Судове рішення #1860879
Справа №2-99/2008р

Справа №2-99/2008р.

 

 

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И

           

            28 лютого 2008 року. Монастириський районний суд Тернопільської області в складі:

            головуючого судді :                                                     Бойко М.П.

            при секретарі :                                                              Швець Н.С.

            розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Монастириська справу за позовом ОСОБА_1 до Висоцької сільської ради, зацікавленої особи Монастириської державної нотаріальної контори про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -

 

В С Т А Н О В И В :

 

            ОСОБА_1 звернувся в суд із позовом до Висоцької сільської ради, зацікавленої особи Монастириської державної нотаріальної контори про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.

            В судовому засіданні ОСОБА_1 позов підтримав і пояснив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його батько ОСОБА_2. Заповіту він не складав. Позивач являється спадкоємцем за законом першої черги. Після смерті ОСОБА_2 відкрилась спадщина на спадкове майно, а саме на земельну ділянку площею 1,66 га згідно державного акту на право приватної власності на землю серії Р1 №662286 та грошові вклади з нарахованими процентами і компенсаціями. рахунки в Монастирському відділенні ощадного банку України. Позивач фактично вступив в управління спадковим майном і прийняла його, проте у шестимісячний строк після смерті спадкодавця у нотаріальну контору для оформлення спадщини не звернувся.

            А тому ОСОБА_1 просить суд визначити йому додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини.

            Представники відповідача та зацікавленої особи в судове засідання не з'явилися, хоч належним чином повідомлялись про дату, час і місце розгляду справи, про причини неявки не повідомили.

            Заслухавши позивача, дослідивши матеріали справи, суд знаходить, що позов підлягає до задоволення.

            Позивач ОСОБА_1 являється спадкоємцем першої черги за законом, інших спадкоємців першої черги, які б претендували на спадкове майно, немає.

Строк для прийняття спадщини встановлений ст. 1270 ЦК України і він становить шість місяців.

            Згідно ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

            Причини пропуску шестимісячного строку для прийняття спадщини ОСОБА_1 суд вважає поважними.

            Керуючись ст. ст.  10, 60, 212  ЦПК України, ст. 1272 ЦК України суд, -

 

В И Р І Ш И В :

 

            Позов задоволити. Визначити додатковий строк до 01 вересня 2008 року ОСОБА_1 для подання заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.

            На рішення суду може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Тернопільської області через Монастириський районний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

 

            Суддя :                                            (підпис)

 

            Голова Монастириського

            районного суду :                                                          Іванчук В.М.

 

 

 

 

 

 

 

  • Номер: 6/486/4/2017
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-99/2008
  • Суд: Южноукраїнський міський суд Миколаївської області
  • Суддя: Бойко М.П.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 16.02.2017
  • Дата етапу: 23.03.2017
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація