Судове рішення #1861860
Справа № 2-231/2008 рік

Справа № 2-231/2008 рік.

 

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

 

14 березня 2008 року.                      м. Першотравенськ.

Першотравенський міський суд Дніпропетровської області у складі головуючого                   : судді Зайцева В.В.

при секретарі             : Фадєєвій Т.Б.

з участю адвокатів представників позивача та відповідача: ОСОБА_4, ОСОБА_5.

з участю позивачаОСОБА_1, відповідача ОСОБА_3., представників третьої особи Муравинець Л.М., Шаталова А.М..

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовомОСОБА_1в інтересах неповнолітнього ОСОБА_2 до ОСОБА_3 та до третьої особи на стороні відповідача Першотравенського міського відділу освіти в особі органу опіки та піклування про визнання приватизації частково недійсною та визнання права на житлове приміщення.

 

В С Т А Н О В И В :

 

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом в інтересах неповнолітнього ОСОБА_2 до ОСОБА_3 та до третьої особи на стороні відповідача Першотравенського міського відділу освіти в особі органу опіки та піклування про визнання приватизації частково недійсною та визнання права на житлове приміщення посилаючись на те, що її бувший чоловік ОСОБА_3 обманним шляхом переконав її з сином ОСОБА_2 виписатися з квартири по АДРЕСА_1, яку вони одержали разом, а потім, приватизував цю квартиру лише на себе, чим позбавив її та сина житла і права на приватизацію житла. Позивач ОСОБА_1 просить суд визнати приватизацію спірної квартири АДРЕСА_1 частково недійсною, визнати за нею і її сином ОСОБА_2, 1995 року народження право користування квартирою АДРЕСА_1 Дніпропетровської області, стягнути з відповідача ОСОБА_3. на її користь усі витрати пов'язані з розглядом даної справи.

 

В ході розгляду справи в суді позивач ОСОБА_1 та її представник адвокат ОСОБА_4 повністю підтримали позовні вимоги, просять суд визнати приватизацію спірної квартири АДРЕСА_1 частково недійсною, визнати за ОСОБА_1 і її сином ОСОБА_2, 1995 року народження право користування квартирою АДРЕСА_1 Дніпропетровської області, стягнути з відповідача ОСОБА_3. на усі витрати пов'язані з розглядом даної справи

Відповідач у справі ОСОБА_1. позовОСОБА_1 не визнав, пояснивши суду, що вони з дружиною ОСОБА_1 отримавши спірну квартиру в 1997 році проживали в ній сім'єю, потім вирішили приватизувати квартиру, але щоб ОСОБА_1 та син не втратили право на приватизацію державного житлового фонду вирішили, що ОСОБА_1 та син ОСОБА_2 випишуться з квартири і пропишуться в с. Дмитрівка Петропавлівського району. Після цього він, як прописаний в квартирі приватизував її на себе, а згодом ОСОБА_1 з сином знову були прописані в спірній квартирі в якості членів сім'ї власника квартири. Про те що спірна квартира приватизована лише на нього позивачка знала ще 2000 року. З 2005 року сімейне життя не заладилося і позивачка ОСОБА_1 пішла з квартири і стала жити окремо. 30 січня 2006 року за позовомОСОБА_1 Першотравенський міський суд виніс рішення про розірвання їхнього шлюбу. Після чого позивачка ОСОБА_1 в квітні 2006 року виписалася з квартири і зареєструвала розірвання шлюбу. З цього часу ОСОБА_1 в квартирі не живе, син постійно проживає в нього, забезпечений житлом і всім необхідним. Просить суд відмовити позивачці ОСОБА_1 в задоволенні позовних вимог.

 

Представник третьої особи Першотравенського міського виконавчого комітету вважає, що в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 слід відмовити, оскільки вона не живе у спірній квартирі не брала участі в її приватизації, ОСОБА_2 забезпечений житлом і нормальними умовами для виховання і розвитку. Його права нічим не порушені. Порушень закону при приватизації квартири на ОСОБА_3. не убачає.

 

Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи суд вважає встановленою наступні обставини:

 

08 січня 1997 року на підставі рішення виконкому Першотравенської міської ради №579 від 26 грудня 1996 року на ім'я ОСОБА_3. був виданий ордер №16834 серії ОВГ на заселення однокімнатної квартири АДРЕСА_1на сім'ю з трьох чоловік, в яку вони прописалися 18 лютого 1997 року, де і проживали. Всією сім'єю. 26 лютого 1997 року позивачка ОСОБА_1 ті неповнолітній син сторін у справі ОСОБА_2 були виписані за заявоюОСОБА_1 написаною власноручно з спірної квартири і прописані в с. Дмитрівці Петропавлівського району Дніпропетровської області, але фактично проживали в спірній квартирі. 29 березня 2000 року відповідач ОСОБА_3 приватизував спірну квартиру на себе, оскільки лише він був прописаний у спірній квартирі. 18 жовтня 2001 року ОСОБА_1 та ОСОБА_2 були прописані у спірну квартиру в якості членів сім'ї власника квартири. 14 квітня 2004 року позивачка ОСОБА_1 в зв'язку з розпадом сім'ї виселилася зі спірної квартири і до цього часу в ній не проживає. 30 січня 2006 року за позовомОСОБА_1 Першотравенський міський суд виніс рішення про розірвання їхнього шлюбу. Після чого позивачка ОСОБА_1 13 квітня 2006 року виписалася з квартири і зареєструвала розірвання шлюбу вже 14 квітня 2006 року, залишивши свого сина ОСОБА_2 проживати з батьком - відповідачем ОСОБА_3 в 2007 році відповідач ОСОБА_3 з сином ОСОБА_2 також знялися з реєстрації зі спірної квартири і виїхали на постійне місце проживання АДРЕСА_2де відповідач живе з новою дружиною. Такої згоди на проживання дитини з батьком сторони у справі дійшли добровільно.   

 

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 не заперечувала факт добровільної виписки зі спірної квартири, заявивши що претензій до виписування не має.

Після виписки позивачкиОСОБА_1 із спірної квартири у спірній квартирі залишився прописаним  один лише ОСОБА_3, який приватизував на своє ім'я спірну квартиру.

 

Відповідно до ст.8 ч.2,3 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» передача займаних квартир здійснюється в сумісну або пайову власність по письмовою згодою всіх повнолітніх членів сім'ї, які постійно проживають в даній квартирі, у тому числі тимчасово відсутніх, за якими зберігається право на житло, з обов'язковим визначенням уповноваженого власника квартири.

Передача квартир у власність громадян здійснюється на підставі рішення відповідних органів приватизації, що приймається не пізніше місяця з дня отримання заяви громадянина.

Відповідно до ст.ст.20,21 Положення про порядок передачі квартир /будинків/ у власність громадян затвердженого Наказом Державного  комітету України по житлово-комунальному господарству від 15 вересня 1992 року № 56 при оформленні заяви на приватизацію квартири громадянин бере на підприємстві, обслуговуючим житловий будинок, довідку про склад сім'ї і займане приміщення.

У довідці вказуються члени сім'ї наймача, прописані і проживаючі разом з ним, а також тимчасово відсутні особи, за якими зберігається право на житлі.

 

Оскільки закон не передбачає узгодження про виписування неповнолітніх у зв'язку з вибуттям їх на інше місце проживання з органами опіки і опікування, ОСОБА_1 добровільно виписала себе і неповнолітнього сина ОСОБА_2 із спірної квартири на інше місце проживання, після чого ОСОБА_3 що залишився сам прописаним в спірній квартирі подав заяву про її приватизацію на його ім'я, надавши довідку ЖЕК про склад сім'ї, де вказаний проживаючим в квартирі один, після чого і була проведена приватизація спірної квартири на його ім'я.

 

Оскільки передана у власність одного ОСОБА_3. квартира по праву приватизації є його індивідуальною власністю, сумісною власністю подружжя не є, відповідач ОСОБА_1 добровільно виписалася і перестала проживати у спірній квартирі тому суд не бачить підстав для задоволення її позовних вимог і дійшов висновку про те, що її позовні вимоги необґрунтовані і тому в задоволенні позовних вимог слід відмовити.

 

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.213-215 ЦПК України, ч.2 ст.48 Закону України «Про власність» суд,

 

В И Р І Ш И В :

 

В задоволенні позовуОСОБА_1до ОСОБА_3 про визнання приватизації квартири АДРЕСА_1 частково недійсною, визнання за нею і її сином ОСОБА_2, 1995 року народження права користування квартирою АДРЕСА_1 Дніпропетровської області відмовити.

 

Рішення суду набуває чинності після закінчення десятиденного строку подачі заяви на апеляційне оскарження.

 

На рішення може бути подана апеляційна скарга в апеляційний суд Дніпропетровської області через Першотравенський міський суд, для цього сторона, яка бажає подати апеляцію зобов'язана в десятиденний термін подати Першотравенському міському суду заяву про апеляційне оскарження, якщо після цього протягом двадцяти днів ця особа не подасть апеляцію, рішення вступає в законну силу.

 

      СУДДЯ :

  • Номер: 22-ц/813/10558/21
  • Опис: Трофімова Т.М. до Жовтоярської сільської ради Татарбунарського району Одеської області про надання додаткового строку на прийняття спадщини
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-231/2008
  • Суд: Одеський апеляційний суд
  • Суддя: Зайцев В.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 14.09.2021
  • Дата етапу: 14.09.2021
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація