Справа № 2-228
2008 рік
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 березня 2008 року Бахмацький районний суд Чернігівської області в складі : судді - Зацерковного М.М.
при секретарі - Горбач Н.Д.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Бахмачі справу за позовом ВАТ ЕК "Чернігівобленерго" до ОСОБА_1 про відшкодування збитків -
В С Т А Н О В И В:
ВАТ ЕК “Чернігівобленерго” звернулося до суду із позовом до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди заподіяної в наслідок порушення Правил користування електричною енергією для населення, яке полягало у самовільному демонтуванні приладу обліку, в результаті чого електроенергія споживалась шляхом приєднання електропроводки споживача до ввідних дротів і лічильником не обраховувалась, про що було складено акт № 034203 від 06 серпня 2007 року та розраховано розмір завданої шкоди, яка склала 1304 грн. 58 коп.
Представник позивача -ВАТ ЕК "Чернігівобленерго" Даниленко Антоніна Михайлівна в судовому засіданні позов підтримала, виклала мотиви зазначені в позовній заяві та просить суд повністю його задовольнити,.
Відповідач ОСОБА_1 визнав позовні вимоги та не заперечує проти їх задоволення.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін , суд вважає що позов підлягає задоволенню з наступних підстав:
Відповідно до ст.1166 ЦК Україн « майнова шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала ».
Згідно ст. 27 Закону України « Про електроенергетику « встановлено, що «правопорушення в електроенергетиці тягне за собою встановлену законодавством України цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність. Крадіжка електричної енергії і самовільне підключення до об»єктів енергетики і споживання енергії без приладів обліку є порушенням в електроенергетиці.»
Встановлено, що ОСОБА_1 здійснив самовільне підключення до електромережі Бахмацького РЕМ і тим самим вчинив правопорушення в електроенергетиці, яке у даному випадку тягне за собою цивільну відповідальність, встановлену ст.1166 ЦК України.
Відповідно до ст. 48 ПКЕЕН споживач, у якого встановлено факт порушення ПКЕЕН, несе відповідальність згідно із законодавством. Факт порушення споживачем ОСОБА_1 ПКЕЕН, а саме, без облікове використання енергії в результаті незаконних дій з боку споживача, які виразились у самовільному демонтуванні приладу обліку електроенергії , підтверджено актом № 034203 від 06 серпня 2007 року.
Згідно розрахунку кількості без облікової електроенергії по акту № 034203 ВАТ ЕК « Чернігівобленерго» було завдано збиткі в розмірі 1804 грн.58 коп.
Згідно договору від 21.11. 2007 року про реструктуризацію заборгованості по акту порушення правил користування електричною енергією для населення боржник погасив частину боргу в сумі 500 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.1166 ЦК України, ст.27 Закону України « Про електроненергетику», ст.48 Правил користування електричною енергією для населення ст. ст. 10, 60, 15, 30, 62, 202, 203,21-215 , 294 ЦПК України, суд ,-
В И Р І Ш И В:
Позов ВАТ ЕК « Чернігіобленерго» -задовольнити.
Стягнути із ОСОБА_1 на користь ВАТ ЕК « Чернігівобленерго» суму завданих збитків в розмірі 1304 ( одна тисяча триста чотири ) грн. 58 коп.
Стягнути із ОСОБА_1 на користь ВАТ ЕК « Чернігівобленерго» судові витрати по сплаті державного мита в розмірі 51 ( п»ятдесят одну ) грн.
Стягнути із ОСОБА_1 на користь ВАТ ЕК « Чернігівобленерго» судові витрати по сплаті витрат на інформаційно -технічне забезпечення справи в розмірі 30 ( тридцять ) грн.
А всього стягнути із ОСОБА_1 1385( одну тисячу триста вісімдесят п»ять ) грн.58 коп.
Рішення може бути оскаржене до Чернігівського апеляційного суду.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання
заяви про апеляційне оскарження.
Суддя :