Судове рішення #1861345
Справа № 2-1430

                                                                                                                  Справа № 2-1430

2008 рік

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

17 березня 2008 року                                                         м. Суми

Ковпаківський районний суд м. Суми у складі: головуючого - судді Таран С.А., при секретарі Мяус Є.Б., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Сумської міської ради про визначення часток в спільній сумісній власності на квартиру, визнання права власності в порядку спадкування, -

В С Т А Н О В И В :

Позивачі просять визначити за ними та за їх померлим чоловіком та батьком - ОСОБА_4 як за учасниками спільної сумісної власності право власності по 1/4 частині квартири АДРЕСА_1 за кожним, а також визнати за позивачами право власності на 1/4 частину квартири в порядку спадкування, і свої вимоги мотивують тим, що ОСОБА_1, ОСОБА_4, ОСОБА_3, ОСОБА_2 на праві спільної сумісної власності належить квартира АДРЕСА_1 без визначення часток. ІНФОРМАЦІЯ_1 помер  чоловік та батько позивачів -ОСОБА_4. Після його смерті відкрилась спадщина на 1/4 частину спірної квартири, спадкоємцями по закону є:  дружина померлого ОСОБА_1 і син ОСОБА_2, які   в установлені законом терміни не звернулися до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, але прийняли спадщину, оскільки мешкали з померлим разом на момент його смерті та на теперішній момент мешкають за цією адресою. Також спадкоємцем за законом є син ОСОБА_3, який в установлений законом термін не звернувся до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини та  мешкав окремо від спадкодавця, на спадщину не претендує. Інших спадкоємців немає. Оскільки без визнання часток у спільній сумісній власності на квартиру, позивачі не можуть оформити права власності на майно, тому просять визначити за ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 частки в спільній сумісній власності по 1/4 частині спірної квартири за кожним та визнати за ОСОБА_1 та ОСОБА_2 право власності на частину квартири в порядку спадкування по 1/8 частині за кожним.

В судовому засіданні позивачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 позовні вимоги підтримали повністю з вище вказаних підстав та пояснили, що після оформлення права власності на квартиру частки в квартирі не визначались, спору щодо визначення часток між співвласниками не було.

Позивач ОСОБА_3 в судове засідання не з'явився, надав суду заяву про розгляд справи в її відсутність, позовні вимоги підтримує та просить задовольнити.

Представник відповідача Сумська міська рада в судове засідання не з'явився, в справі мається заява, в якій прохає розглядати справу в його відсутність, проти задоволення позовних вимог не заперечують.

Заслухавши позивачів, перевіривши матеріали справи та дослідивши докази в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

Судом встановлено, що ОСОБА_1, ОСОБА_4, ОСОБА_3, ОСОБА_2 на праві спільної сумісної власності належить квартира АДРЕСА_1, що підтверджується копією свідоцтва про право власності  на житло від  20.04.1993 року (а.с.11).

ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.17). Після його смерті  відкрилась спадщина на його частину спірної квартири. Спадкоємцями по закону першої черги є: дружина померлого ОСОБА_1 і син ОСОБА_2, які   в установлені законом терміни не звернулися до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, але прийняли спадщину, оскільки мешкали з померлим разом на момент його смерті та на теперішній момент мешкають за цією адресою (а.с.14). Також спадкоємцем за законом є син ОСОБА_3, який в установлений законом термін не звернувся до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини (а.с.24) та  мешкав окремо від спадкодавця, на спадщину не претендує. Інших спадкоємців немає.

Те, що позивачка ОСОБА_1  є дружиною ОСОБА_4 підтверджується  свідоцтвом про одруження (а.с.18)., а з свідоцтв про народження вбачається, що ОСОБА_3  і ОСОБА_2 є синами ОСОБА_4 (а.с. 19,20).

Відповідно до ст. 370 ЦК України у разі виділу частки із майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлене за домовленістю між ними, законом або рішенням суду, отже суд вважає можливим  за ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 визначити частки в спільній сумісній власності по 1/4 частини спірної квартири за кожним.

Відповідно до ст.ст. 1258 ч.1, 1261 ЦК України, спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово. У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкоємця, у тому числі зачаті за життя спадкоємця та народженні після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Відповідно до ст. 1268 ч.3 ЦК України, спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом шести місяців він не заявив про її відмову.

Відповідно до ст. 1269 ч. 1 ЦК України, спадкоємець, який бажав прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини та вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом шести місяців він не заявив про її відмову.

Оскільки ОСОБА_1 і ОСОБА_2 на момент смерті спадкодавця постійно проживали з ним разом, інших спадкоємців немає, оскільки ОСОБА_3 від прийняття спадщини відмовився та на неї не претендує, тому ОСОБА_1 і ОСОБА_2 є єдиними спадкоємцями за законом після смерті свого батька та чоловіка і вважаються такими, що прийняли спадщину.

На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 11, 60, 88, 130, 213, 214, 215, 218 ЦПК України та  ст.ст. 25, 370, 1218,1258 ч.1, 1261, 1268 ч.3, 1269 ч.1 ЦК України, суд ,-

В И Р І Ш И В :

Визначити частки у праві спільної сумісної власності на квартиру АДРЕСА_1 по 1/4 частини за ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4  за кожним.

Визнати право власності за ОСОБА_1, ОСОБА_2 по 1/8 частини квартири АДРЕСА_1 в порядку спадкування після смерті, ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1.

На рішення суду протягом десяти днів з дня його проголошення може бути подана заява про апеляційне оскарження до Ковпаківського районного суду м. Суми. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до апеляційного суду Сумської області протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження через Ковпаківський районний суд м. Суми.

 

Суддя                                                                                              С.А.Таран  

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація