Судове рішення #1862866
ПОСТАНОВА

 

ПОСТАНОВА

 

3а-5-2007

 

12 червня 2007 року                                                                        м.  Київ

Голова військового апеляційного суду Центрального регіону України генерал-лейтенант юстиції ШЕВЧЕНКО В.П.,  розглянув скаргу підполковника ОСОБА_1 на постанову судді військового місцевого суду Київського гарнізону від 4 липня 2006 року,  за якою останнього визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення,  пов'язаного з корупцією і передбаченого п. „г" ч. 1  ст.  5 Закону України „Про боротьбу з корупцією" та на підставі ч. 1  ст.  8 того ж Закону на нього накладено штраф у розмірі 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян,  тобто в розмірі 255 гривень.

Розглянутими матеріалами даної справи

 

ВСТАНОВИВ:

 

Згідно з постановою судді військового місцевого суду Київського гарнізону від 4 липня 2006 року ОСОБА_1 визнаний винним у тому,  що він,  будучи командиром військової частини А-0168,  тобто особою,  уповноваженою на виконання функцій держави,  всупереч вимогам  ст.   ст.  58 та 67 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України,  умисно затримав інформацію про факти дорожньо-транспортних пригод,  які мали місце 6 грудня 2005 року та 4 січня 2006 року за участю підлеглих йому військовослужбовців частини і надав її військовому прокурору тільки 25 квітня 2006 року. Цим самим,  як вказано в постанові,  він порушив спеціальне обмеження,  передбачене п. „г" ч. 1  ст.  5 Закону України ''Про боротьбу з корупцією".

Також в постанові судді військового місцевого суду гарнізону відмічається,  що,  відповідно до пояснень ОСОБА_1,  він у встановленому порядку повідомив інформацію про факти зазначених дорожньо-транспортних пригод до органів військової служби правопорядку,  що вважав достатнім,  а прокурору інформація про це була надіслана тільки 25 квітня 2006 року,  тобто коли стали відомі наслідки заподіяної військовослужбовцями матеріальної шкоди.

У скарзі на постанову судді ОСОБА_1 просить її скасувати,  а справу закрити за відсутністю в його діях складу будь-якого адміністративного правопорушення,  в тому числі і пов'язаного з корупцією.

Перевіривши матеріали адміністративної справи,  вважаю,  що оскаржувана

постанова судді є незаконною,  в зв'язку з чим скарга ОСОБА_1 підлягає задоволенню,  а

постанова судді скасуванню з наступних підстав.

Встановлюючи вину особи у вчиненні будь-якого корупційного правопорушення,  суддя зобов'язаний виходити не тільки зі змісту положень  ст.  5 Закону України „Про боротьбу з корупцією",  а і враховувати загальні ознаки корупції,  що містяться в ч. 1  ст.  1 того ж Закону,  тобто те,  що обов'язковою ознакою корупційного діяння є корисливий або інший особистий інтерес чи інтерес третіх осіб.

В той же час із матеріалів справи не вбачається,  а в постанові судді взагалі не вказано,  що ОСОБА_1,  не повідомивши своєчасно військового прокурора про події у ввіреній йому військовій частині,  переслідував при цьому якусь особисту користь чи отримання інших переваг,  які є складовою частиною корупційного діяння.

 

Більш того,  помилковим є висновок судді і про те,  що ОСОБА_1 не повідомив військового прокурора умисно,  оскільки він,  як вбачається із його ж пояснень,  вважав достатнім повідомити про факти дорожньо-транспортних пригод органи військової служби правопорядку,  а прокурору надіслати повідомлення після встановлення розміру матеріальної шкоди,  що фактично і було зроблено 25 квітня 2006 року. Саме це і свідчить про відсутність у ОСОБА_1 умислу на вчинення будь-якого корупційного діяння чи іншого правопорушення. Причому,  під час зазначених дорожньо-транспортних пригод тілесних ушкоджень нікому із їх учасників заподіяно не було,  тобто ці пригоди не містили в собі ознак складу злочину чи правопорушення,  яке б навіть формально могло містити такі ознаки. Саме про такі порушення і злочини командир частини,  згідно зі  ст.  67 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України,  повинен негайно повідомляти військового прокурора,  а не про порушення,  відповідальність за які настає за Дисциплінарним статутом Збройних Сил України. В іншому випадку прокурор фактично фізично не зміг би навіть ознайомитися зі всією інформацією про порушення,  яка б надходила з військових частин гарнізону.

І головне,  що стосується даної справи,  так це те,  що несвоєчасне повідомлення прокурора про дорожньо-транспортні пригоди взагалі навіть не підпадає під диспозицію п. „г" ч. 1  ст.  5 Закону України „Про боротьбу з корупцією",  якою передбачено відсутність у державного службовця права умисно затримувати інформацію,  яка фактично повинна надаватися за запитами фізичних або юридичних осіб. Такого запиту з військової прокуратури до ввіреної ОСОБА_1 військової частини не надходило.

Також слід звернути увагу на те,  що до суду гарнізону протокол про адміністративне правопорушення,  пов'язане з корупцією,  надійшов за  ст.  5,  ч. 2,  п. „г" Закону України „Про боротьбу з корупцією",  яка передбачає відповідальність державного службовця за надання незаконних переваг фізичним або юридичним особам під час підготовки і прийняття нормативно-правових актів чи рішень,  хоча в самому протоколі мова ведеться про навмисне затримання надання інформації про вчинення події. Тому в даному випадку цей протокол підлягав поверненню для його перескладання. В свою чергу суддя при винесенні постанови без будь-якої мотивації визнав ОСОБА_1 винним не за ч. 2,  а за ч. 1 п. „г"  ст.  5 того ж Закону.

На підставі вищенаведеного слід прийти до висновку,  що вказані дії ОСОБА_1 не утворюють складу будь-якого адміністративного правопорушення,  в тому числі і передбаченого п. „г" ч. 1  ст.  5 Закону України „Про боротьбу з корупцією". В зв'язку з цим

постанова судді стосовно ОСОБА_1 підлягає скасуванню,  а провадження у даній справі закриттю на підставі п. 1  ст.  247 КУпАП,  тобто за відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Керуючись  ст.   ст.  293 та 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення,  -

 

ПОСТАНОВИВ:

 

Скаргу ОСОБА_1 задовольнити.

 

Постанову судці військового місцевого суду Київського гарнізону від 4 липня 2006 року відносно ОСОБА_1 скасувати,  а провадження у даній справі закрити за відсутністю в його діях складу корупційного правопорушення,  передбаченого п. „г" ч. 1  ст.  5 Закону України „Про боротьбу з корупцією" .

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація