Судове рішення #18644945

Справа №  10-267/2011  

Категорія  ст. 236-8 КПК України  

Головуючий у 1 інстанції  Островський Л.Є.  

Суддя-доповідач  Фіцак Т.Д.  

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 жовтня 2011 року                                                                      м. Івано-Франківськ

Колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду                  Івано-Франківської області в складі:

                    головуючого судді:             Фіцака Т.Д.

                                          суддів:                       Вилки С.С., Іванів О.Й.,                                          

                   з участю прокурора:                     Коцюруби І.М.          

                                     захисника:              ОСОБА_2,

                             підозрюваного:              ОСОБА_3     

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за апеляцією ОСОБА_3 на постанову Івано-Франківського міського суду від 10 жовтня 2011 року, -

в с т а н о в и л а:

Вказаною постановою скаргу ОСОБА_3 на постанову першого заступника прокурора м. Івано-Франківська Дяченка Л.М. від 19.08.2011 року про порушення відносно нього кримінальної справи за ознаками злочину передбаченого ст. 296 ч. 2 КК України, залишено без задоволення.

У постанові органу досудового слідства від 19.08.2011 року зазначено, що 11.01.2011 року близько 17 год. 00 хв. на зупинці поблизу магазину «Оболонь» на вул. Миколайчука у м. Івано-Франківську, з мотивів явної неповаги до суспільства, з особливою зухвалістю, - ОСОБА_3 та ОСОБА_8, безпричинно нанесли декілька ударів ОСОБА_6, заподіявши йому тілесні ушкодження у вигляді синця на нижній повіці правого ока, садна у ділянці обох колінних суглобів, які відносяться до легких тілесних ушкоджень.

Своє рішення суд мотивував тим, що на час порушення кримінальної справи відносно ОСОБА_3 були наявні зазначені у ст. 94 КПК України приводи та підстави до її порушення, кримінальна справа порушена компетентною особою з дотриманням порядку, визначеного ст. 98 КПК України. У зв’язку з наведеним підстав для скасування оскаржуваної  постанови суд не знайшов.

В поданій апеляції ОСОБА_3 вважає, що постанова суду винесена внаслідок неповного з’ясування судом всіх обставин справи, неправильній оцінці наявних обставин справи і неправильному застосуванні кримінального закону. Просить постанову Івано-Франківського міського суду від 10 жовтня 2011 року скасувати і справу повернути на новий розгляд до суду першої інстанції в іншому складі.

        В засіданні апеляційного суду:

-          апелянт та його захисник апеляцію підтримали та просили її задовольнити;

-          прокурор зазначив, що постанова суду законна та обґрунтована, просив апеляцію залишити без задоволення.

         Заслухавши доповідь судді, пояснення апелянта - ОСОБА_3 та його захисника - ОСОБА_2, прокурора, перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи апеляції, колегія суддів вважає, що вона до задоволення не підлягає з наступних підстав.

Згідно із ст. 236-8 КПК України, розглядаючи скаргу на постанову про порушення кримінальної справи, суд повинен перевіряти наявність приводів і підстав для винесення зазначеної постанови, законність джерел отримання даних, які стали підставою для винесення постанови про порушення кримінальної справи, і не вправі розглядати й заздалегідь вирішувати ті питання, які вирішуються судом при  розгляді справи по суті.

Дані вимоги закону при розгляді скарги ОСОБА_3 судом першої інстанції дотримані.

Висновок суду першої інстанції про наявність приводів і підстав до порушення кримінальної справи щодо ОСОБА_3 є обґрунтованим.

При цьому судом перевірено дотримання органом досудового слідства вимог ст.ст. 94, 97, 98 КПК України.

Як вбачається з матеріалів справи, на час порушення кримінальної справи в органів досудового слідства було достатньо приводів і підстав для її порушення, передумовою порушенню кримінальної справи була заява ОСОБА_6 про заподіяння йому тілесних ушкоджень, справа порушена компетентною особою з дотриманням порядку, визначеного  ст. 98 КПК України.

Доводи на окремі обставини справи, на які посилається апелянт, підлягають перевірці в ході розслідування кримінальної справи і носять характер оцінки доказів, що на стадії порушення  кримінальної справи є неприпустимим.

За наведених обставин, підстав для задоволення апеляції ОСОБА_3 та скасування постанови суду колегією суддів не встановлено.

         Керуючись ст.ст. 365, 366, 382 КПК України  колегія суддів, -

 у х в а л и л а:

          Постанову Івано-Франківського міського суду від 10 жовтня 2011 року про залишення без задоволення скарги ОСОБА_3 на постанову першого заступника прокурора м. Івано-Франківська Дяченка Л.М. від 19.08.2011 року про порушення відносно нього кримінальної справи за ознаками злочину передбаченого ст. 296 ч. 2 КК України, залишити – без зміни, а апеляцію ОСОБА_3 - без задоволення.



Головуючий                                                                                                     Т.Д. Фіцак

Судді:                                                                                                    С.С. Вилка

                                                                                                                     О.Й. Іванів

Згідно з оригіналом

Суддя                                                                                                    Т.Д. Фіцак

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація