Справа №22а-411/06 Категорія 19
Головуючий в 1 інстанції: Ведяшкіна Ю.В.
Доповідач: Приходько Л.А.
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2006 року вересня місяця 07 дня колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Херсонської області в складі:
головуючого Лісової Г.Є.
суддів Семиженко Г.В.
Приходько Л.А.
при секретарі Борисовій О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Херсоні цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Новокаховського міського суду Херсонської області від 14 червня 2006 року в справі
за позовом
ОСОБА_1 до Державної виконавчої служби м. Нова Каховка про визнання бездіяльності посадових осіб ДВС м. Нової Каховки протиправною,
встановив:
В травні 2006 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом в якому просила визнати неправомірною бездіяльність посадових осіб Державної виконавчої служби м. Нова Каховка в наслідок якої тривалий час не виконуються рішення суду про стягнення з ВАТ «Південелектромаш» на її користь заробітної плати.
Постановою Новокаховського міського суду Херсонської області від 14 червня 2006 року позов ОСОБА_1 залишений без задоволення.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить постанову скасувати, а справу направити на новий розгляд до суду першої інстанції, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права.
Письмові заперечення ВДС м. Нова Каховка на апеляційну скаргу до апеляційного суду не надходили.
Заслухавши доповідача, перевіривши законність та обгрунтованість постанови суду в межах, визначених ст. 195 КАС України, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню частково.
Статтею 181 КАС України встановлено право учасників виконавчого провадження (крім державного виконавця) та осіб, яки залучаються до проведення виконавчих дій звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішеннями, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
ОСОБА_1 звернулася до суду, посилаючись на те, що неправомірною бездіяльністю державного виконавця ДВС м. Нова Каховка при виконання судових рішень про стягнення з ВАТ «Південелектромаш» на її користь заробітної плати, ухвалених відповідно до ЦПК України, порушені її права.
Право учасника виконавчого провадження на звернення до суду загальної юрисдикції зі скаргою, якщо він вважає, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до ЦПК України, порушено його права чи свободи, передбачено ст. 383 ЦПК України.
Не звернувши уваги на те, що порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до ЦПК України встановлений розділом VII ЦПК України, суд першої інстанції розглянув заяву ОСОБА_1 в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до ст. 157 КАС України суд закриває провадження в справі якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Оскільки скаргу ОСОБА_1 не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, колегія суддів вважає, що відповідно до вимог ст. 203 КАС України постанова суду першої інстанції слід скасувати, а провадження в адміністративній справі закрити.
Керуючись ст.ст. 198,199,203,206 КАС України, колегія суддів,-
ухвалила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити частково.
Постанову Новокаховського міського суду Херсонської області від 14 червня 2006 року скасувати.
Провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Державної виконавчої служби м. Нова Каховка про визнання бездіяльності посадових осіб Державної виконавчої служби в м. Нова Каховка протиправною закрити.
Роз'яснити ОСОБА_1, що розгляд скарг на рішення, дії, бездіяльність державної виконавчої служби під час виконання судового рішення ухваленого відповідно до ЦПК України віднесений до юрисдикції загальних судів.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, та може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги протягом одного місяця з дня набрання законної сили безпосередньо до Вищого Адміністративного Суду України.