Справа № 1407/2-1674/11
РІШЕННЯ
іменем України
"25" жовтня 2011 р. Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області в складі: головуючого - судді Вуїва О.В., при секретарі – Кашарайло А.А.,
за участю: позивачки ОСОБА_1, відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вознесенську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дітей,
ВСТАНОВИВ:
В серпні 2011 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дітей в якому вказувала, що з 27 червня 2002 року вона перебуває в зареєстрованому шлюбі з відповідачем.
Від шлюбу мають спільних неповнолітніх дітей - доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та доньку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, які проживають з позивачкою та знаходяться на утриманні останньої.
ОСОБА_2 є працездатною особою, інших осіб на утриманні не має, проте постійної матеріальної допомоги на утримання дітей не надає.
Враховуючи те, що відповідач має змогу та зобов’язаний надавати матеріальну допомогу на утримання дітей, а тому позивачка просила суд стягувати з ОСОБА_2 на свою користь на утримання доньок кошти (аліменти) в розмірі 1/3 частини його доходу (заробітку) щомісяця, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на кожну дитину, починаючи з 23 серпня 2011 року і до повноліття дітей, а також стягнути з нього судові витрати.
Позивачка ОСОБА_1 в судовому засіданні свої вимоги підтримала в повному обсязі, надала пояснення, аналогічні викладеним в позові. Додатково пояснила, що вона не працює, отримує лише державну соціальну допомогу на дітей та як одинока мати, інших доходів ні вона ні доньки не мають.
В той же час неповнолітні ОСОБА_3 та ОСОБА_4 мають задовільний стан здоров’я.
Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні позовні вимоги визнав повністю.
Додатково пояснив, що має задовільний стан здоров’я, не працює, маючи лише тимчасові заробітки, інших осіб не утримує, в тому числі аліменти на користь інших осіб не сплачує.
Заслухавши пояснення позивачки, відповідача, дослідивши письмові докази, що є в матеріалах справи, суд прийшов до висновку про необхідність задоволення позову з підстав ст. 174 ЦПК України, оскільки визнання позову відповідачем не суперечить закону та не порушує прав, свобод чи інтересів інших осіб.
Зокрема судом встановлено, що сторони є батьками неповнолітніх ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, які проживають з позивачкою та знаходяться на утриманні останньої.
ОСОБА_2 постійної матеріальної допомоги на утримання доньок не надає.
В той же час згідно ст.180 СК України батьки зобов’язані утримувати своїх неповнолітніх дітей до досягнення ними повноліття.
Ч. 3 ст. 181 та ст.183 СК України передбачають, що за рішенням суду кошти (аліменти) на утримання дітей присуджується в частині від доходу її батька або у твердій грошовій сумі. Розмір частки заробітку (доходу) батька, яка буде стягуватися як аліменти на дітей, визначається судом.
При визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров’я, матеріальне становище дітей та платника аліментів, наявність в останнього інших осіб на утриманні, тощо (ч. 1 ст.182 СК України).
За таких обставин, враховуючи стан здоров’я та матеріальне становище дітей, задовільний стан здоров’я відповідача, який не працює проте має тимчасові заробітки, а також те, що він інших осіб не утримує, аліментів на користь інших осіб не сплачує, враховуючи думку сторін з приводу позову, суд дійшов висновку, що останній може сплачувати аліменти на утримання неповнолітніх у визнаному ним розмірі - 1/3 частини всіх видів його заробітку (доходу), але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на кожну дитину.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 367 ЦПК України рішення суду в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню в межах суми платежу за один місяць.
Відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 81, ч.ч.1, 2 ст. 88 ЦПК України, п.п. 5 ст. 4 Декрету КМ України «Про державне мито»від 21 січня 1993 року № 7-93 з відповідача також підлягають стягненню:
- 80 грн. на правову допомогу на користь позивачки;
- 120 грн. витрат з інформаційно –технічного забезпечення розгляду справи на користь державного бюджету Вознесенського району та 51 грн. державного мита на користь місцевого бюджету Олександрівської селищної ради.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 81, 88, 174, 209, 212, 213, 214, 215, 367 ЦПК України, суд –
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дітей – задовольнити повністю.
Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця с. Бармашово Жовтневого району Миколаївської області на користь ОСОБА_1 кошти (аліменти) на утримання неповнолітніх дітей –доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та доньки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі 1/3 частини всіх видів його заробітку (доходу), але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на кожну дитину, починаючи з 23 серпня 2011 року і до їх повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 80 (вісімдесят) гривень витрат на правову допомогу.
Стягнути з ОСОБА_2 витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи в сумі 120 (сто двадцять) гривень на користь державного бюджету Вознесенського району: (Банк ГУДКУ в Миколаївській області, код ЄДРПОУ: 23406957, МФО 826013, р/р 31212259700113).
Стягнути з ОСОБА_2 51 (п’ятдесят одну) гривню державного мита на користь місцевого бюджету Олександрівської селищної ради (банк УДК в Миколаївській області, код банку 23406957, МФО 826013, код платежу 22090100, р/р 31416537700114).
Рішення суду в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Миколаївської області через міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: