Справа № 2- 0-18
2008 року
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 березня 2008 року Місцевий Бахмацький районний суд Чернігівської області в складі головуючого:
судді Зацерковного М.М.
при секретарі Горбач Н.Д.
за участю прокурора Сусліна Є.В.
розглянув у судовому засіданні в місті Бахмач справу за заявою прокурора Бахмацького району в інтересах Тиницької сільської ради про визнання спадщини відумерлою, -
У С Т А Н О В И В :
Прокурор Бахмацького району звернувся до суду із заявою в інтересах Тиницької сільської ради про визнання спадщини відумерлою, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_1, після смерті якого відкрилась спадщина у вигляді права на земельну частку (пай) розміром 4,7 га., вартістю 38542,00 грн., що посвідчено сертифікатом серії ЧН № 060305.
Після смерті ОСОБА_1 його право на земельну частку (пай) ніким не було успадковане.
У судовому засіданні прокурор Бахмацького району підтримав свої вимоги і просить їх задовольнити.
Представник заінтересованої особи - Тиницької сільської ради в судовому засіданні підтримав вимоги заявлені прокурором.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши осіб, які беруть участь у справі, суд вважає, що вимоги прокурора підлягають задоволенню з наступних підстав:
Відповідно зі ст. 36-1 Закону України „Про прокуратуру” прокурор Бахмацького району звернувся до суду в інтересах Тиницької сільської ради із заявою про визнання спадщини відумерлою.
Відповідно до ст.. 1277 Цивільного Кодексу України -
1. У разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття суд визнає спадщину відумерлою за заявою відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.
2. Заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини.
3. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини.
Судом установлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер мешканець с.Тиниця Бахмацького району ОСОБА_1, після смерті якого в с.Тиниця, Бахмацького району, Чернігівської області відкрилась спадщина у вигляді права на земельну частку (пай) розміром 4,7 га., по КСП « Світанок», що посвідчено сертифікатом серії ЧН № 060305 .
Поховання здійснено за рахунок Тиницької сільської ради.
Після смерті ОСОБА_1його право на земельну частку (пай) ніким не було успадковане.
Як убачається з довідки Бахмацької державної нотаріальної контори після смерті ОСОБА_1(ІНФОРМАЦІЯ_1) спадкова справа на його майно не відкривалось і свідоцтво про право на спадщину нікому не видавалось.
Таким чином суд вважає, що є всі підстави для задоволення вимог прокурора.
Керуючись ст.1277 ЦК України, ст. 36-1 Закону України „Про прокуратуру”, ст.ст.6, 10, 11, 27, 215, 218, 274, 275, 277, 278 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Вимоги прокурора Бахмацького району задовольнити.
Визнати спадщину, що відкрилась після смерті ОСОБА_1, яка складається з права на земельну частку (пай), розміром 4,7 умовних кадастрових одниць, земельна частка ( пай) № 839, площею 3,24 га, що посвідчено сертифікатом серії ЧН № 060305, відумерлою і передати її у власність Тиницької сільської ради, Бахмацького району, Чернігівської області.
Рішення може бути оскаржене до Чернігівського обласного Апеляційного суду.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана через місцевий Бахмацький районний суд протягом десяти днів з дня його проголошення.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів з дня подачі заяви на апеляційне оскарження.
Суддя: