АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 22-а-2657/11Головуючий по 1 інстанції
Категорія 10.3.1 Бурлака О.В.
Доповідач в апеляційній інстанції
Нерушак Л. В.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 вересня 2011 року Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Черкаської області в складі:
головуючогоБабенка В.М.
суддівНерушак Л.В., Пальонного В.С.
розглянувши у письмовому провадженні в місті Черкаси апеляційну скаргу УПФ України в Канівському районі Черкаської області на постанову Канівського міськрайонного суду Черкаської області від 18 червня 2009 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13 до УПФ України в Канівському районі Черкаської області про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни, -
Вивчивши матеріали справи, колегія суддів, -
в с т а н о в и л а :
19 травня 2009 року позивачі звернулися до суду з позовами до Управління Пенсійного фонду України в Канівському районі Черкаської області про стягнення щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни.
В обґрунтування позовних вимог позивачі вказували, що вони мають статус «дітей війни» і відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» мають право на отримання соціальної допомоги в розмірі 30 % від мінімального розміру пенсії за віком. Оскільки такої доплати відповідач не проводив, тому змушені були звернутися до суду за захистом своїх прав та просили визнати відмову відповідача щодо виплати щомісячної соціальної допомоги у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком - протиправною, зобов’язати відповідача здійснити нарахування щомісячної соціальної допомоги у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком та забезпечити її виплату з 01.01.2006 по 31.12.2008 роки включно, в сумі 3891 грн. 90 коп.
20 травня 2009 року адміністративні позови вищевказаних позивачів об’єднані в одне провадження.
Постановою Канівського міськрайонного суду Черкаської області від 18 червня 2009 року позов задоволено частково.
Визнано протиправними дії відповідача щодо невиплати позивачам щомісячної державної соціальної допомоги у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком.
Зобов’язано Управління Пенсійного фонду України в Канівському районі Черкаської області здійснити щомісячну виплату позивачам ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13 – підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни» за період з 2007 року, починаючи з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року, та за 2008 рік, починаючи з 22.05.2008 року до 31.12.2008 року, виключно з врахуванням раніше отриманих виплат.
В задоволенні решти вимог відмовлено.
В апеляційній скарзі Управління Пенсійного фонду України в Канівському районі Черкаської області просить скасувати постанову Канівського міськрайонного суду Черкаської області від 18 червня 2009 року та ухвалити нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог.
Поскільки від усіх осіб, які беруть участь у справі, відсутні клопотання про розгляд справи за їх участю, тому колегія суддів приходить до висновку про можливість розгляду справи в порядку письмового провадження відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 197 КАС України.
Перевіривши матеріали справи і доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку про відмову в задоволені апеляційної скарги, виходячи з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що позивачі отримують пенсію за віком та відносяться до категорії громадян, яким встановлено статус «дитини війни».
Вирішуючи спір, і задовольняючи позов частково, суд правильно виходив з того, що позивачі мають право на щомісячну соціальну допомогу в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком, як діти війни, оскільки таке право передбачене ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».
Управління Пенсійного Фонду як орган, якому делеговано повноваження щодо призначення і виплати пенсій та доплат до них, повинно було діяти у відповідності з вимогами статті 6 Закону України N 2195-IV і здійснити позивачам відповідні нарахування (за той періоду часу, коли дія цієї норми не була зупинена), але у порушення вимог указаної статті таких нарахувань не проводило, чим і допустило протиправну бездіяльність.
Відповідно до ст. 100 КАС України, в редакції діючій на час розгляду справи, передбачено, що пропущення строку звернення до адміністративного суду є підставою для відмови у задоволенні адміністративного позову за умови, якщо на цьому наполягає одна із сторін.
Як вбачається із матеріалів справи сторони не наполягали на застосування даної норми закону, з відповідними заявами до початку розгляду справи та під час розгляду справи судом першої інстанції не звертались, тому суд і не застосував дані норми закону до позовних вимог позивачів.
Тому суд першої інстанції зобов’язав Управління Пенсійного фонду України в Канівському районі Черкаської області здійснити щомісячну виплату на користь позивачів за період з 2007 року, починаючи з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року, та за 2008 рік, починаючи з 22.05.2008 року до 31.12.2008 року, виключно з врахуванням раніше отриманих виплат.
Висновки суду першої інстанції є обґрунтованими та не спростовуються доводами апеляційної скарги .
Згідно ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Ухвалене у справі рішення є законним і обґрунтованим, підстав для його скасування за наведеними у апеляційній скарзі доводами колегія суддів не вбачає.
Доводи апеляційної скарги були предметом дослідження судової колегії і вони не дають підстав визнати рішення суду незаконним.
Керуючись ст.ст. 198, 200, 205, 206 КАС України, судова колегія, -
у х в а л и л а :
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Канівському районі Черкаської області – залишити без задоволення.
Постанову Канівського міськрайонного суду Черкаської області від 18 червня 2009 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13 до Управління Пенсійного фонду України в Канівському районі Черкаської області про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни – залишити без змін.
Ухвала суду апеляційної інстанції набирає чинності через п’ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, і може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуючий :
Судді :