Справа № 2-3261/09 p.
РІШЕННЯ
Іменем України
09 жовтня 2009 р. м. Макіївка
Гірницький районний суд м. Макіївки Донецької області в складі
головуючого судді Завгороднього Є.П., при секретарі Мінку В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду з вищевказаною позовною заявою, в якій вказує, що він перебуває з відповідачкою у зареєстрованому шлюбі з 24 грудня 2003 р. Від шлюбу вони мають неповнолітню дитину - сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Шлюбні відносини припинені з березня 2004 року, у зв’язку з тим, що постійно виникали сварки і скандали за різними питаннями, вони не розуміли один одного. Крім того, він проживає з іншою жінкою і має з нею спільну дитину і він має намір зареєструвати з нею шлюб. Вважає, що примирення не можливо, оскільки він втратив почуття любові та поваги до відповідачки, просить суд шлюб розірвати.
Відповідачка в судове засідання не з’явилась, надала суду письмову заяву, в якій просить справу розглядати без її присутності, позовні вимоги визнає на розірвання шлюбу згодна.
Дослідив матеріали справи, суд вважає, що позов належить задоволенню за таких обставин.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини. Так, згідно копії свідоцтва про одруження ОСОБА_1 24.12.2003 р. у виконкомі Сонцівської сільської ради Старобешівського району зареєстрував шлюб із ОСОБА_4 і після реєстрації шлюбу дружині присвоєно прізвище „ОСОБА_3", актовий запис 12 (а.с. 5).
Згідно копії свідоцтва про народження ОСОБА_3 народився ІНФОРМАЦІЯ_1 і його батьками являються ОСОБА_1 та ОСОБА_5 (а.с. 6).
Відповідно до вимог ст. 109 СК України подружжя, яке має дітей, має право подати до суду заяву про розірвання шлюбу, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що заява відповідає дійсній волі дружини та чоловіка.
Судом встановлено, що сторони зареєстрували шлюб 24.12.2003 р. у виконкомі Сонцівської сільської ради Старобешівського району, актовий запис № 12. Від вказаного шлюбу у них народився син: ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2. Шлюбні відносини між ними були припинені з березня 2003 р. Дитина проживає із відповідачкою, яка проти розірвання шлюбу не заперечує, тому суд приходить до висновку, що сім’я фактично розпалась і не може бути поновлена.
На підставі ст. ст.109, 110 СК України, керуючись ст. ст. 10, 11, 15, 57, 77, 209, 214-215, 224-225 ЦПК України,
вирішив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - задовольнити.
Шлюб між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 і ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, зареєстрований 24 грудня 2003 р. у виконкомі Сонцівської сільської ради Старобешівського району відділі, актовий запис № 12 - розірвати.
При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути з позивача ОСОБА_1 державне мито у сумі 17, 00 грн., відповідачку ОСОБА_2 від сплати держмита звільнити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.