АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 22ц- 546 / 2007 Головуючий по 1-й інстанції
Плахотник Г.М.
Суддя-доповідач Прядкіна О.В.
У X В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 лютого 2007 року м. Полтава
Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Полтавської області у складі
Головуючого -судді Прядкіної О.В. Суддів Дряниці Ю.В., Лобова О.А. При секретарі Лимар О.М.
З участю
Позивача ОСОБА_1.
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1
на рішення Автозаводського районного суду М. Кременчука Полтавської області від 12 грудня 2006р. по справі за позовом ОСОБА_1 до ТОВ»Укрбудцентр-Кременчук» про стягнення вартості частки майна в колективній власності
судова колегія, заслухавши доповідь судді-доповідача апеляційного суду Прядкіної О.В., -
ВСТАНОВИЛА:
Рішення Автозаводського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 12 грудня 2006р. в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1. відмовлено.
Рішення суду оскаржене ОСОБА_1. , яка просить його скасувати, ухваливши нове рішення про задоволення її позовних вимог про стягнення вартості її частки майна в проіндексованому вигляді. Посилається на те, що суд допустив невідповідність своїх висновків обставинам справи.
-2-
Колегія суддів, перевіривши справу в межах доводів апеляційної скарги, прийшла до висновку, що вона не підлягає задоволенню з таких підстав :
Відповідно до ст. 308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Судом першої інстанції вірно встановлено і це вбачається з матеріалів справи, що позивач була засновником колективного підприємства «СтРеМа», правонаступником якого стало ТОВ «Укрбудцентр-Кременчук»
Згідно ст. 23 ч.4 Закону України «Про власність» працівникові, який припинив трудові відносини з колективним підприємством, а також спадкоємцям померлого працівника виплачується вартість вкладу.
Відмовляючи в задоволенні позовних вимог, місцевий суд вірно виходив з положень ст. ст. 20, 21, 23 Закону від 7 лютого 1991 р. "Про власність" ст. 10 Закону від 27 березня 1991 р. "Про підприємства в Україні"
ОСОБА_1. вартість вкладу була виплачена 16 травня 2006р. в розмірі 1600 грн.(а.с. 56) у відповідності з даними КП тресту «Кременчукнафтохімбуд» про вартість майна, що передане до статутного фонду колективного підприємства «СтРеМа»( а.с, 66-67).
Право колективної власності та його здійснення врегульовані Законом "Про власність", згідно з яким суб'єктом цього права є колективне підприємство ( ст. 20), а не члени його коллективу. Виникає воно, зокрема, на підставі передачі державних підприємств в оренду, викупу трудовими колективами державного майна ( ст. 21). Так, ст. 23 передбачає, що в цьому майні колективного підприємства визначаються вклади його працівників. Розмір вкладу працівника визначається залежно від його трудової участі у діяльності державного або орендного підприємства. Працівникові, який припинив трудові відносини з підприємством, а також спадкоємцям померлого працівника виплачується вартість вкладу.
Отже, відповідно до законодавства член колективного
підприємства (працівник), який припинив трудові відносини з ним,
має право на одержання вартості визначеного вкладу, а не частки в
майні підприємства.
Посилання апелянта на те, що їй слід виплатити вартість вкладу відповідно до визначеної в Статуті КП«СтРеМа» - 12893, 41 грн. ( а.с. 34) з врахуванням здійсненої індексації по постанові Кабінету Міністрів України № 523 від 16.05.1996р.»Про проведення індексації балансової вартості основних фондів та визначення розмірів амортизаційних відрахувань на повне їх відновлення у 1996-1997 роках» , не заслуговують на увагу.
Суд правильно взяв до уваги, що за наявності розбіжностей між нормами статуту та Закону "Про власність" їх слід застосовувати з урахуванням положень цього Закону.
Інші доводи апеляційної скарги не спростовують рішення суду.
-3-
Встановивши такі обставини, суд першої інстанції постановив рішення з дотриманням норм матеріального та процесуального закону.
Керуючись ст. ст. 303, 307, 308, 315 ЦПК України, колегія суддів,
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а рішення місцевого Автозаводського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 12 грудня 2006р. без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців.