Справа № 1-162 2007 p.
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 травня 2007 року Тульчинський районний суд Вінницької області
в складі головуючого судді Люлько В.В.
при секретарі Печарчук Ю.І.
з участю прокурора Грималюка В.В.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Тульчині кримінальну справу
про обвинувачення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, уродженця с.Крищенці Тульчинського району, жителя АДРЕСА_1 українця, гр-на України, освіта середня, не одруженого, працюючого в колгоспі робочим,
раніше не судимого, в злочині, передбаченому ст. 286 ч.2, КК України,
ВСТАНОВИВ:
29.12.2006 року біля 24.00 години в с Крищенці Тульчинського району, ОСОБА_1, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, не маючи посвідчення на право керування транспортним засобом відповідної категорії, керував мотоциклом ІЖ-Юпітер, д/н НОМЕР_1 та перевозив пасажира ОСОБА_2 без одягнутих мотошоломів. Знаходячись на спуску дороги, ОСОБА_1 сам виключив світлові прибори транспортного засобу, не переконавшись, що це буде безпечним та не урахував дорожню обстановку, і стан транспортного засобу наїхав мотоциклом на виємок, через що не справився з керуванням мотоциклом, з'їхав на узбіччя дороги, де мотоцикл перекинувся. В результаті чого пасажир ОСОБА_2 отримав тілесні ушкодження у вигляді закритого перелому черепно-мозкової травми в вигляді лінійного перелому лівої скроневої кістки, забію речовини головного мозку важкого ступення, які згідно судово-медичного дослідження №61 від 13.02.2007 року та висновку судово-медичної експертизи №91 від 16.03.2007 року відносяться до тяжких тілесних ушкоджень по ознаці небезпеки для життя в момент їх спричинення.
В судовому засіданні підсудний свою вину в скоєнні злочину визнав повністю та детально пояснив суду про обставини скоєння злочину.
У відповідності до вимог ст. 299 КПК України, докази, зібрані по справі в судовому засіданні не досліджувались.
Суд, вивчивши зібрані по справі докази в їх сукупності, прийшов до висновку, що вина підсудного в порушенні правил безпеки дорожнього руху, або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами, що спричинило потерпілому тяжких тілесних ушкоджень, в судовому засіданні повністю доведена і його дії слід кваліфікувати за ст. 286 ч. 2 КК України.
2
Вирішуючи питання про покарання підсудного, суд враховує суспільну небезпеку скоєного злочину, а також особу підсудного, який характеризується позитивно, вперше притягується до кримінальної відповідальності
До обставин, що пом'якшують відповідальність підсудного суд відносить щире каяття в скоєному злочині.
Обставин, що обтяжують відповідальність підсудного судом не встановлено.
Враховуючи наведені обставини, суд вважає можливим, призначаючи покарання підсудному, застосувати ст. 75, КК України і звільнити його від відбуття покарання з випробуванням.
Керуючись ст. 323, 324 КПК України, суд-
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винним за ст. 286 ч. 2 КК України і призначити покарання в вигляді! позбавлення волі строком на п'ять років.
У відповідності зі ст. 75, КК України звільнити ОСОБА_1 від відбуття покарання з випробуванням, встановивши іспитовий термін строком на 3 роки.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Тульчинської ЦРЛ витрати на стаціонарне лікування потерпілого ОСОБА_2 в розмірі 327 гривень 48 копійок.
Міру запобіжного заходу до вступу вироку в законну силу підсудним залишити попередню - підписку про невиїзд.
На вирок суду може бути подано апеляцію до Апеляційного суду Вінницької області, протягом 15 діб.