Справа № 2а-1893/07
ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
Іменем України
03 12 2007 року м. Харків
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Курило Л. В.
при секретарі Дем'яненко Є.А.
за участю: позивача - ОСОБА_1, представника відповідача - Борисенко І.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Харківського слідчого ізолятора управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Харківській області про стягнення грошової компенсації замість речового майна,
ВСТАНОВИВ:
13 08 2007 року позивач - ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до відповідача - Харківського слідчого ізолятора управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Харківській області про стягнення грошової компенсації замість речового майна в сумі 436 грн. 77 коп. В обгрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що він проходив службу в Харківському слідчому ізоляторі на посаді оперуповноваженого оперативного відділу та наказом начальника ДДУ ПВП в Харківській області № 33 о/с від 19 05 2006 року його було звільнено за власним бажанням. При звільненні позивачу не була видана компенсація по речовому майну в розмірі 436 грн. 77 коп. Позивач неодноразово звертався до відповідача з вимогою щодо виплати грошової компенсації замість речового майна, але йому було відмовлено , тому він просив стягнути грошову компенсацію замість речового майна, що підлягало видачі на вказану суму. Крім того, позивач просив стягнути на його користь заборгованість по грошовому забезпеченню в сумі 3600 грн. за останні два роки служби
В судовому засіданні позивач зменшив позовні вимоги та просить стягнути грошову компенсацію за речове майно на суму 436 грн. 77 коп.
Представник відповідача в судовому засіданні визнав вимоги адміністративного позову щодо стягнення грошової компенсації за речове майно в сумі 436 грн. 77 коп..
Вислухавши пояснення позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи судом встановлене наступне.
Позивач - ОСОБА_1 проходив службу у Харківському слідчого ізолятора управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Харківській області на посаді оперуповноваженого оперативного відділу у званні капітана внутрішньої служби.
Наказом № 33 о/с від 19 05 2006 року начальника управління державного департаменту України з питань виконання покарань в Харківській області ОСОБА_1 звільнений у запас Збройних Сил за п. 64 “ж” Положення про проходження служби рядовим та начальницьким складом органів внутрішніх справ України ( за власним бажанням) без права носіння військової форми одягу.
Відповідачем нарахована позивачу грошова компенсація замість належного до видачі речового майна у розмірі 436 грн. 77 коп., про що була видана довідка № 12/Я-11 від 19 11 2007 року.
Позивач звертався до відповідача про виплату грошової компенсації замість речового майна , але відповідач не провів розрахунку по речовому майну з позивачем , посилаючись на відсутність фінансування.
Завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб у сфері публічно-правових відносин.
Відповідно до ч.1 ст.9 Закону України „Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” від 20 грудня 1991 року № 2011-XII в редакції , яка діяла на час звільнення позивача із Збройних Сил України, військовослужбовці одержують за рахунок держави грошове забезпечення, а також речове майно і продовольчі пайки або за бажанням військовослужбовця грошову компенсацію замість них.
Дію ч.2 ст. 9 Закону № 2011-XII в частині одержання військовослужбовцями речового майна і продовольчих пайків або за бажанням військовослужбовців грошової компенсації замість них було зупинено Законом України „Про деякі заходи щодо економії бюджетних коштів” від 07.02.2000 року № 1459-III. Зазначений Закон опублікований в газеті „Урядовий кур'єр”, 2000, 03, від 11.03.2000 року № 45.
Оскільки спеціальним законом, а саме - Законом України “ Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей “ не врегульоване питання щодо виплат у зв'язку із припиненням служби військовослужбовцями, тому суд вважає за необхідне застосувати норми Кодексу Законів про працю України.
Так, відповідно до ст. 116 зазначеного Кодексу, виплата всіх сум, що належать працівнику від установи провадиться в день звільнення.
Крім того, пунктом 28 Положення “ Про порядок речового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та інших військових формувань у мирний час “ , затвердженого Постановою КМ України від 28 10 2004 року № 1444 передбачено, що військовослужбовцям, які звільняються у запас або відставку без права носіння військової форми одягу, виплачується грошова компенсація за не отримане речове майно або за їх згодою видається речове майно на суму грошової компенсації пропорційно часу, що минув з дня виникнення права на отримання речового майна та дати підписання наказу про звільнення або закінчення контракту.
Відповідач не надав до суду доказів про проведення повного розрахунку по речовому майну з позивачем .
З урахуванням наведеного вище суд знаходить позов доведеним, обгрунтованим і таким , що підлягає задоволенню.
Підлягає стягненню з відповідача на користь держави судовий збір в сумі 51 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 4, 8, 11, 94, 104, 159, 160-162 КАС України, ст. 9, Закону України „Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” від 20 грудня 1991 року № 2011-XII, п. 26 Положення “ Про порядок речового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та інших військових формувань у мирний час “ , затвердженого Постановою КМ України від 28 10 2004 року № 1444, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов ОСОБА_1 до Харківського слідчого ізолятора управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Харківській області про стягнення грошової компенсації замість належного до видачі речового майна задовольнити у повному обсязі.
2. Стягнути з Харківського слідчого ізолятора управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Харківській області (вул. Полтавський Шлях, 99, м. Харків, 61093) на користь ОСОБА_1, прож. за адресою: АДРЕСА_1, грошову компенсацію замість належного до видачі речового майна в розмірі 436 ( чотириста тридцять шість )грн. 77 коп.
3. Стягнути з Харківського слідчого ізолятора управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Харківській області (вул. Полтавський Шлях, 99, м. Харків, 61093) судовий збір у розмірі 51 грн. 00 коп. на користь держави.
4. Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня її проголошення та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
5. Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлено 07 12 2007 року.
Суддя Л.В. Курило