Судове рішення #18620452

Справа № 2-7277/11

З А О Ч Н Е   Р ІШ Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

 22 вересня 2011 року                                                                                          м Одеса

  Приморський районний суд м. Одеси у складі:

головуючого судді Домусчі Л.В.,

при секретарі –Ларіної Т.Г.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Кредитної спілки «Одеське кредитне товариство»про стягнення переданих за договором внеску  на депозитний рахунок коштів та невиплачених відсотків, -

  В С Т А Н О В И В:

  У квітні 2011 року позивачка  звернулася до суду з позовом до Кредитної спілки „Одеське кредитне товариство»про стягнення переданих за договором внеску  на депозитний рахунок коштів та невиплачених відсотків, посилаючись на те, що 02 серпня  2008 року вона стала членом Кредитної Спілки „Одеське кредитне товариство” та зробила внесок в сумі 15 000 гривень, згідно договору № ОКОВ2ДВ-0632 на 12 місяців, з 02 серпня 2008 року по 02 серпня 2009 року з нарахуванням у розмірі 25% річних.

21 січня 2009р. між позивачем та відповідачем було укладено додаткову угоду № ОКОВ2ДВД-001  до договору про залучення внеску(вкладу) члена кредитної спілки на депозитний рахунок, та було змінено п. 1.1. кредитного договору, згідно якого позивач вніс до кредитної спілки 15 318 грн..

02 лютого 2009р. між позивачем та відповідачем було укладено додаткову угоду № ОКОВ2ДВД-002 до договору про залучення внеску(вкладу) члена кредитної спілки на депозитний рахунок, та було змінено п. 1.1. кредитного договору, згідно якого позивач вніс до кредитної спілки 15 639 грн.

02 березня 2009р. між позивачем та відповідачем було укладено додаткову угоду № ОКОВ2ДВД-003 до договору про залучення внеску(вкладу) члена кредитної спілки на депозитний рахунок, та було змінено п. 1.1. кредитного договору, згідно якого позивач вніс до кредитної спілки 15 938 грн.

02 квітня 2009р. між позивачем та відповідачем було укладено додаткову угоду № ОКОВ2ДВД-004 до договору про залучення внеску(вкладу) члена кредитної спілки на депозитний рахунок, та було змінено п. 1.1. кредитного договору, згідно якого позивач вніс до кредитної спілки 16 277.36 грн.

07 травня 2009р. між позивачем та відповідачем було укладено додаткову угоду № ОКОВ2ДВД-004 до договору про залучення внеску(вкладу) члена кредитної спілки на депозитний рахунок, та було змінено п. 1.1. кредитного договору, згідно якого позивач вніс до кредитної спілки 16 611.60 грн.

Позивачка зверталась до відповідача з заявою про повернення їй депозитного вкладу та відсотки.

Таким чином, загальна сума внеску ОСОБА_1 до Кредитної спілки „Одеське кредитне товариство” складає 16 611.60 грн. та відсотки у розмірі 25% річних.

Позивачка у судове засідання не зявилась, але 22.09.2011р. подала до суду письмову заяву, згідно якої просила суд розглядати справу за її відсутності.

Представник відповідача  у судове засідання  не з’явився, про час і місце був повідомлений належним чином, поважних причин неявки  суду не представив. Суд у зв’язку з неявкою відповідача та неповідомленням про поважні причини такої неявки в судове засідання, ухвалив згідно ч.4 ст.169 ЦПК України слухати справу у відсутності  відповідача,  у порядку ст. ст. 224-225  ЦПК України  при заочному розгляді справи на підставі наявних у справі доказів.

Згідно  ст.197 ЦПК України у разі неявки всіх осіб, які беруть участь у справі фіксування судового процесу не здійснюється.

Суд, дослідивши та проаналізувавши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що 02 серпня  2008 року позивачка стала членом Кредитної Спілки „Одеське кредитне товариство” та зробила внесок в сумі 15 000 гривень, згідно договору № ОКОВ2ДВ-0632 на 12 місяців, з 02 серпня 2008 року по 02 серпня 2009 року з нарахуванням у розмірі 25% річних(а.с.7).

21 січня 2009р. між позивачем та відповідачем було укладено додаткову угоду № ОКОВ2ДВД-001  до договору про залучення внеску(вкладу) члена кредитної спілки на депозитний рахунок, та було змінено п. 1.1. кредитного договору, згідно якого позивач вніс до кредитної спілки 15 318 грн.(а.с.9).

02 лютого 2009р. між позивачем та відповідачем було укладено додаткову угоду № ОКОВ2ДВД-002 до договору про залучення внеску(вкладу) члена кредитної спілки на депозитний рахунок, та було змінено п. 1.1. кредитного договору, згідно якого позивач вніс до кредитної спілки 15 639 грн.(а.с.11)

02 березня 2009р. між позивачем та відповідачем було укладено додаткову угоду № ОКОВ2ДВД-003 до договору про залучення внеску(вкладу) члена кредитної спілки на депозитний рахунок, та було змінено п. 1.1. кредитного договору, згідно якого позивач вніс до кредитної спілки 15 938 грн.(а.с.13).

