АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 22ц- 505/ 2007 Головуючий по 1-й інстанції
Гудков СВ. Суддя-доповідач Прядкіна О.В.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 лютого 2007 року м. Полтава
Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Полтавської області у складі
Головуючого -судді Прядкіної О.В. Суддів Дряниці Ю.В., Лобова О.А. При секретарі Лимар О.М.
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1
на рішення Лубенського міськрайонного суду Полтавської області від 13 грудня 2006р. по справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про відшкодування моральної шкоди, завданої в результаті дорожньо-транспортної пригоди
судова колегія, заслухавши доповідь судді-доповідача апеляційного суду Прядкіної О.В., -
ВСТАНОВИЛА:
В серпні 2005р. ОСОБА_2 звернувся до суду з даним позовом.
Вказував, що 15.02.2005р. на стоянці біля Яготинського маслозаводу відбулася ДТП, в результаті якої був пошкоджений автомобіль «ЗАЗ» НОМЕР_1, яким він керував за дорученням та отримав тілесні ушкодження.
ДТП сталася з вини володільця автомобіля ВАЗ-2108,НОМЕР_2 -відповідача ОСОБА_1, який порушив Правила дорожнього руху, не обрав необхідної швидкості руху та його занесло на слизький дорозі, що призвело до удару стоячого автомобіля, яким керував позивач.
Зазначав, що крім фізичної шкоди ( протягом з 15 по 22 лютого 2005р. він проходив амбулаторне лікування) йому була завдана і моральна шкода, яку оцінив в 2000грн. та просив стягнути з відповідача, а також 100 грн. витрат послуг адвоката.
В травні 2006р. збільшив позовні вимоги по відшкодуванню моральної шкоди до 5000грн. та 2080 грн.- матеріальної шкоди - витрат на лікування зубів ( а.с. 26).
-2-
В подальшому від вимог по стягненню матеріальної шкоди відмовився. Відмова прийнята судом та провадження по справі в цій частині закрито( а.с. 77).
Рішенням Лубенського міськрайонного суду Полтавської області від 13 грудня 2006 року позов ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про відшкодування моральної шкоди, завданої в результаті дорожньо-транспортної пригоди - задоволено частково.
Стягнуто з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 моральну шкоду в розмірі 2500 грн.
Стягнуто з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 понесені витрати на юридичну допомогу в розмірі 100 грн. та 8, 50 грн. судового збору.
Рішення суду оскаржене ОСОБА_1 , який в апеляційній скарзі просить його скасувати, ухваливши нове рішення про відмову в задоволені позовних вимог ОСОБА_2. Посилається на порушення місцевим судом норм матеріального та процесуального права.
Колегія суддів, перевіривши справу в межах заявлених вимог і апеляційного оскарження, приходить до висновку про часткове задоволення апеляційної скарги з таких підстав:
Судом першої інстанції вірно встановлено і це вбачається з матеріалів справи, що 15 лютого 2005р. близько 11 год. ОСОБА_1 , керуючи автомобілем ВАЗ-2108,НОМЕР_2 та рухаючись по слизькій від сніга вул. Шевченка в м. Яготин , з»їхав на праве узбіччя, де сталося зіткнення з припаркованим автомобілем«ЗАЗ» НОМЕР_1, яким керував за дорученням позивач.
В результаті даної дорожньо-транспортної пригоди ОСОБА_2 отримав легкі тілесні ушкодження, що спричинили короткочасний розлад здоров»я (а.с. 61-62), йому також були завдані і моральні страждання, які суд оцінив до відшкодування у розмірі 2500 грн.
Між тим, суд не дав належної оцінки доказам цього, наданих позивачем, та задовольнив ці вимоги у завищеному розмірі, у зв»язку з чим рішення підлягає зміні із задоволенням суми морального відшкодування в розмірі 500 грн.
Колегія суддів виходить з положень ч.2 п.1 ст. 1167 ЦК України щодо відшкодування моральної шкоди внаслідок дії джерела підвищеної небезпеки,
яким керував ОСОБА_1.
Інші доводи апеляційної скарги не спростовують рішення суду.
Керуючись ст. ст. 303, 307, 309 ч.1 п.3, 316 ЦПК України, колегія суддів , -ВИРІШИЛА :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити частково.
Рішення Лубенського міськрайонного суду Полтавської області від 13 грудня 2006р змінити.
-3-
Стягнути з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 моральну шкоду в розмірі 500 грн.
В іншій частині рішення Лубенського міськрайонного суду Полтавської області від 13 грудня 2006р. залишити без змін.
Рішення апеляційного суду набирає законної сили з моменту його проголошення та може бути оскаржене в касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців.