Судове рішення #1852873
Справа № 2о-22/08

  Справа № 2о-22/08

 

      Р І Ш Е Н Н Я

        ІМЕНЕМ            УКРАЇНИ

 

    29 лютого 2008 р.                                                                           м. Харків

 

         Ленінський районний суд м. Харкова у складі:

    головуючого судді       Ольховського Є.Б.,

    при секретарі                Ященко Є.І.

розглянувши у відкритому судовому засідання цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про  встановлення факту родинних відносин та визнання права власності в порядку спадкування за законом ,-

             В С Т А Н О В И В:

 

            ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою, просить встановити факт родинних відносин, а саме що він є двоюрідним братом ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1р.н., померлої ІНФОРМАЦІЯ_2р., та відповідно двоюрідним дядьком її сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3р.н., померлогоІНФОРМАЦІЯ_4р., та визнати за ним право власності на 1\2 частину квартири АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після померлого двоюрідного племінника ОСОБА_4, посилаючись на те, що він,  ОСОБА_1, є двоюрідним братом ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1р.н., померлої ІНФОРМАЦІЯ_2р. Його батько  ОСОБА_5,ІНФОРМАЦІЯ_5р.н. був рідним братом  батька ОСОБА_3 -  ОСОБА_6,1924р.н. Відповідно до цього, він є двоюрідним дядьком  ОСОБА_4, 1989р.н., померлогоІНФОРМАЦІЯ_4р.

          Встановлення факту родинних відносин  позивачу необхідно  для оформлення спадкових прав після померлих родичів, оскільки більш близьких родичів в померлих  немає. Крім того, в  документах органів РАЦС, які збереглися, припущені неточності при внесені   прізвищ, імен та по батькові родичів, тому підтвердити  факт споріднення  документально не  має можливості.

          Відповідач  ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, надавши суду нотаріально посвідчену заяву про визнання викладених в позовної заяві фактів та з проханням слухати справу в його відсутність.

          Заслухавши  пояснення позивача, допитавши свідків  ОСОБА_7., ОСОБА_8 дослідивши письмові докази, суд приходить  до висновку, що вимоги позивача  підлягають задоволенню, виходячи з наступного:

          судом встановлено, що батьками  ОСОБА_5,1927р.н.та ОСОБА_6,1924р.н. були ОСОБА_9 ( ОСОБА_10)  1893р.н., який  народився  у с. С.-Кулатка, Саратовської області,  та ОСОБА_11 1903р.н., яка народилася у с. С.-Салтів, Харківської області.

Оскільки подружжя  на період народження дітей перебували у фактичних шлюбних стосунках,  то при народженні старшого сина  ОСОБА_6у 1924р.  йому була надано  прізвище  матері - ІНФОРМАЦІЯ_7, молодший син ОСОБА_5,1927р.н., був зареєстрований на прізвище батька - ІНФОРМАЦІЯ_6.  Подружжя зареєстрували шлюб лише 3.04.1955р. ( с.с. 6).

            В подальшому,  у ОСОБА_5 народилися діти - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_8р.н., та ОСОБА_2. У ОСОБА_6 -  дочка ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1р.н. ІНФОРМАЦІЯ_3р. у ОСОБА_3 народився синОСОБА_5

           Таким чином, позивач ОСОБА_1 доводиться двоюрідним братом померлої ОСОБА_3 та відповідно двоюрідним дядьком  померлого ОСОБА_4

            Викладені обставини підтверджуються як показаннями свідків, так і письмовими доказами: свідоцтвами про народження та смерть, про реєстрацію шлюбу, повідомленнями органів РАЦС та ін.

            Відповідно до ст. 256 ЦПК України суд  розглядає справи про встановлення факту  родинних відносин між фізичними особами, тому  суд має правові підстави для задоволення вимог в цій частині.

            Згідно наданих суду повідомлень КП „Харківське МіськБТІ” квартира АДРЕСА_1на праві власності зареєстрована за ОСОБА_12, ОСОБА_4 2\3 частини на підставі свідоцтва про право власності на житло, виданого 5.12.1997р. Харківським міським центром приватизації державного житлового фонду ( с.с. 32), 1\6 частина за ОСОБА_3 на підставі рішення Ленінського районного суду м. Харкова від 11.12.2000р. ( с.с. 39) та 1\6 частина за ОСОБА_12 на підставі свідоцтва про право на спадщину, виданого 2 ХГНК 22.02.2005р.

           Тобто, на момент смерті ОСОБА_3 належала 1\6 частина в квартирі АДРЕСА_1. Згідно довідки  КП „Жилкомсервіс”Ленінської філії дільниці № 27 ( с.с. 27)  в цій квартирі були зареєстровані та проживали ОСОБА_3 з27.12.1988р. до  моменту смерті ІНФОРМАЦІЯ_2р., ОСОБА_4. з 21.06.06. до моменту смертіІНФОРМАЦІЯ_4р. таОСОБА_12 з 10.04.1985р. до моменту смертіІНФОРМАЦІЯ_9р.

           Після смерті ОСОБА_3 відкрилася спадщина, яка складалася із належної їй  1\6 частини квартири АДРЕСА_1  Єдиним спадкоємцем після смертіОСОБА_3був її син -ОСОБА_5, який проживав разом з нею в цій квартирі й був там зареєстрований. Згідно наданих довідок 2 ХГНК після смерті матері,ОСОБА_5з заявою про прийняття або відмову від спадщини до нотконтори не звертався.  Судом встановлено, що після смерті матері,ОСОБА_5 продовжував мешкати  у вказаної квартирі та користуватися нею, сплачувати комунальні послуги.

            Відповідно до п. 3 ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом зі спадкодавцем на час  відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом встановленого законом строку він не заявив про відмову від неї.

            Таким чином суд дійшов до висновку, що  1\6 частина квартириАДРЕСА_1 яка належала ОСОБА_3в порядку спадкування перейшла до ОСОБА_4, та йому на праві власності стало належати 1\2( 1\3 + 1\6 = 1\2)  частина у вказаної квартирі.

            ОСОБА_5померІНФОРМАЦІЯ_4р. Факт звернення позивача з заявою про прийняття спадщини після  померлого  ОСОБА_4. у встановлений законом строк до 2 ХДНК підтверджено довідкою ( с.с. 28). Спадкове майно  після померлогоОСОБА_4складається з 1\2 частини квартири АДРЕСА_1

            ОСОБА_1 відповідно   до ст. 1265 ЦК України є спадкоємцем п'ятої черги за законом, тому позовні вимоги в цій частині підлягають задоволенню.

            На підставі викладеного,  керуючись ст.ст. 10,11,57-60, 212-215 ЦПК України, ст. 256 ЦПК України, ст.ст. 1265,1268 ЦК України, суд - 

             

     В И Р І Ш И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 - задовольнити.

Встановити факт - ОСОБА_1 ,ІНФОРМАЦІЯ_8 року народження є двоюрідним братом ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 року.

Встановити факт - ОСОБА_1 є двоюрідним дядьком ОСОБА_4, 0ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження, померлогоІНФОРМАЦІЯ_4 року.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на ½ частину квартири АДРЕСА_1в порядку спадкування за законом після і ОСОБА_4 померлогоІНФОРМАЦІЯ_4 року.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

 

 

 

Суддя                                    підпис                                    Є.Б. Ольховський

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація