Справа № 2-99/2008 р.
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
01 лютого 2008 року м. Пирятин
Пирятинський районний суд Полтавської області
У складі головуючого - судді Корсун О.М.
при секретарі - Лимар К. І. .
з участю позивача ОСОБА_1. (фізична особа),
розглянувши у попередньому судовому засіданні справу за позовомОСОБА_1 до Сасинівської сільської ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1. звернулася у січні 2008 року до суду з позовом до Сасинівської сільської ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
У судовому засіданні позивач позов підтримала і пояснила, що вона пропустила строк для прийняття спадщини з поважних причин, тому і просить суд визначити додатковий строк для прийняття спадщини.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, письмово повідомив суд про розгляд справи в його відсутність, проти задоволення позову не заперечує.
Судом встановлено:
Батько позивачаОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1року (а.с.20). Після його смерті залишилося спадкове майно. Згідно заповіту від 14.10.2003 року, посвідченого заступником головного лікаря по медичній частині Пирятинського відділу охорони здоров'я,ОСОБА_2 заповів все належне йому майно ОСОБА_3 (а.с.4). Вказаний заповіт на день смерті не змінювався і не скасовувався. 30.07.2005 року ОСОБА_3 зареєструвала шлюб з ОСОБА_4 в зв'язку з чим змінила прізвище на ОСОБА_1 (а.с.13).
З метою оформлення спадщини, позивач звернулась до державного нотаріуса Пирятинської державної нотаріальної контори, але їй було відмовлено в зв'язку з тим, що вона пропустила строк для подання заяви про прийняття спадщини.
Позивач вказує, що цей термін вона пропустила в зв'язку тим, що сільська рада, до якої вона звернулася, надала їй довідку про те, що арешт на майно не накладався вже після спливу строку для подання заяви про прийняття спадщини.
Згідно ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви для прийняття спадщини.
Суд визнає причину пропуску позивачем строку для прийняття спадщини поважною та вважає необхідним визначити додатковий строк для прийняття спадщини.
Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову, суд, за наявності для того законних підстав у попередньому судовому засіданні ухвалює рішення про задоволення позову.
Керуючись ст.ст. 10, ч.4 ст.130, ч.4 ст.174, 212, 215 ЦПК України, ст.1272 ЦК України, суд -
В И Р І Ш И В:
ПозовОСОБА_1 задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий тримісячний строк для подання заяви про прийняття спадщини, яка залишилася після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1року батька ОСОБА_2 який рахувати з дня набрання рішенням суду законної сили.
На рішення може бути подана заява про апеляційне оскарження до апеляційного суду Полтавської області через Пирятинський районний суд протягом десяти днів з дня проголошення рішення та апеляційна скарга протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуюча:
- Номер: 6/486/4/2017
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-99/2008
- Суд: Южноукраїнський міський суд Миколаївської області
- Суддя: Корсун О.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 16.02.2017
- Дата етапу: 23.03.2017