Судове рішення #18575950

 Справа 2-36702009 року

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 жовтня 2009 року Гірницький районний суд міста Макіївки, Донецької області у складі головуючого: судді Стасєєвої Г.М.

при секретарі Панічкиної О.С.

за участю прокурора Онищенко Т.Є.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Макіївці цивільну справу за позовом Прокурора м. Макіївки в інтересах держави в особі Міністерства вугільної промисловості України державного підприємства «Макіїввугілля» до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди, спричиненої порушенням законодавства про охорону праці.

ВСТАНОВИВ

Прокурор м. Макіївки звернувся до суду в інтересах держави в особі Міністерства вугільної промисловості України державного підприємства «Макіїввугілля» до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди, спричиненої порушенням законодавства про охорону праці.

У судовому засіданні прокурор Онищенко Т.Є. підтримала позовні вимоги і пояснила, що перевіркою додержання законів про охорону праці на ДП «Макіїввугілля» встановлено виплату коштів шахтою ім.. Леніна ДП «Макіїввугілля» за фактом виробничого травматизму, які не відшкодовані на цей час. 18 червня 2009 року у четверту зміну гірничий майстер дільниці №2 шахті «Холодна Балка ОСОБА_1 та ГРОЗ ОСОБА_2 отримали наряд на виїмку вугілля у верхній ніші. Для транспортування вугільної маси використовувався скребковий конвеєр СП-250. ОСОБА_2 виконував роботу біля конвеєру, а ОСОБА_1 знаходився поряд з ним. ГРОЗ ОСОБА_2 проводив зачищення вугілля лопатою та знаходився між забоєм ніші лави та скребковим конвеєром, по якому переміщався комбайн. При цьому, в порушення ст.. 14 Закону України «Про охорону праці», ст.. 41 Горного Закону України, п. 1.20 Інструкції з охорони праці, безпечному виконанню робіт і поведінки в шахті Гірничий майстер ОСОБА_1 допусти виконання робіт ГРОЗ ОСОБА_2 близько до тягового ланцюга комбайну, в результаті чого від різкого ривка комбайну його тяговим ланцюгом вдарило по голові і він отримав виробничу травму.

Згідно з актом розслідування нещасного випадку №23 від 20.06. 2009 року однією із причин виробничої травми є порушення техніки безпеки з боку гірничого майстра ОСОБА_1, який не забезпечив контроль за додержанням вимог нормативних актів з охорони праці, чим порушив п.п. 2.8., 2.12. посадової інструкції гірничого майстра дільниці по видобутку вугілля та вимоги ст.. 14 Закону України «Про охорону праці, ст.. 41 Горного Закону України». За фактом травматизму на підставі листа непрацездатності ОСОБА_2 сплачено шахтою «Холодна Балка» ДП «Макіїввугілля» 607 грн. 65 коп.. Шахта «Холодна Балка» є відокремленим підрозділом ДП «Макіїввугілля» без прав юридичної особи і фінансування шахти здійснюється за рахунок коштів ДП «Макіїввугілля». Таким чином, оплатою лікарняного постраждалому ОСОБА_2. спричинено ДП «Макіїввугілля» матеріальну шкоду на суму 607 грн. 65 коп.., вказану суму просив стягнути з відповідача.

Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з»явився, але надав заяву з проханням справу розглянути у його відсутність, позов визнає у повному обсязі.

Вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних причин.

Судом встановлено, що18 червня 2009 року у четверту зміну гірничий майстер дільниці №2 шахті «Холодна Балка «ОСОБА_1 та ГРОЗ ОСОБА_2 отримали наряд на виїмку вугілля у верхній ніші. Для транспортування вугільної маси використовувався скребковий конвеєр СП-250. ОСОБА_2 виконував роботу біля конвеєру, а ОСОБА_1 знаходився поряд з ним. ГРОЗ ОСОБА_2 проводив зачищення вугілля лопатою та знаходився між забоєм ніші лави та скребковим конвеєром, по якому переміщався комбайн. При цьому, в порушення ст.. 14 Закону України «Про охорону праці», ст.. 41 Горного Закону України, п. 1.20 Інструкції з охорони праці, безпечному виконанню робіт і поведінки в шахті Гірничий майстер ОСОБА_1 допусти виконання робіт ГРОЗ ОСОБА_2 близько до тягового ланцюга комбайну, в результаті чого від різкого ривка комбайну його тяговим ланцюгом вдарило по голові і він отримав виробничу травму.

Згідно з актом розслідування нещасного випадку №23 від 20.06. 2009 року однією із причин виробничої травми є порушення техніки безпеки з боку гірничого майстра ОСОБА_1 який не забезпечив контроль за додержанням вимог нормативних актів з охорони праці, чим порушив п.п. 2.8., 2.12. посадової інструкції гірничого майстра дільниці по видобутку вугілля та вимоги ст.. 14 Закону України «Про охорону праці, ст.. 41 Горного Закону України» (а.с. 17)

За фактом травматизму на підставі листа непрацездатності ОСОБА_2 сплачено шахтою «Холодна Балка» ДП «Макіїввугілля» 607 грн. 65 коп.(а.с. 7)

Відповідно до вимог ст.. 132 КЗпП України за шкоду, спричинену підприємству, установі, організації при виконанні трудових обов»язків, працівники, з вини яких заподіяно шкоду, несуть матеріальну відповідальність у розмірі прямої дійсної шкоди, але не більше свого середньомісячного заробітку.

Пряма дійсна шкода, спричинена державі в особі ДП «Макіїввугілля» відшкодуванням витрат на лікування потерпілого ОСОБА_2 і складає 607 грн. 65 коп.

Відповідно до наданої ДП «Макіїввугілля» довідки середньомісячний заробіток гірничного майстра шахти «Холодна Балка» ОСОБА_1 на момент спричинення шкоди складав 4609грн. 94 коп.(а.с.4)

Згідно зі ст.. 45 ЦПК України прокурор здійснює в суді представництво інтересів громадянина або держави в порядку, встановленому Кодексом та іншими законами.

Відповідно до ст.. 36-1 Закону України «Про прокуратуру» прокурор, який звертається до суду в інтересах громадянина або держави, в позовній заяві самостійно визначає, в чому полягає порушення їх інтересів та обґрунтовує необхідність їх захисту, а також вказує орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах.

Відповідно до статуту ДП «Макіїввугілля», який зареєстровано державним реєстром 19.01. 2006 року, Державне підприємство «Макіїввугілля» є юридичною особою, засноване на державній власності і тому згідно з Декретом Кабінету Міністрів України № 8-92 від 15.12.1992 року «Про управління майном, що є у загальнодержавній власності» управління майном, яке знаходиться на балансі ДП «Макіїввугілля» здійснює держава в особі Міністерства вугільної промисловості України..

Таким чином на Міністерство вугільної промисловості України покладено здійснення контролю за ефективним використанням та збереженням майна, яке закріплено за підпорядкованими йому державними підприємствами. Витрати ДП «Макіїввугілля» на оплату лікарняних веде до зменшення майна підприємства, непродуктивних витрат коштів, що підлягають зарахуванню до прибутку державного підприємства.

Добровільно вказана сума відповідачем не виплачена.

Таким чином, аналізуючи зібрані по справі докази в їх сукупності суд прийшов до висновку, що позов слід задовольнити в повному обсязі та стягнути з відповідача на користь Державного підприємства «Макіїввугілля» матеріальну шкоду у сумі 607грн. 65 коп., судовий збір у розмірі 51 грн. та інформаційне - технічне забезпечення у сумі 120 грн.

На підставі ст. 130, 132 КЗпП України і, ст. 83, 88 ЦПК України, керуючись ст. ст. 209, 212, 214-215 ЦПК України суд,

ВИРІШИВ:

Позов прокурора міста Макіївки, Донецької області, в інтересах держави в особі Міністерства вугільної промисловості України державного підприємства «Макіїввугілля» до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди, спричиненої порушенням законодавства про охорону праці - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1, 1978 року народження на користь Державного підприємства «Макіїввугілля», з перерахуванням на р/р 26009210064631 в УСБ м. Макіївки ЄДРПОУ 32442295, МФО 334174 - 607 грн. 65 коп.

Стягнути з Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 51грн. та витрати по інформаційно-технічному забезпеченню у сумі 120 грн.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Гірницький районний суд міста Макіївки, Донецької області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація