№ 3а-6-2007
ПОСТАНОВА
Іменем України
18 червня 2007 року м. Київ
Я, Голова військового апеляційного суду Центрального регіону генерал-лейтенант юстиції ШЕВЧЕНКО В.П., розглянувши матеріали адміністративної справи, по якій постановою судді військового місцевого суду Київського гарнізону від 7 лютого 2006 року на ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, на підставі ст. 5, ч.3, п. „г" Закону України „Про боротьбу з корупцією" накладено штраф у розмірі 255 грн.,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнано винним у тому, що він будучи командиром військової частини А 0704, тобто службовою особою, уповноваженою на виконання функцій держави, порушив спеціальні обмеження, передбачені п. „г" ч.3 ст. 5 Закону України „Про боротьбу з корупцією", надав незаконні переваги юридичній особі - ТОВ НВП „МТЛ Сервіс", прийнявши рішення про укладання з даним суб'єктом підприємницької діяльності угоди про поставку матеріальних цінностей для військової частини, в порушення вимог ст. 34 Закону України „Про закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти" тільки на підставі усної доповіді голови тендерного комітету про нібито акцент пропозиції зазначеної юридичної особи, а не на підставі належно оформлених документів, уклав Договір про постачання №8/196/112 від 29 листопада 2005 року з ТОВ НВП „МТЛ Сервіс" .
постанова судді підлягає скасуванню з таких підстав.
Так, згідно з положенням п. „г" ч.3 ст. 5 Закону України „Про боротьбу з корупцією" відповідальність особи, уповноваженої на виконання функцій держави, за надання незаконних переваг фізичним чи юридичним особам під час підготовки чи прийняття рішень може настати лише в тому випадку, якщо вона дійсно надавала такі переваги.
При цьому корупційний зміст надання незаконних переваг полягає в тому, що особа в умовах проведення спеціальної процедури (конкурсу чи тендеру) готує або приймає таке рішення на користь одного із претендентів, яким фактично порушує законне право переможця і надає перевагу тому, хто в даному конкретному випадку мав визнаватися переможеним.
Проте із матеріалів справи не вбачається, що підписанням ОСОБА_1 договору про постачання №8/196/112 від 29 листопада 2005 року, останнім було порушено законні права інших учасників тендеру та було надано
перевагу ТОВ НВП „МТЛ Сервіс". Підписання зазначеного договору відбулося після повідомлення ОСОБА_1 головою тендерного комітету військової частини А 0704 СЛИНЬКОМ СМ. про те, що переможцем відкритих торгів щодо закупівлі автомобільного тренажерного комплексу для підготовки водіїв тендерним комітетом визначено ТОВ НВП „МТЛ Сервіс". При цьому в матеріалах справи відсутні і будь - які дані, які б свідчили, що ТОВ НВП „МТЛ Сервіс" стало переможцем тендеру саме завдяки діям ОСОБА_1.
Крім того, встановлюючи вину особи у вчиненні будь-якого корупційного правопорушення суду необхідно виходити не тільки зі змісту положень ст. 5 Закону України „Про боротьбу з корупцією", а й враховувати загальні ознаки корупції, що містяться в ч. 1 ст. 1 цього Закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України „Про боротьбу з корупцією" під корупцією розуміється діяльність осіб, уповноважених на виконання функцій держави, спрямована на протиправне використання наданих їм повноважень для одержання матеріальних благ, послуг, пільг або інших переваг.
В той же час із матеріалів справи не вбачається , що ОСОБА_1, вчинивши вказані вище дії, пов'язані з порушенням процедури підписання договору, отримав з цього якусь особисту користь, матеріальні блага чи інші переваги, що відповідно до вказаних вище вимог Закону є складовою частиною корупційного діяння.
На підставі викладеного, а також із врахуванням того, що діями ОСОБА_1 не були обмежені законні права інших учасників тендеру, матеріальної шкоди державі спричинено не було слід прийти до висновку, що
постанова стосовно ОСОБА_1. підлягає скасуванню, а справа -закриттю у зв'язку з відсутністю в його діях складу корупційного діяння.
На підставі наведеного та керуючись ст. 293, 294 КпАП України, -
ПОСТАНОВИВ:
Постанову судді військового місцевого суду Київського гарнізону від 7 лютого 2006 року про накладання на ОСОБА_1 на підставі ст. 5, ч.3, п. „г" Закону України „Про боротьбу з корупцією" штрафу у розмірі 255 грн. скасувати за відсутністю в його діях складу корупційного правопорушення, а справу провадженням - закрити.