Судове рішення #1861088
УКРАЇНА

 

УКРАЇНА

                                                                                                                                         Справа № 2-805

                                                                                                                                                  2008 р.

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

 

18 березня  2008 р. Первомайський міський суд Луганської області

в складі : головуючого судді                                      Скочій Г.Д.

                при секретарі                                                Карпінчик О.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Первомайську позовну заяву позивачів ОСОБА_1, ОСОБА_2 до відповідачів ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 про визнання осіб такими, що втратили право користування жилим приміщенням, -

В с т а н о в и в :

Позивачі звернулися до суду з даним позовом, посилаючись на те, що відповідачка ОСОБА_3 є їх рідною дочкою, ОСОБА_4та ОСОБА_5 - онуки. Згідно свідоцтва про право власності на житло, виданого Первомайським управлінням ЖКГ 15.12.1994 р., їм  належить на праві  власності приватизована квартира АДРЕСА_1, загальною площею 42,75 кв. м, складається з 2-х кімнат. Дочка та онуки разом з ними зареєстровані в квартирі. В травні 2005 р. відповідачі пішли з квартири проживати в інші будинки, в теперішній час ОСОБА_3 таОСОБА_4мешкають за адресою: АДРЕСА_2, а ОСОБА_5 за адресою: АДРЕСА_3 Особистих речей відповідачів в квартирі немає. За час їх відсутності в квартирі вони не сплачували за комунальні послуги та квартплату. Вони самі  сплачують усі борги за комунальні послуги.  Оскільки вони є власниками квартири та сплачують усі борги за відповідачів, вважають, що це обмежує їх права. З ними в квартирі мешкає неповнолітня онука ОСОБА_6 і ОСОБА_1є її опікуном. Згідно рішення Первомайського міськсуду від 06.12.2006 р. ОСОБА_3 позбавлена батьківських прав відносно своєї дочки ОСОБА_6 Визнання  відповідачів такими, що втратили право користування жилим приміщенням необхідно, щоб виписати їх з квартири і не сплачувати за них комунальні послуги та квартплату.

Просять визнати ОСОБА_3, ОСОБА_4а ОСОБА_5 такими, що втратили право користування жилим приміщенням за адресою:АДРЕСА_1 з травня 2005 р.

У судовому засіданні  позивачі підтримали позовні вимоги та додатково пояснили, що  ОСОБА_3 їх дочка, ОСОБА_4а ОСОБА_5 - онуки. В 2005 р. ОСОБА_3 звільнилася з місць позбавлення волі і вони її зареєстрували в спірній квартирі, але вона з ними не проживала. Вона  веде аморальний спосіб життя, зловживає спиртними напоями, за комунальні  послуги не сплачує. Вона була позбавлена батьківських прав  відносно ОСОБА_4а ОСОБА_6, онуки проживали разом з ними. Опікуном був призначений ОСОБА_1Після закінчення школиОСОБА_4проживає з матір'ю. Просять визнати ОСОБА_3, ОСОБА_4а ОСОБА_5 такими, що втратили право користування жилим приміщенням за адресою:АДРЕСА_1 з травня 2005 р.

В судовому засіданні відповідач ОСОБА_5 позов визнав та пояснив, що його мати ОСОБА_3 та сестраОСОБА_4в спірній квартирі не проживають з 2005 р. Мати зловживає спиртними напоями. Зараз вона зареєструвала шлюб з іншим чоловіком і проживає у нього, точну адресу він не знає. Сестра також проживає з матір'ю, не виписується з квартири, так як мати заперечує. У нього, у матері та у сестри є квартира в м. Первомайську по вул. Макаренко, але її потрібно ремонтувати, так як мати відрізала там труби опалення.

В судове засідання не з»явилися відповідачі ОСОБА_3 таОСОБА_4, про розгляд справи були повідомлені належним чином.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

В суді встановлено:

Двохкімнатна приватизована квартира, загальною площею 42,75 кв. м, розташована за адресою:АДРЕСА_1, належить на праві  власності ОСОБА_1та ОСОБА_2, про що свідчить свідоцтва про право власності на житло №3654, виданого Первомайським управлінням ЖКГ 15.12.1994 р.  (а.с.10).

Згідно з довідкою від 23.01.2008 р., виданою КП «Комунальник» та довідкою депутата виконкому Золотівської міськради (а.с.11,13) за адресою:АДРЕСА_1 зареєстровані ОСОБА_2, ОСОБА_1, ОСОБА_3,ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, але ОСОБА_3,ОСОБА_4, ОСОБА_5 в квартирі не проживають з травня 2005 р.

Рішенням Первомайського міського суду від 06.12.2006 р. ОСОБА_3 позбавлена батьківських прав відносно своєї дочки ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1 р. народження, дитина залишена опікуну ОСОБА_1(а.с.12).

Допитані  у суді свідки ОСОБА_7 таОСОБА_8 пояснили, що вони сусіди позивачів і їм відомо, що їх дочка ОСОБА_3 відбувала покарання, в 2005 р. вона звільнилася, жила у батьків тиждень, а потім пішла від них і де вона зараз проживає їм невідомо.ОСОБА_4виховувалась у ОСОБА_1та ОСОБА_2, так як ОСОБА_3 була позбавлена батьківських прав. З 2005 р.ОСОБА_4не проживає в спірній квартирі, ОСОБА_5 також в спірній квартирі не проживає.

Таким чином в суді встановлено, що відповідачі ОСОБА_3, ОСОБА_4а ОСОБА_5  дійсно не проживають в спірній квартирі з травня 2005 р., не сплачують за користуванням житлом та комунальні послуги, мешкають за іншим адресом,  що свідчить про те, що відповідачі втратили інтерес до спірної квартири і згідно ст.71 ЖК України вони можуть бути визнані такими, що втратили право користування жилим приміщенням.

На підставі викладеного і керуючись ст. ст.71,150,156 ЖК України,ст.ст.10,11,60, 212-215 ЦПК України, -

 

В И Р І Ш И В :

Позовні вимоги ОСОБА_1, ОСОБА_2   задовольнити.

Визнати ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5  такими, що втратили право на користування жилим приміщенням, розташованим за адресою: АДРЕСА_1.

Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку на апеляційне оскарження.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному суді Луганської області через Первомайський міський суд протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження через місцевий суд в апеляційний суд Луганської області.

 

 

Суддя                                                                                                  Г.Д. Скочій

 

 

 

 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація