Справа 2- 285
2008 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 березня 2008 р. Гощанський районний суд Рівненської області
в складі:
Головуючої - Чорноус Л.І.
при секретарі - Суконнік С.Ю.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в смт. Гощі справу за позовом
ОСОБА_1
до
ОСОБА_2
про
визнання права на спадщину
В С Т А Н О В И В :
Позивачка звернулася з позовом про визнання за нею права власності на спадкове майно, яке залишилося після смерті її діда ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 актовий запис про смерть № 65, посилаючись на те, що після його смерті залишилося спадкове майно, а саме: грошовий вклад, який знаходиться у філії Гощанського ТВБВ № 10017/0151 Рівненського обласного управління ВАТ “Державний ощадний банк України” на компенсаційному рахунку № НОМЕР_1 залишок вкладу становить 1700,35 грн. на основному рахунку № НОМЕР_2 залишок вкладу становить 0,10 грн., належність якого померлому підтверджується довідкою виданою Гощанським ТВБВ № 10017/0151 Рівненського обласного управління ВАТ Державного ощадного банку України від 27.02.2008 року № 556.
Спадкове майно позивачка прийняла своєчасно, оскільки проживала у даному будинку до смерті спадкодавця і залишилася далі проживати у цьому будинку, про що свідчить довідка Гощанської селищної ради № 95 від 28.02.2008 р.
Спадкоємцем першої черги є відповідач по справі, який не прийняв своєчасно спадщину та не вчиняв ніяких дій, які б свідчили про її прийняття.
В даний час вона хоче оформити право власності на грошовий вклад, однак не може цього зробити, так як вона є спадкоємицею четвертої черги, згідно ст. 1264 ЦК України.
Тому вона змушена звернутися до суду.
В судовому засіданні позивачка позов підтримала з підстав, викладених у позовній заяві.
Відповідач в судовому засіданні позов визнав і не заперечує проти визнання права власності на грошовий вклад за позивачкою.
Заслухавши пояснення позивачки, враховуючи, що відповідач визнав позов і це не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення.
У відповідності до п.5 Прикінцевих та Перехідних Положень правила книги шостої “Спадкове право” ЦК України застосовуються також до спадщини , яка відкрилася, але не була прийнята ніким із спадкодавців до набрання чинності цим кодексом, як вбачається із ст. 1264 ЦК України у четверту чергу право на спадкування за законом мають особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім'єю не менше п'яти років до часу відкриття спадщини.
Згідно до ч.1 ст. 1268 ЦПК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
У відповідності до ч. 3 ст.1268 ЦПК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом встановленого строку , він не заявив відмову від неї.
Згідно з ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом.
Оскільки сторони визнали обставини справи, то згідно ст. 61 ЦПК України вони не підлягають доказуванню.
Керуючись ст.ст.10, 60,61, 212, 213 ЦПК України в силу ст. ст. 328, 1264, 1268 ЦК України , суд
в и р і ш и в:
Позов ОСОБА_1 , задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на спадкове майно, що залишилося після смерті її діда ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме: на грошовий вклад, який знаходиться у філії Гощанського ТВБВ № 10017/0151 Рівненського обласного управління ВАТ “Державний ощадний банк України” на компенсаційному рахунку № НОМЕР_1 залишок вкладу становить 1700,35 грн. на основному рахунку № НОМЕР_2 залишок вкладу становить 0,10 грн.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Рівненської області через Гощанський районний суд з поданням в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження, з наступним поданням в 20-денний строк після подачі цієї заяви апеляційної скарги.
Рішення може бути оскаржено без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження у випадку подання апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення рішення.
Рішенням набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.
Суддя