ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46
У Х В А Л А
ПРО ПОВЕРНЕННЯ ЗАЯВИ ПРО БАНКРУТСТВО
16.10.06р. № 04-05/27-97-9б
за заявою кредитора (заявника) Відкритого акціонерного товариства „Державний ощадний банк України” м.Київ в особі філії Калінінське відділення №8143 м.Донецька
до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю „Виробничо- торгівельного підприємства „Корвет” м.Донецьк
про визнання банкрутом
Суддя С.С.Тарапата
Відкрите акціонерне товариство „Державний ощадний банк України” м.Київ в особі Філії- Калінінське відділення №8143 м.Донецька ВАТ „Державний ощадний банк України” звернулось до господарського суду із „позовною завою” від 10.10.06р. №1325 про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю „Виробничо- торгівельного підприємства „Корвет” м.Донецьк на підставі ст.52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Розглянувши подану заяву та додані до неї документи, суд встановив:
В силу ст.ст. 6, 7 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” справи про банкрутство порушуються за заявою кредиторів про визнання боржника банкрутом. Згідно ст.1 вказаного Закону стонами у справі про банкрутство є кредитори та боржник. В той же час в порушення вимог Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (ст.ст. 1, 6, 7) ВАТ „Державний ощадний банк України” звернувся до суду із позовною заявою, визначивши сторін як позивач та відповідач.
Відповідно до ст.4-1 Господарського процесуального кодексу України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Пунктом 11 статті 7 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” передбачено, що кредитор зобов'язаний при поданні заяви про порушення справи про банкрутство надіслати боржнику копію заяви та доданих до неї документів.
Згідно п.1 ст.9 вказаного Закону суддя повертає заяву про порушення справи про банкрутство і додані до неї документи без розгляду з підстав, передбачених ст.63 Господарського процесуального кодексу України з урахуванням вимог вказаного Закону.
В силу п.6 ст.63 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів надсилання боржнику копії заяви та доданих до неї документів.
Будь-які виключення щодо цього при поданні заяв про порушення справ про банкрутство відсутніх боржників законом не передбачені.
Докази направлення боржнику заяви про порушення справи про банкрутство та доданих до неї документів суду не надані.
Відповідно до п.1 ст.7 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” заява про порушення справи про банкрутство підписується керівником боржника чи кредитора (іншою особою, повноваження, якої визначені законодавством, або установчими документами).
Заява про порушення справи про банкрутство підписана „Керуючим” Малиновською Л.П. Як вбачається з доданих до заяви документів Малиновська Л.П. є Керуючим філії- Калінінського відділення №8143 м.Донецька ВАТ „Державний ощадний банк України”. Докази повноважень Малиновської Л.П. на підписання заяв до суду (довіреність, Положення, тощо)не надані.
Вказане є підставою для повернення заяви про порушення справи про банкрутство без розгляду в силу п.1 ст.9 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Положеннями п.3 ст.6 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” передбачено, що справа про банкрутство порушується господарським судом, за наявністю безспірних вимог кредитора до боржника.
В силу пунктів 1 та 7 ст. 7 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” заява кредитора повинна місити виклад обставини, які підтверджують неплатоспроможність боржника, із зазначенням суми боргових вимог кредиторів, а також строку їх виконання; докази обґрунтованості вимог кредитора.
В обґрунтування своїх вимог кредитор посилається на наявність заборгованості боржника в сумі 2034739,57грн., що підтверджується договором відновлюваної кредитної лінії №24 від 23.04.03р., договорами застави від 23.04.03р. №24/1, №24/2, №24/3 і №24/4, та на направленими боржнику претензіями без зазначення їх дат та номерів.
В додатках до заяви пунктом 3 вказані «копії претензій до боржника», тоді як суду надана копія листа кредитора від 12.11.03р. №854, адресованого «ООО „ПКФ „Корвет”», який не є претензією.
До заяви додано рішення господарського суду Донецької області від 05.05.04р. по справі №1/113, згідно якого звернено стягнення на майно Товариства з обмеженою відповідальністю „Виробничо-комерційна фірма „Корвет” м. Донецьк, тобто іншої юридичної особи. В той же час, кредитор звернувся до суду із заявою про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю „Виробничо-торгівельного підприємства „Корвет”.
Претензія кредитора та відповідь боржника на претензію суду не надані.
Таким чином, безспірність та узгодженість зобов’язань боржника перед кредитором в заяві не наведена, необхідні докази до заяви не додані.
В обґрунтування відсутності керівних органів боржника за місцезнаходженням до заяви доданий акт перевірки місцезнаходження юридичної особи ТОВ „ВТП „Корвет” від 20.09.06р.
Даний акт складений та підписаний лише працівниками Калінінського відділення „8143 м.Донецька ВАТ „Державний ощадний банк України”. Що саме знаходиться за юридичною адресою боржника в акті не вказано, представником власника приміщення даний акт не підписаний. Інших доказів відсутності боржника за місцезнаходженням суду не надано.
З огляду на зазначене факт відсутності керівних органів боржника за місцезнаходженням суду не доведений.
Крім того, звертаємо увагу кредитора, що в силу ст.36 Господарського процесуального кодексу України письмові докази подаються в оригіналах або належним чином засвідчених копіях. Додані до заяви копії документів не засвідчені належним чином (відсутня посада та прізвище особи та підпис повноважного представника кредитора, копії не скріплені печаткою), у зв’язку з чим додані документи не можуть бути належними доказами викладених в заяві фактів.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що заява підлягає поверненню без розгляду на підставі п.1 ст.9 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Керуючись п.3 ст.6, пунктами 1, 7, 11 ст.7, п.1 ст.9 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, п.6 ст.63, ст.86 ГПК України, господарський суд
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Відкритого акціонерного товариства „Державний ощадний банк України” м.Київ в особі філії- Калінінське відділення №8143 м.Донецька ВАТ „Державний ощадний банк України” про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю „Виробничо- торгівельного підприємства „Корвет” м.Донецьк повернути без розгляду разом з доданими до неї документами.
Додаток: заява з доданими документами на 37 аркушах.
Суддя Тарапата С.С.
Вик. Захарченко Г.В. тел.
Надруковано примірників - :
- господарському суду Донецької області,
- сторонам,