1
Справа № 22/1561 Головуючий у 1 інстанції: Андрієнко В.В.
Категорія - 17 Доповідач: Головчук С.В.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
5 вересня 2006 року Апеляційний суд Житомирської області в складі:
головуючого Головчук С.В. суддів Худякова А.М., Невмержицької Т.І. при секретарі Прищепі О.А.
з участю сторін
розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Новоград-Волинської квартирно-експлуатаційної частини (далі КЕЧ) про стягнення матеріальної та відшкодування моральної шкоди за апеляційною скаргою ОСОБА_1
на рішення Новоград-Волинського міськрайонного суду від 2 червня 2006 року -
встановив :
в лютому 2006 року ОСОБА_1 звернулась з позовом до Но-воград-Волинської КЕЧ про відшкодування матеріальної та моральної шкоди. Вона зазначала, що є власником будинкуАДРЕСА_1, який знаходився на обслуговуванні КЕЧ. Централізоване опалення будинку проводилось Новоград-Волинським заводом сільгоспмашин, з яким відповідач перебував в договірних відносинах. В 2001 році КЕЧ в односторонньому порядку без попередження відключило її будинок від опалення та водопостачання, наслідок чого вона проживала разом з неповнолітнім сином в екстремальних умовах, будинок прийшов у непридатний для проживання стан. Позивачка понесла витрати на оформлення технічної документації, частково відновила тепломережу до будинку та водогін, провела ремонті роботи будинку, всього на відшкодування матеріальної шкоди просила стягнути з відповідача 69446 грн. В ході розгляду справи збільшила вимоги. Крім того, діями відповідача їй завдані моральні страждання, які вона оцінила у 200000 грн.
Рішенням Новоград-Волинського міськрайонного суду від 2 червня 2006 року в позові відмовлено за безпідставністю.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить скасувати рішення суду та направити справу на новий розгляд. Зазначає, що суд не дав належної оцінки доказам, не звернув уваги на те, що послуги з теплопостачання надавались заводом сільгоспмашин, а плату за ці послуги вона вносила на рахунок КЕЧ. Проте саме через борги відповідача завод відключив опалення, інші комунікації в цьому районі відсутні. Вважає, що з вини відповідача не могла розпоряджатись своїм майном.
Розглянувши справу в межах доводів апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи, суд приходить до висновку, що підстав для задоволення апеляційної скарги немає.
2
З матеріалів справи видно, що ОСОБА_1 є власником будинку АДРЕСА_1, який був приватизований попереднім власником. Між нею та КЕЧ м. Ново-града-Волинського будь-який договір про надання послуг не укладався. Разом з тим відповідач фактично надавав послуги по утриманню будинку та прибудинкової території в порядку та межах, визначених постановою Кабінету Міністрів України „Про вдосконалення системи державного регулювання розміру квартирної плати та плати за утримання будинків та прибудинкових територій" від 22.06.1998 року № 939. Про це свідчать квитанції про внесення квартирної плати ОСОБА_1 на рахунок КЕЧ на її особовий рахунок.
Теплопостачання до закінчення опалювального сезону весною 2001 року здійснювалось централізовано ВАТ „Новоград-Волинськсільмаш", з яким позивачка не перебувала в договірних відносинах.
Спірні правовідносини регулюються Законом України „Про захист прав споживачів", Законом України „Про приватизацію державного житлового фонду" (далі Закон), Правилами користування приміщеннями жилих будинків та прибудинкових територій, затвердженими Кабінетом Міністрів України від 8 жовтня 1992 року № 572, Правилами надання населенню послуг з водо-, теплопостачання та водовідведення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.1997 року № 14 97 з наступними змінами (Правил з теплопостачання).
Відповідно до ст.10 Закону утримання приватизованих квартир (будинків) здійснюється за рахунок коштів їх власників. Згідно з Правилами з теплопостачання саме виконавець укладає договори про надання послуг, несе відповідальність за надання своєчасної інформації та якість наданих послуг, за збитки, завдані майну споживача, житловому приміщенню та інше. Виконавцем послуг є підприємства, установи та організації, які безпосередньо надають споживачеві послуги.
Як встановлено судом ОСОБА_1 договір про надання послуг з КЕЧ не укладала, а тому відповідач не брав на себе зобов'язань як постачальник послуг з тепло- та водопостачання.
Крім того, позивачка визнала, що послуги з водопостачання їй надавало водопостачальне підприємство відповідно до укладеного договору.
Враховуючи викладене, підстав для задоволення позову про відшкодування вартості підведення водо- та теплопостачання до будинку позивачки, вартості ремонту будинку не було. Суд правильно відмовив в задоволенні позову про відшкодування як матеріальної, так і моральної шкоди.
Керуючись ст.ст.209,307, 308, 313-315, 317 ЦПК України,
суд -
Ухвалив :
апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити. Рішення Новоград-Волинського міськрайонного суду від 2 червня 2006 року залишити без змін.Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з моменту проголошення