02 квітня 2009р. між позивачем та відповідачем було укладено додаткову угоду № ОКОВ2ДВД-004 до договору про залучення внеску(вкладу) члена кредитної спілки на депозитний рахунок, та було змінено п. 1.1. кредитного договору, згідно якого позивач вніс до кредитної спілки 16 277.36 грн.(а.с.15)

07 травня 2009р. між позивачем та відповідачем було укладено додаткову угоду № ОКОВ2ДВД-004 до договору про залучення внеску(вкладу) члена кредитної спілки на депозитний рахунок, та було змінено п. 1.1. кредитного договору, згідно якого позивач вніс до кредитної спілки 16 611.60 грн.(а.с.17)

Позивачка зверталась до відповідача з заявою про повернення їй депозитного вкладу та відсотки.(а.с.18).

Таким чином, загальна сума внесків ОСОБА_1 до Кредитної спілки „Одеське кредитне товариство” складає 17  645,82 грн., з яких:

-          заборгованість за договором - 16 611.60 грн.

-          заборгованість по відсоткам - 1034,22грн.   

Згідно зі ст..23 Закону України «Про кредитні спілки»внески (вклади) членів кредитної спілки на депозитні рахунки, а також нараховані на внески доходи (проценти) належать членам кредитної спілки на праві приватної власності. Кожен член кредитної спілки має право одержати належні йому кошти у порядку і строки, які визначені відповідно до укладеного з членами кредитної спілки договорами.

Пунктом 1.2 Договору, спілка приймає внесок від вкладника на умовах строковості, зворотності та платності, розпоряджається ним потягом дії договору на свій розсуд у відповідності із вимогами Статуту та чинного законодавства України. (а.с.7).

Строк дії договору закінчився, проте відповідач і до сьогодні не погасив заборгованості.

Згідно ст. 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк.

Згідно Закону  „Про кредитні спілки”  кошти, що належать членам кредитної спілки, обліковуються окремо. Кошти, що належать членам кредитної спілки, використовуються для надання кредитів членам кредитної спілки, а у разі наявності тимчасово вільних коштів членів кредитної спілки - можуть розміщуватися спілкою на депозитних рахунках в установах банків, які мають ліцензію на право роботи з вкладами громадян, і в об'єднаній кредитній спілці, а також у державні цінні папери, перелік яких встановлюється Уповноваженим органом.

Згідно п. 2 ст. 23 Закону України „Про кредитні спілки” кожний член кредитної спілки має право одержати належні йому кошти, зазначені в частині першій цієї статті, у порядку і строки, які визначені відповідно до частини сьомої статті 10 цього Закону, в порядку передбаченому статутом кредитної спілки або не пізніше строку передбаченому відповідним укладеними з членом кредитної спілки договором.

Керуючись ст.ст.10, 15, 60, ч.4 ст.169, 197, 209, 212-215, 218, 224-226 ЦПК України, ст.ст. 526, 530, 536, 610, 611, 612 ЦК України, п. 7 ст. 10, п.2 ст. 23 Закону України „Про кредитні спілки” суд,

В И Р І Ш И В:

  Позовну заяву ОСОБА_1 до Кредитної спілки «Одеське кредитне товариство»про стягнення переданих за договором внеску  на депозитний рахунок коштів та невиплачених відсотків –задовольнити.

Стягнути з Кредитної спілки „Одеське кредитне товариство” на користь ОСОБА_1 загальну суму внеску та відсотки за договором № ОКОВ2ДВ-0632  в розмірі 17  645 грн. (сімнадцять тисяч шістсот сорок п’ять) грн.. 82 коп., з яких:

-          заборгованість за договором - 16 611.60 грн.

-          заборгованість по відсоткам - 1034,22грн.   

Стягнути з Кредитної спілки „Одеське кредитне товариство” на користь держави державне мито у розмірі 176,45 грн.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Апеляційна скарга на заочне рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення., згідно ч.1 ст. 294 ЦПК України .

Рішення суду набирає законної сили відповідно до загального порядку, встановленого ЦПК України.



  Суддя:                                                                                        Домусчі Л.В.

22.09.2011

  • Номер: 22-ц/785/6164/15
  • Опис: Гребенюк О.О. - ОМР про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-7277/11
  • Суд: Апеляційний суд Одеської області
  • Суддя: Домусчі Л.В.
  • Результати справи: Постановлено ухвалу про відхилення апеляційної скарги і залишення без зміни рішення суду першої інстанції
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 22.06.2015
  • Дата етапу: 16.12.2015
  • Номер: 6/759/112/19
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-7277/11
  • Суд: Святошинський районний суд міста Києва
  • Суддя: Домусчі Л.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 13.12.2018
  • Дата етапу: 14.02.2019
  • Номер: 6/759/775/19
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-7277/11
  • Суд: Святошинський районний суд міста Києва
  • Суддя: Домусчі Л.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 31.05.2019
  • Дата етапу: 20.08.2019
  • Номер: 6/161/259/20
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-7277/11
  • Суд: Луцький міськрайонний суд Волинської області
  • Суддя: Домусчі Л.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 17.06.2020
  • Дата етапу: 17.06.2020
  • Номер: 6/759/552/20
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-7277/11
  • Суд: Святошинський районний суд міста Києва
  • Суддя: Домусчі Л.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 23.07.2020
  • Дата етапу: 23.07.2020
  • Номер: 6/759/949/21
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-7277/11
  • Суд: Святошинський районний суд міста Києва
  • Суддя: Домусчі Л.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 10.12.2021
  • Дата етапу: 10.12.2021
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація