Справа 22а-33913 Головуючий у 1 інстанції Демидова В.К.
Категорія 10.3.1 Доповідач Барсукова О.І.,
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 вересня 2011 року м. Донецьк
Апеляційний суд Донецької області в складі:
головуючого судді Новосядлої В.М.,
суддів Барсукової О.І., Алексєєва А.В.,
розглянувши у порядку письмового провадження апеляційну скаргу управління Пенсійного Фонду України в м. Харцизьку Донецької області на постанову Харцизького міського суду Донецької області від 27 жовтня 2009 року по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного Фонду України в м. Харцизьку Донецької області про визнання дій неправомірними, зобов’язання призначити пенсію за віком на пільгових умовах,-
В С Т А Н О В И В:
Постановою Харцизького міського суду Донецької області від 27 жовтня 2009 року позов ОСОБА_1 задоволено, визнані неправомірними дії управління Пенсійного Фонду України в м. Харцизьку Донецької області, зобов’язано відповідача призначити ОСОБА_1 призначити пенсію за віком на пільгових умовах.
В апеляційній скарзі управління Пенсійного фонду України в м. Харцизьку Донецької області просить постанову суду скасувати, в задоволенні позову відмовити, посилаючись на порушення судом норм матеріального права.
Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що ОСОБА_1 була безпосередньо зайнята на роботах із шкідливими умовами праці, передбачених Списком №1, впродовж повного робочого дня.
Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи, апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Згідно з Законом України «Про внесення змін до розділу XII "Прикінцеві положення" Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо передачі справ, пов'язаних із соціальними виплатами» від 02 грудня 2010 року справа розглядається в порядку адміністративного судочинства.
З обставин справи вбачається, що позивач згідно до наказу № 01/3-169/12 від 29.08.1986 року з посади молодшої медсестри по догляду за хворими дитячого відділення №1 з 01.09.1986 року переведена та працює по час звернення до суду санітаркою рентгенологічного відділення Комунальної установи «Центральна міська лікарня» м. Харцизька ( а.с.5, 23-25).
Вказані обставини доведені копією трудової книжки ОСОБА_1, копіями наказів про переведення на роботу, довідкою лікарні.
Рішенням УПФУ в м. Харцизьку №82 від 19.12.2008 року позивачці відмовлено в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах у зв’язку з тим, що її пільгова робота за Списком №1 не підтверджена первинними документами, наявними в лікарні.
Рішенням №5 від 10.02.2009 року № 120-А-1 скарга ОСОБА_1 на рішення про відмову в призначенні пенсії залишена без задоволення.
Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що управління УПФУ в м. Харцизьку безпідставно відмовило ОСОБА_1 у призначенні пенсії на пільгових умовах за Списком №1.
Так, відповідно до положень статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05 листопада 1991 року (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, - за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць: чоловіки - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах; жінки - після досягнення 45 років і при стажі роботи не менше 15 років, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.
Статтею 100 зазначеного Закону передбачено, що особам, які працювали до введення в дію цього Закону на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, передбачених раніше діючим законодавством, та мають на день введення в дію цього Закону повний стаж на зазначених роботах, що давав право на пенсію на пільгових умовах, пенсії в розмірах, передбачених цим Законом, призначаються відповідно до вимог за віком і стажем, встановлених раніше діючим законодавством
Згідно розділу ХХ1 Списку №1 виробництв, цехів, професій та посад на підземних роботах, на роботах із шкідливими умовами праці та в гарячих цехах, робота в яких надає право на державну пенсію на пільгових умовах та в пільгових розмірах, затвердженого Постановою Радою Міністрів СРСР від 22.08.1956 року № 1173 рентгенологи, техніки-рентгенологи, інженери-рентгенологи, лаборанти-рентгенологи, лікарі-рентгенологи та інші працівники, зайняті в рентгенівських кабінетах та лабораторіях входять до переліку професій за Списком №1.
Відповідно до ст. 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до пункту 1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року N 637, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.
Пунктом 20 Порядку встановлено, що у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників. У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, до якого включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка.
Зі змісту вказаної норми вбачається, що довідки мають надаватися в разі, коли взагалі відсутні відомості в трудовій книжці про працю громадян у спірний період, що визначає його право на пенсію на пільгових умовах.
В даному ж випадку такі записи у трудовій книжні ОСОБА_1 є., а згідно довідки КУ «Центральна міська лікарня» Розрахунково-платіжні відомості за періоди з 1986 року по 1992 рік згідно наказу Головного Архівного Управління при КМУ від 20.067.1998 №41 зберігалися 3 роки. Розрахунково-платіжні відомості зь1986 по 1992рік були списані та знищені з закінченням строку зберігання ( а.с.23).
Колегія суддів апеляційного суду погоджується з висновками суду першої інстанції про обґрунтованість позовних вимог, оскільки позивач в період з 01.09.1986 року по час звернення до суду працювала на посаді санітарки рентгенологічного відділення, що віднесена до Списку №1 .
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
При встановленні зазначених фактів і постановлені рішення судом правильно встановлено обставини справи, не було порушено норм процесуального права та правильно застосовано норми матеріального права.
Доводи апеляційної скарги необґрунтовані і не спростовують висновків суду.
У відповідності до ч.1 ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст.ст.197,198, 200, 205, 206, 254 КАС України, апеляційний суд
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу управління Пенсійного Фонду України в м. Харцизьку Донецької області відхилити.
Постанову Харцизького міського суду Донецької області від 27 жовтня 2009 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі.
Касаційна скарга може бути подана безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили цією ухвалою.
Головуюча: Судді: