Справа № 22ц-901 Головуючий у І інстанції Заріцький С.М.
Категорія Доповідач у ІІ інстанції Касьяненко Л.І.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
4 березня 2008 року колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Київської області у складі:
Головуючого судді: Антоненко В.І.
Суддів: Касьяненко Л.І., Коцюрби О.П.
При секретарі: Кобець І.С.
Розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Києві матеріали цивільної справи за апеляційною скаргою Вишгородської райдержадміністрації на рішення Вишгородського райсуду від 6.12.2007 року у справі за позовом ОСОБА_1до Катюжанської сільради Вишгородського району, Вишгородської райдержадміністрації про визнання права на земельний пай ,-
Встановила:
Позивач звернувся в суд з позовом про визнання права власності на земельний пай, посилаючись на те, що тривалий час працював у радгоспі „ Катюжанський”, який було реорганізовано в КСП „ Катюжанка”, але при розпаюванні земель його не було включено до списків осіб, які мають право на отримання земельного паю.
Вважав, що в такий спосіб порушено його право , тому просив визнати за ним право на земельну частку/ пай/ із земель запасу Катюжанської сільради та зобов”язати Катюжанську сільраду включити його до додаткового списку осіб, які мають право на отримання земельної ділянки.
Рішенням Вишгородського райсуду від 6.12.2007 року позов ОСОБА_1 задоволено.
В апеляційній скарзі Вишгородська райдержадміністрація просить скасувати рішення суду та ухвалити нове, яким відмовити позивачу в позові, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права.
Апеляційна скарга підлягає задоволенню з таких підстав.
Задовольняючи позов, суд виходив з того, що позивач на час отримання КСП „Катюжанка” державного акта на землю на право колективної власності на землю був його членом і тому він має право на земельну частку/ пай/.
Проте з такими висновками суду колегія погодитись не може з таких підстав.
Відповідно до Указу Президента України від 8.08.1995 року № 720 „Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам та організаціям” право на земельний пай мали всі особи, які входили до складу КСП на момент паювання землі і яких було внесено до списку, що долучається до державного акта на право колективної власності на землю, зокрема постійні працівники - члени КСП та пенсіонери , які раніше працювали в КСП і залишилися його членами.
Виходячи зі змісту ст.22, 23 ЗК України та Указу Президента України від 8.08.1995 року, особа набуває право на земельний пай за наявності трьох умов: перебування в членах КСП на час паювання, включення до списку осіб, долучених до державного акта на право колективної власності на землю, одержання КСП цього акта.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач працював у радгоспі „ Катюжанський” з 1975 по 1994 рік. 17.11.1994 року радгосп було реорганізовано в КСП „ Катюжанка”.
29.05.1997 року КСП „ Катюжанка” було отримано державний акт на право колективної власності на землю.
До списку осіб, які мали право на отримання земельного паю ОСОБА_1. включений не був та доказів про членство в КСП „ Катюжанка” не надав, що є його обов”язком відповідно до ст.ст. 10, 60 ЦПК України.
За таких обставин колегія суддів прийшла до висновку про відсутність правових підстав для задоволення позову ОСОБА_1
Оскільки судом І інстанції допущені порушення при застосуванні норм матеріального права, рішення суду підлягає скасуванню з ухваленням нового рішення про відмову в позові.
Керуючись ст. ст. 307,309,316 ЦПК України, колегія суддів,-
Вирішила:
Апеляційну скаргу Вишгородської райдержадміністрації задовольнити.
Рішення Вишгородського райсуду від 6.12.2007 року скасувати та ухвалити нове рішення, яким в задоволенні позову ОСОБА_1до Катюжанської сільради Вишгородського району, Вишгородської райдержадміністрації про визнання права на земельний пай відмовити.
Рішення може бути оскаржене до Верховного Суду України протягом двох місяців з моменту його проголошення.
Головуючий:
Судді: