Справа № 2-81, 2007 року
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
4 липня 2007 року Ставищенський районний суд Київської області в складі:
головуючої: Марущак Н. М.,
при секретарі: Карабань З. І.,
з участю позивача: ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Ставище справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
ВСТАНОВИВ:
До суду з вказаним позовом звернулась ОСОБА_1, посилаючись на те, що вона з відповідачем з 8 жовтня 1989 року перебуває у шлюбі, зареєстрованому Ставищенським відділом ЗАГСу Київської області, актовий запис № 56. Від даного шлюбу мають двох неповнолітніх дітей - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2.
Просить розірвати шлюб з відповідачем, посилаючись на те, що протягом останніх років зникло взаєморозуміння в сім”ї, виникли сварки, бійки, причиною розірвання яких стали зловживання ОСОБА_2 спиртних напоїв. Відповідач бив та ображав позивачку, безпричинно ревнував. Постійне насильство в сім”ї негативно впливало на виховання дітей. Їхні стосунки з відповідачем стали гостро неприязні. Вони втратили почуття одне до одного. 16 березня 2007 року після чергового скандалу позивачка залишила сім”ю.
В судовому засіданні позивач підтримала позов, підтвердила обставини, на які посилається в позовній заяві. Допитана в якості свідка позивачка суду показала, що в термін, наданий судом на примирення, з відповідачем вони не примирилися. Відповідач продовжує зловживати спиртним, постійно ображає її. Тому вважає, подальше збереження шлюбу неможливим і недоцільним.
Відповідач в судове засідання не прибув, про час і місце судового розгляду оповіщений у встановленому порядку; причини неявки суду не повідомив. Відповідно до ст. ст. 169 ч. 4, 225 ЦПК України суд постановив ухвалу про проведення заочного розгляду справи.
Суд, розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення позивачки, її покази як свідка та дослідивши письмові докази, вважає, що позовні вимоги обґрунтовані і підлягають задоволенню.
Судом встановлено, що сторони уклали шлюб та зареєстрували його 8 жовтня 1989 року Ставищенським відділом ЗАГСу Київської області, актовий запис № 56. Від даного шлюбу мають двох неповнолітніх дітей - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2. Шлюбні стосунки сторони припинили в березні 2007 року, з цього часу проживають окремо. Діти проживають з позивачкою.
В наданий сторонам ухвалою Ставищенського районного суду від 3 травня 2007року строк для примирення, до 4 липня 2007 року, сторони не примирилися.
Вказані обставини підтверджуються: поясненнями позивачки її показами як свідка; свідоцтвом про укладення шлюбу НОМЕР_1, Ставищенським відділом ЗАГСу Київської області 24 листопада 2001 року, відповідно до якого сторони одружились 8 жовтня 1989 року (а. с. 5); копіями свідоцтва про народження сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 НОМЕР_2, виданого 9 жовтня 1990 року Ставищенським відділом ЗАГСу Київської області (а. с. 6); свідоцтва про народження дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 НОМЕР_3, виданого 1 грудня 1993 року Ставищенським відділом ЗАГСу Київської області (а. с. 7).
У відповідності з ч. 2 ст. 112 Сімейного Кодексу України шлюб розривається, якщо судом встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, що мають істотне значення.
Суд вважає, що взаємовідносини, які склались в сім'ї сторін, свідчать про те, що їх сім'я розпалася остаточно і збереження такого шлюбу неможливе і недоцільне, оскільки суперечить інтересам сторін.
При реєстрації розірвання шлюбу в органах РАЦСу суд вважає, що із відповідача слід стягнути державне мито на користь бюджету органу місцевого самоврядування.
Позивачку слід звільнити від сплати державного мита на підставі п. 18 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України “Про державне мито”.
Керуючись ст. ст. 110, 111, 112 Сімейного Кодексу України, ст.ст. 10, 11, 60, 169 ч. 4, 209, 213-215, 225 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Шлюб між ОСОБА_1 до ОСОБА_2, зареєстрований Ставищенським відділом ЗАГСу Київської області, актовий запис № 56, розірвати.
При реєстрації розірвання шлюбу із ОСОБА_2 стягнути державне мито в розмірі 8 (вісім) гривень 50 копійок на користь органу місцевого самоврядування.
ОСОБА_1 слід звільнити від сплати державного мита на підставі п. 18 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України “Про державне мито”.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Київської області через Ставищенський районний суд Київської області шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано відповідачкою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя
- Номер: 6/319/66/2015
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-81/2007
- Суд: Куйбишевський районний суд Запорізької області
- Суддя: Марущак Н.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 26.11.2015
- Дата етапу: 29.12.2015