Судове рішення #1851220

                                                                                                          Справа № 2-125/08

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

28 лютого 2008 року                                                                                 м. Богуслав        

         Богуславський районний  суд Київської області в складі:

головуючого судді                                          Бакуменка А.С.

при секретарі                                                  Сиротенко О.М.

з участю позивачки                                        ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Богуславі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Богуславської міської ради Київської області про визнання права власності на спадковий жилий будинок, -

ВСТАНОВИВ:

Позивачка ОСОБА_1 у своїй позовній заяві просить суд визнати за нею право власності на спадковий жилий будинок АДРЕСА_1 посилаючись на те, що вони із чоловіком ОСОБА_2 перебували у зареєстрованому шлюбі і спільно за власні кошти побудували зазначений жилий будинок, але чоловік помер ІНФОРМАЦІЯ_1. Отримати свідоцтво про право власності на жилий будинок після смерті чоловіка вона не має змоги, оскільки будинок зареєстрований на померлого чоловіка і через те, що відсутні право установчі документи на жилий будинок, а тому державний нотаріус з цієї підстави відмовила у видачі свідоцтва їй про право на спадщину.

В обґрунтування позову позивачка зазначала в позовній заяві, що доказом належності померлому чоловіку жилого будинку за зазначеною адресою є рішення виконкому Богуславської міської Ради Київської області від 12.07.1971 року за №75 «Про виділ земельної ділянки під будівництво жилого будинку», а також підтверджується актом прийому в експлуатацію жилого будинку від 10.07.1974 року.

В судовому засіданні позивачка підтримала позов обґрунтувавши його вищенаведеними обставинами і пояснила, що спадкує будинок за законом. Підтверджує свій статус дружини свідоцтвом про шлюб з покійним і зазначає, що інших спадкоємців окрім неї немає, так як дітей вони не мали, а батьки чоловіка давно померли.

Суд, вислухавши пояснення позивачки, дослідивши письмові докази по даній справі, вважає за необхідне позов задовольнити з таких підстав:

          Між сторонами виникли правовідносини з приводу набуття права власності на спадкове майно за законом.

Відповідно до ст.1216 ЦК України «спадкуванням є перехід прав і обов'язків від фізичної особи, яка померла до інших осіб».

Спадкування здійснюється за заповітом або за законом. (ст.1217 ЦК України).

Право на спадкування мають особи, визначені у заповіті. І лише у відсутності заповіту право на спадкування одержують особи за законом. (ст.1223 ЦК України).

 Згідно свідоцтва про смерть вбачається, що спадкодавець ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в м.Богуславі Київської області.

Із свідоцтва про шлюб вбачається, що позивачка зареєструвала шлюб ізОСОБА_2  27.11.1971 року,  і їй присвоєно прізвище ОСОБА_1.

Із листа державного нотаріуса від 18.01.2008 року на ім'я позивачки вбачається, що після смерті ОСОБА_2 їй свідоцтво про право на спадщину за законом виданим бути не може  через відсутність правоустановчих документів на жилий будинок.

Підтвердженням належності документу померлому ОСОБА_2 є рішення №75 від 12.07.1971 року «Про наділ земельної ділянки під будівництво власного жилого будинку». А також підтвердженням є акт державної прийомки в експлуатацію жилого будинку АДРЕСА_1 від забудовника ОСОБА_2.

Із іншого листа державного нотаріуса від 11.02.2008 року в адрес суду вбачається, що інші спадкоємці, окрім позивачки, із заявами про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 не зверталися.

Із диспозиції ст. 1268 ч.3 ЦК України, вбачається, що спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину. 

Таким чином, в судовому засіданні встановлено, що після смерті ОСОБА_2 позивачка ОСОБА_1 проживаючи у цьому ж будинку, що і спадкодавець, прийняла спадщину у встановлений законом строк.

З врахуванням доведеності належності будинку покійному ОСОБА_2, позивачка набула право власності в порядку спадкування на жилий будинок.

Таким чином, суд вважає, що є всі законні підстави задовольнити позов і визнати за позивачкою право власності на спадковий жилий будинок.

З урахуванням вищевикладеного та керуючись ст.ст.212-215 ЦПК України, ст.ст.1216, 1217 ч.1, 1223 ч.1, ч.3 ст.1268 ЦК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Визнати право власності за ОСОБА_1 згідно закону на спадковий жилий будинок з господарськими будівлями АДРЕСА_1, вартістю 62512 грн.

Заява про оскарження рішення може бути подана до Апеляційного суду Київської області через Богуславський районний суд в десятиденний строк з часу проголошення рішення.

Апеляційна скарга може бути подана протягом 20 днів з часу подачі заяви про апеляційне оскарження рішення.

 

Головуючий: суддя                                     (підпис)                                 А.С.Бакуменко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація