Справа №2-2695
2007 рік
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
Ім,ям України
04 лютого 2008 року Свердловський міський суд Луганської області у складі:
головуючого - судді Бусленко В.П.,
секретаря - Марусич Я.Б.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Свердловська справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про втрату права користування житловим приміщенням,
в с т а н о в и в:
В обгрунтування своїх вимог позивач вказує, що їй, її дочці, ОСОБА_3 та неповнолітньому онуку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, на праві особистої власності на підставі свідоцтва про право власності на житло, виданого 3 березня 1994 року Свердловською міською радою та свідоцтва про право на спадщину за законом, посвідченого 3 березня 2004 року 2-ю Свердловською державною нотаріальною конторою належить квартира, розташована за адресою: АДРЕСА_1.
У 2006 році вона прописала у зазначеній квартирі відповідача по справі ОСОБА_2, так як він мав намір вселитися з її згоди в квартиру, як квартирант і мешкати в ній, а згодом її викупити.
Однак відповідач у квартиру так і не заселився, тому ніколи в ній не проживав і не проживає у цей час. Однак дотепер він залишається у ній прописаним, тому у цей час вона бажає виписати його. Відповідач проживав і проживає у цей час у своєї матері за адресою: АДРЕСА_2.
Відповідач не є членом її родини. У квартирі не проживає тривалий час. Особистих речей та майна відповідача у квартирі немає. Оплату за комунальні послуги він не робить, тому вона змушена мати додаткові витрати по оплаті комунальних послег, які нараховують із урахуванням його прописки і це ставить її в скрутне матеріальне становище.
Добровільно відповідач із квартири не виписується, чим робить їй перешкоди вільно й повною мірою здійснювати право коистування, володіння й розпорядження власністю, у щв,язку з цим вона змушена звернутися з дійсним позовом до суду за захистом своїх порушених прав.
У зв,язку з тим, що відповідач без поважних причин відсутній у квартирі понад 6 місяців, він втратив право користування цим житловим приміщенням. Цю обставину можуть підтвердити численнні свідки.
На підставі викладеного позивач просить суд постановити рішення, яким визнати, що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уроженецб міста Червонопартизанська Луганської області, втратив право користування житловим приміщенням - квартирою АДРЕСА_1 з наступним зняттям його з реєстраційного обліку по зазначеній адресі.
У судовому засіданні позивачка підтвердила обставини, викладені в позовній заяві, наполягала на позові.
Відповідач у судове засідання нез,явилася, оскільки вихлага в іншу країну відповідно до довідки пошти.
Відповідно до ухвали від 04.02.2008 року прийняте рішення про заочний розгляд справи.
Вислухавши позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає позов обгрунтованим і підлягаючим задоволенню з наступних підстав.
Вказані правовідносини регулюються положеннями: ст.391 ЦК України, відповідно до якої власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном, ст.71 ЖК України, відповідно до якої при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім,ї за ними зберігається жиле приміщення протягом 6 місяців, ст.150 ЖК України, відповідно до якої громадяни, які мають в приватній власності будинок (частину будинку), квартиру, користуються ним (нею) для особистого проживання і проживання членів їх сімей і мають право розпоряджатися цією власністю на свій розсуд: продавати, дарувати, заповідати, здавати в оренду, обмінювати, закладати, укладати інші не заборонені законом угоди, ст.163 ЖК України, якою передбачене положення, аналогічне положенню в ст.71 ЖК України, окрім того, згідно вказаної статті тимчасова відсутність наймача та членів його сім,ї не звільняє їх від виконання обов,язків за договором найму жилого приміщення.
Відповідно до довідки /а.с.6/ та домової книги /а.с.7-9/ відповідач ОСОБА_2, не проживає в квартирі АДРЕСА_1 з 15 березня 2006 року.
Відповідно до свідоцтва про право власності на житло /а.с.12/ по АДРЕСА_1 вказана квартира належить ОСОБА_1, ОСОБА_5, ОСОБА_6 та ОСОБА_4 в рівних долях.
Аналізуючи вищевикладене, суд надходить висновку відносно того, що відповідач більше 6 місяців без поважної причини не проживає в спірній квартирі, тому суд вважає позов задовольнити.
На підставі ст.391 ЦК України, ст.ст.71,150,163 ЖК України, керуючись ст.ст.10,11,15,60, 212-215 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, втратившим право користування житловим приміщенням за адресою: АДРЕСА_1.
Копію заочного рішення направити ОСОБА_7 не пізніше 5 днів з дня його проголошення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Заяву по апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений ст.294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Головуючий: