про визнання права власності на майно,  витребування майна з чужого незаконного володіння,  стягнення моральної шкоди ,  -

 

ВСТАНОВИЛА:

 

ОСОБА_1. 3вернувся до суду з апеляційною скаргою,  в якій просить скасувати рішення Магдаліновського районного суду Дніпропетровської області від 9 лютого 2007 року та постановити нове рішення про задоволення його позовних вимог.

Зазначеним рішенням відмовлено як в позові ОСОБА_2. до ОСОБА_1. про витребування майна з чужого незаконного володіння,  стягнення матеріальної та моральної шкоди так і в зустрічному позові ОСОБА_1. до ОСОБА_2. про визнання права власності на майно,  витребування майна з чужого незаконного володіння,  стягнення моральної шкоди   /а.с.  229-232/.

Як на підстави апеляційної скарги ОСОБА_1. посилався на те,  що рішення суду ухвалене з порушенням норм матеріального закону /а. с. 235/.

Судом першої інстанції встановлено,  що співвласники,  бувши члени КДСР „Степовий",  які об'єдналися в ТОВ АФ „Едність" ,  та деякий час співпрацювали з ТОВ „Зоряна",  мали на праві власності сільськогосподарську техніку,  серед якої був культиватор КПС-4 1985 р. випуску,  вартістю 130 грн. /а.с.  13,  94-95/. Серед 10 співвласників були: позивачка ОСОБА_2. та мати відповідача - ОСОБА_3.,  яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 у віці 79 років

8.12.2003 року співвласники звернулися на ім'я голови комісії по врегулюванню майнових відносин з проханням виділити їм майновий пай цілісним комплексом,  загальною вартістю 14701,  в тому числі культиватори КСП-4,  у кількості двох штук,  вартістю 158 грн. /а.с.  97, 99/.

Між тим,  згідно протоколу засідання комісії по врегулюванню майнових відносин від 12 січня 2004 року співвласники отримали серед техніки - КСП-4, 2 1985 року. Вказівка на культиватор КСП-4 в даному протоколі відсутня /а.с.  14, 29/.

Рішенням Магдалінівського районного суду від 16 листопада 2005 року встановлено факт належності мати відповідача - ОСОБА_3. сертифіката №408 на майновий пай в розмірі 3529 грн.44 коп. /а.с.  180/. В даному рішенні нема вказівки про належність ОСОБА_3. культиватора КСП-4.

Що стосується розписки ОСОБА_4. від 12 серпня 2003 року,  згідно якої він начебто продав ОСОБА_3. з селянського господарства культиватор КСП-4,  то колегія суддів вважає,  що

 

суд першої інстанції обґрунтовано не прийняв розписку до уваги,  оскільки така розписка не може свідчити про належне оформлення договору купівлі-продажу майна. Крім того,  в своїх запереченнях на позовну заяву від 14.10.2003 року відповідач ОСОБА_1 . посилався на те,  що спірний культиватор належав його матері - ОСОБА_3. на підставі майнового сертифікату № 408 від 16.08. 2000 року /а.с.  48/,  а не на підставі договору купівлі-продажу.

Також,  згідно протоколу огляду від 9 квітня 2006 року на рамі культиватору КСП-4 зірвана табличка з номером,  а сторони не вказали відповідні номера на рамі культиватора,  як один із індивідуальних ознак свого особистого майна /а.с. 89/.

За таких обставин суд першої інстанції прийшов до обгрунтованого висновку про відмову у задоволенні як позову ОСОБА_2. до ОСОБА_1. про витребування майна з чужого незаконного володіння,  стягнення матеріальної та моральної шкоди так і зустрічного позову ОСОБА_1. до ОСОБА_2. про визнання права власності на майно,  витребування майна з чужого незаконного володіння,  стягнення моральної шкоди.

З таким рішенням ОСОБА_2. погодилися і не оскаржила.

Перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги та заявлених вимог,  колегія суддів приходить до висновку,  що скаргу необхідно відхилити,  а рішення суду залишити без змін з наступних підстав.

Вирішуючи даний спір,  який виник між сторонами,  суд першої інстанції в достатньо повному об'ємі з'ясував права і обов'язки сторін,  обставини справи,  перевірив доводи сторін та дав їм належну правову оцінку,  постановив рішення,  яке відповідає вимогам закону. Висновки суду достатньо обґрунтовані і підтверджені наявними в матеріалах справи письмовими доказами та поясненнями самих сторін.

Приведені в апеляційній скарзі доводи відповідача не можуть бути прийняті до уваги,  оскільки зводяться до переоцінки доказів і незгоди з висновками суду по їх оцінці.

Відповідно ж до  ст. 212 ЦПК України виключне право доказів належить суду,  який має оцінювати докази за своїм внутрішнім переконанням,  що грунтується на всебічному,  повному та об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності,  керуючись законом.

Крім того,  приведені в апеляційній скарзі доводи не можуть бути прийняті до уваги,  оскільки вони зводяться до особистого тлумачення апелянтом норм права,  що протирічить діючому законодавству. Інші доводи апеляційної скарги не є суттєвими для вирішення спірного питання.

Порушень матеріального чи процесуального закону,  які могли б призвести до скасування судового рішення,  судом апеляційної інстанції не встановлено.

Таким чином,  доводи апеляційної скарги є необгрунтовані,  а рішення суду відповідає вимогам закону та матеріалам справи.

Керуючись  ст.  ст.  303,  307,  308 ЦПК України,  колегія судів,  -

 

УХВАЛИЛА:

 

Апеляційну скаргу ОСОБА_1- відхилити.

Рішення Магдаліновського районного суду Дніпропетровської області від 9 лютого 2007 року залишити без змін.

Ухвала набуває законної сили з моменту її проголошення,  але може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з цього часу.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація