Справа №2-449/08
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 березня 2008 року Новотроїцький районний суд Херсонської області,
у складі головуючого - Марківського О.В.
при секретарі - Сушко Н.І.
прозивач - ОСОБА_1
розглянувши у попередньому судовому засіданні в смт Новотроїцьке справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання правочинну дійсним договором купівлі-продажу та права власності на житловий будинок,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся з позовом до ОСОБА_2 про визнання правочинну дійсним договором купівлі - продажу та права власності на житловий будинок АДРЕСА_1, вказуючи на те, що ним було сплачено відповідачеві обумовлена вартість належного відповідачеві будинку у розмірі 15000,00 грн., що підтверджується виданою відповідачем розпискою в отриманні грошей, а відповідач ухиляється від оформлення договору купівлі-продажу, що є перепоною для реалізації позивачем права власності на придбаний ним будинок.
У судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав, просить задовольнити позов, на відшкодуванні судових витрат, понесених позивачем не наполягає.
Відповідач у справі, ОСОБА_2, у попереднє судове засідання подав заяву, у якій просить розглядати справу без його участі, проти позовних вимог не заперечує, підтверджує факт отримання обумовленої вартості будинку, зазначеної у виданій ним розписці про отримання грошей, складу суду довіряє.
Заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши надані сторонами докази, суд вважає за можливе задовольнити позов у повному обсязі розглянувши його у попередньому судовому засіданні, у зв'язку з тим, що відповідач позов визнає.
1 листопада 2007 року між позивачем та відповідачем у справі було досягнуто згоди про купівлю-продаж будинку АДРЕСА_1.
З метою реалізації досягнутої домовленості, позивач сплатив ОСОБА_2 15000-00 грн., що підтверджується відповідною розпискою, яку відповідач надав ОСОБА_1.
За змістом розписки, відповідач взяв на себе зобов'язання, у строк до 1 лютого 2008 року, оформити договір купівлі-продажу.
Після отримання грошей відповідач свої зобов'язання по оформленню договору купівлі-продажу, в зазначений у розписці термін, не виконує, чим самим порушує право власності позивача на будинок, який ним був оплачений, і фактично прийнятий від відповідача.
Чинним цивільним законодавством не заборонено вчиняти правочини у простій письмовій формі, а отже у суду є підстави визнати розписку про отримання грошей за квартиру дійсним договором купівлі-продажу.
У зв'язку з тим, що з боку позивача зобов'язання, як покупця, виконані у повному обсязі та він прийняв від продавця будинок фактично, є підстави для визнання за позивачем права власності на будинок.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.3, 202-206, 328, 655-658 ЦК,ст.ст. 10,15,57-66, 209, 213-215 ЦПК України,
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання правочинну дійсним договором купівлі-продажу та права власності на житловий будинок - задоволити.
Визнати правочин, здійснений 1 листопада 2007 року, між ОСОБА_1та ОСОБА_2, дійсним договором купівлі-продажу будинку АДРЕСА_1.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на будинок АДРЕСА_1.
Рішення суду може бути оскаржено шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів після його оголошення та послідуючого подання апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Херсонської області через Новотроїцький районний суд Херсонської області.
Суддя Новотроїцького районного
суду Херсонської області О.В.Марківський