1
Справа №22а/3823 Категорія 38
Головуючий в суді 1 інстанції: Заполовський В.Й. Доповідач: Ракалович В.М.
ПОСТАНОВА Іменем України
12 вересня 2006 року апеляційний суд Житомирської області у складі:
головуючого Ракаловича В.М.
суддів: Павицької Т.М., Невмержицької Т.І.
при секретарі Калинець Т.Л. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Новоград-Волинського МРВ УМВС України в Житомирській області про перерахування та виплату грошового забезпечення за апеляційною скаргою відповідача
на постанову Новоград-Волинського міськраионного суду від
26 липня 2006 року, -
встановив:
Позивач - колишній працівник органів внутрішніх справ. Він просив зобов»язати відповідача включити йому в грошове забезпечення за останні перед звільненням 9 місяців і 9 днів служби доплату в розмірі 50 % від суми пенсії, яка могла б бути нарахована йому при звільненні, та виплатити цю допомогу. Посилався на те, що мав право на таку доплату відповідно до Указу Президента України від 4 жовтня 1996 року №926\96 «Про умови грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу та оплату праці працівників органів внутрішніх справ», але не отримував її з вини відповідача.
Постановою Новоград-Волинського міськраионного суду від 26 липня 2006 року позов задоволено частково. Зобов»язано відповідача включити в грошове забезпечення позивача доплату в розмірі 25% суми пенсії, яка могла б бути нарахована йому, і виплатити цю доплату за весь період служби понад 20 років вислуги, тобто за 9 місяців і 9 днів з врахуванням індексу інфляції по 26 липня 2006 року.
В апеляційній скарзі відповідач просить скасувати цю постанову та ухвалити нову - про відмову в позові. Зазначає, що призначення вказаної доплати - право а не обов»язок керівника органу внутрішніх справ, тому позивач не може вимагати її виплати. Крім того, зазначає про пропуск позивачем строку звернення до суду з позовом.
Апеляційна скарга підлягає задоволенню з таких підстав.
2
Названим вище Указом Президента керівникам органів внутрішніх справ було надано право у межах асигнувань, що виділялись на утримання цих органів, встановлювати особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, які мають право на пенсію за вислугу років і залишені за їхньою згодою та в інтересах справи на службі, щомісячну доплату в розмірі від 25 до 50 відсотків суми пенсії, яка могла б бути їм нарахована.
ОСОБА_1 проходив службу в органах внутрішніх справ і б листопада 1998 року звільнений зі служби з посади заступника начальника слідчого відділення Новоград-Волинського МРВ УМВС України в Житомирській області при вислузі 20 років 9 місяців і 9 днів. Після досягнення вислуги 20 років він отримав право на пенсію і продовжував служити, проте вказана доплата йому не встановлювалась. Підстав вимагати встановлення та виплати такої надбавки він не має, оскільки, як зазначалось, названим Указом керівникам органів внутрішніх справ надано право, а не покладений обов»язок встановлювати цю доплату.
Суд першої інстанції неправильно витлумачив та застосував матеріальний закон, а тому неправильно вирішив справу. За таких обставин апеляційний суд скасовує помилкову постанову та приймає нову - про відмову в
ПОЗОВІ.
Керуючись ст. ст. 195,196,198,202,205,207 КАС України, суд
ПОСТАНОВ И В:
Апеляційну скаргу Новоград-Волинського МРВ УМВС України в Житомирській області задовольнити.
Постанову Новоград-Волинського міськрайонного суду від 26 липня 2006 року скасувати, прийняти нову постанову.
Відмовити ОСОБА_1 в позові до Новоград-Волинського МРВ УМВС України в Житомирській області про перерахування !та виплату грошового забезпечення за безпідставністю.
Постанова може бути оскаржена в місячний строк безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.