Справа №2-О-60-2008 рік
Р І Ш Е Н Н Я
Ім,ям України
24 січня 2008 року Свердловський міський суд Луганської області у складі:
головуючого - судді Бусленко В.П.,
секретаря - Марусич Я.Б.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Свердловську справу за позовом ОСОБА_1 про встановлення факту прийняття спадщини,
в с т а н о в и в:
В обгрунтування своїх вимог заявник вказує, що 20 жовтня 1959 року ОСОБА_2 та ОСОБА_3 придбали на праві особистої власності будинок АДРЕСА_1.
03 квітня 1965 року Червонопартизанським РАЦС зареєстрував шлюб иіж ОСОБА_2 та ОСОБА_3 та змінила своє прізвище з ОСОБА_3 на ОСОБА_1, про що свідчить свідоцтво про одоруєення НОМЕР_1, видане Свечніковською радою Кашарського району Ростовської області.
Вони мешкали у вказаному будинку, її батько ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1, про що свідчить свідоцтво свідоцтво про смерть НОМЕР_2, яке видане 12.12.1973 року, зареєстроване в місті Червонопартизанську Луганської області.
Вони з чоловіком та матір,ю мешкали за адресою: АДРЕСА_1
На підставі викладеного заявниця просить суд встановити факт про те, що вонан прийняла спадщину - будинок АДРЕСА_1.
У судовому засіданні представник заявника підтвердив обставини, викладені в заяві і наполягав на вимогах.
Вислухавши представника заявника, дослідивши матеріали справи, суд вважає вимоги обгрунтованими та підлягаючими задоволенню з наступних підстав.
Вказані правовідносини регулюються ст.549 ЦК України в редакції 1963 року, відповідно до якої визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном.
Відповідно до свідоцтва /а.с.9/ квартира за адресою: АДРЕСА_1 дійсно належав на праві власності ОСОБА_3 і ОСОБА_2 в рівних долях, а відповідно свідоцтв про смерть /а.с.14/ ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1, а ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_2.
Відповідно до технічного паспорту будинок АДРЕСА_1 належав ОСОБА_3 і ОСОБА_2 /а.с.10/
Вищевказані докази суд приймає до уваги і вважає їх достатніми для задоволення вимог заявника.
На підставі ст.549 ЦК України в редакції 1963 року, керуючись ст.ст.10,11,15,60,212-215,223 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В:
Заяву ОСОБА_1 задовольнити в повному обсязі.
Встановити факт, що ОСОБА_1 з дня смерті ОСОБА_3 і ОСОБА_2 прийняла їх спадщину - будинок АДРЕСА_1.
Заяву по апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до апеляційного суду Луганської області через Свердловський міський суд протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений ст.294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Головуючий: