АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа №22ц-172/2007 р. Головуючий по 1-й інстанції:
Турченко Т.В. Суддя-доповідач: Гальонкін С А.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2007 року лютого місяця 19 дня м. Полтава
Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду
Полтавської області в складі:
Головуючого: Гальонкіна С. А.
Суддів: Карнаух П.М. , Корнієнка В.І.
при секретарі: Барило Я.В.
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві цивільну справу за
апеляційною скаргою ОСОБА_1, ОСОБА_2 на рішення Київського районного суду м. Полтави від 10 жовтня 2006 року
по справі за позовом ТОВ «Експлуатаційна ремонтна будівельна компанія» до ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання осіб такими, що втратили право користування житловим приміщенням, за зустрічною позовною заявою ОСОБА_3 до ВАТ « Полтавський завод газорозрядних ламп» про визнання права користування кімнатою та вселення, позовною заявою ОСОБА_1 до ВАТ« Полтавський завод газорозрядних ламп» про визнання права власності на житлове приміщення.
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, -
ВСТАНОВИЛА:
Рішенням Київського районного суду Полтави від 10 жовтня 2006 року в задоволенні позову ТОВ «ЕРБК» до ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання осіб такими, що втратили право користування житловим приміщенням відмовлено за безпідставністю.
2
Зустрічну позовну заяву ОСОБА_3 до ВАТ «Полтавський завод газорозрядних ламп» про визнання права користування кімнатою та вселенню задоволено.
Визнано за ОСОБА_3, ОСОБА_4, неповнолітніми ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2, право на користування житловою кімнатою АДРЕСА_1.
Вселено ОСОБА_3, ОСОБА_4, неповнолітніх ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_2, в житлове приміщення, що знаходиться АДРЕСА_1.
В задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 до ВАТ «Полтавський завод газорозрядних ламп» про визнання права власності на житлове приміщення відмовлено за безпідставністю.
Стягнуто з ВАТ « Полтавський завод газорозрядних ламп» на користь ОСОБА_1 суму коштів в розмірі 4020 грн. 19 коп., сплачену згідно квитанції прибуткового касового ордеру № 509-а від 20.07.2005 року
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 рішення суду вважають невірним, просять його скасувати, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права.
При цьому апелянт ОСОБА_2 вказує, що повістки в судове засіданні на 10.10.2006 року вона не отримувала, а тому не мала можливості з'явитися до суду.
Колегія суддів, заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи та мотиви скарги, приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягають частковому задоволенню, а рішення суду скасуванню.
У відповідності з п. 5 ч.1 ст. 307 ЦПК України, розглянувши скаргу на рішення суду першої інстанції, апеляційний суд постановляє ухвалу про повне або часткове скасування рішення суду першої інстанції і направляє справу на новий розгляд до суду першої інстанції.
Згідно з п.3 ч. 1 ст. 311 ЦПК України рішення суду підлягає скасуванню з направленням справи на новий розгляд, якщо справу розглянуто за відсутності будь-кого з осіб, які беруть участь у справі, належним чином не повідомлених про час і місце судового засідання.
Як вбачається з матеріалів справи ухвалою Київського районного суду м. Полтави від 19.12.2005 року ОСОБА_2 було притягнуто в якості третьої особи по справі за позовом ОСОБА_1 до ВАТ «ПЗ ГРЛ» про визнання права власності. Справа неодноразово призначалась до розгляду і 10 жовтня 2006
з
року розглянута за відсутності ОСОБА_2, яка у встановленому порядку не була повідомлена про час і місце судового засідання.
Матеріали справи взагалі не містять відомостей про вчинення судом дій щодо направлення судових викликів у відповідності зі вимогами ст. 76 ЦПК України.
Тому суд не мав підстав для розгляду справи за відсутності ОСОБА_2
Враховуючи вищевикладене, рішення суду підлягає скасуванню з направленням справи на новий розгляд.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 303, 307, 311, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1, ОСОБА_2 задовольнити частково.
Рішення Київського районного суду м. Полтави від 10 жовтня 2006 року скасувати, а справу направити на новий розгляд до суду першої інстанції.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили безпосередньо до Верховного Суду України.