Справа № 1-1002/11
П О С Т А Н О В А
іменем України
"30" травня 2011 р. суддя Шевченківського районного суду м. Києва Мєлєшак О.В., розглянувши матеріали перевірки по заяві ОСОБА_1 щодо спричинення тілесних ушкоджень,-
ВСТАНОВИЛА:
В провадження Шевченківського районного суду м. Києва з Шевченківського РУ ГУМВС України в м. Києві надійшли матеріали перевірки по заяві ОСОБА_1. від 31.03.2011 року, в якій остання повідомляє про те, що 31.03.2011 року о 22-30 год. за адресою АДРЕСА_1 в неї виник конфлікт з невісткою ОСОБА_2. під час якого остання спричинила їй тілесні ушкодження.
Вивчивши матеріали перевірки, вважаю за необхідне заяву ОСОБА_1. від 31.03.2011 року залишити без розгляду виходячи з наступного.
Відповідно до ч.1 ст. 27 КПК України справи про злочини, передбачені ст. 125 КК України порушуються не інакше як за скаргою потерпілого, якому і належить в такому разі право підтримувати обвинувачення.
Приводом для порушення кримінальної справи в даному випадку є скарга потерпілого, яка подається безпосередньо до суду та повинна відповідати вимогам, які пред’являються до обвинувального висновку, а саме ст.223, 224 КПК України.
Якщо скарга потерпілого про притягнення особи до кримінальної відповідальності за вчинення злочинів, перелічених у ч.1 ст. 27 КПК України, надійшла з інших органів, суддя повинен перевірити, чи відповідає скарга вимогам закону і прийняти одне з рішень, передбачених ст. 251 КПК України.
Як передбачено ч. 1 ст. 251 КПК України скарга потерпілого повинна відповідати вимогам, які цим Кодексом встановлені щодо обвинувального висновку ( ст. 223 і 224 цього Кодексу), а саме: повинна складатись з описової і резолютивної частини. В описовій частині зазначаються: обставини справи; місце, час, способи, мотиви і наслідки злочину, а також докази, які зібрано в справі, відомості про потерпілого. В резолютивній частині наводяться відомості про особу обвинуваченого ( прізвище, ім’я, по батькові, дата народження і місце народження, освіта, сімейне положення, місце роботи та місце постійного проживання), коротко викладається суть обвинувачення з зазначенням статті кримінального закону, яка передбачає даний злочин.
Відповідно до ст. 224 КПК України до скарги додаються: список осіб, що підлягають виклику в судове засідання, з зазначенням їх адреси і аркушів справи, де викладені їх показання або висновки, довідки про речові докази, про цивільний позов.
Оскільки заява не відповідає вимогам ст. ст. 223, 224 КПК України, відповідно до п.1 ч.2 ст. 251 КПК України вважаю необхідним залишити її без розгляду та одночасно роз’яснити право звернення до суду з належно оформленою скаргою для розгляду в порядку ст. 27 КПК України.
Керуючись ст.ст. 27, 224, 251 КПК України, -
ПОСТАНОВИЛА:
Матеріали по заяві ОСОБА_1 від 30.03.2011 року щодо спричинення тілесних ушкоджень - залишити без розгляду.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя