Судове рішення #18508297

Справа 22а-3349                                Головуючий у 1 інстанції Токарєва Н.М.

Категорія 10.2.4                                             Доповідач Солодовник О.Ф.

             

                                                У Х В А Л А

                                    І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

                   08 квітня 2011  року                                                                 м. Донецьк

                  Апеляційний суд Донецької області в складі:

                   головуючого Солодовник О.Ф., суддів Янчук Т.О., Тимченко О.О.,

                  при секретарі Шкребтієнк  розглянувши у порядку письмового провадження апеляційну скаргу  управління Пенсійного Фонду України в Калінінському районі м.Донецька на рішення Калінінськ ого районного суду м.Донецька від 17 червня 2010 року по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного Фонду України в Калінінському районі м.Донецька про про скасування рішення та зобов'язання призначити пенсію за вислугою років,    

   

                                                                В С Т А Н О В И В:

     Рішеннмя   Калінінськ ого районного суду м.Донецька від 17 червня 2010  року позов ОСОБА_1 з адоволено: р ішення управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька за N 40 від 15,03.2010 року про відмову в призначенні пенсії скасовано, зобов'язано відповідача призначити їй пенсію за вислугою років, як працівнику прокуратури, відповідно до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» з моменту її звернення з 19,05.2009 року.

В апеляційній скарзі управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м.Донецька просить рішення суду скасувати, ухвалити нове рішення про відмову у задоволенні позову з тих підстав, що судом першої інстанції  порушено вимоги матеріального права.  

      Судом першої інстанції встановлено, що позивачка працювала на прокурорсько-слідчих посадах органів прокуратури з 03.07.1961 року по 20.01.1987 року (25 років 06 місяців 17 днів). Наказом прокурора Донецької області від 20.01.1987 року за № 36 її звільнено із займаної посади у зв'язку з погіршенням стану здоров'я. 19.05.2009 року ОСОБА_1 звернулася до управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька про призначення їй пенсії за вислугою років, як працівнику прокурагури. Рішенням N 47 від 27 травня 2009 року за підписом заступника начальника УПФУ в Калінінському районі м. Донецька Светличної Я.Ю. відповідач відмовив їй в призначенні пенсії за вислугою років. Постановою від 18.02.2010 року Донецький апеляційний адміністративний суд скасував рішення відповідача № 47 від 27.05,2009 року у зв'язку з тим, що заступник начальника не мас повноважень приймати подібні рішення від імені УПФУ і зобов'язав начальника УПФУ в Калінінському районі м.Донецька розглянути заяву позивачки. Начальник УПФУ в Калінінському районі м. Донецька розглянув заяву позивачки від 19.05.2009 року і рішенням № 40 від 15.03,2010 року знову відмовив їй у призначенні пенсії за вислугою років, як працівнику прокуратури, мотивуючи тим, що не дотримані умови, передбачені ч.ч.!8, 19 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру».    

Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи, апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.  

Згідно з Законом України «Про внесення змін до розділу XII "Прикінцеві положення" Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо передачі справ, пов'язаних із соціальними виплатами» від 02 грудня 2010 року справа розглядається в порядку адміністративного судочинства.  

                 На підставі ч.7 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» право на пенсію за вислугу років мають особи, які безпосередньо перед зверненням за призначенням такої пенсії працюють в органах прокуратури чи в науково-навчальних закладах Генеральної прокуратури України, а також особи, звільнені з прокурорсько-слідчих посад органів прокуратури за станом здоров'я, у зв'язку із скороченням чисельності або штату працівників та у зв'язку з обранням їх на виборні посади органів державної влади чи органів місцевого самоврядування.

                  Відповідно з ч.9 ст. 50-1 вказаного Закону прокурорам і слідчим, які мають одночасно право на різні державні пенсії, призначається одна пенсія за їхнім вибором, у тому числі на умовах, передбачених статтею 37 Закону України "Про державну службу". Військові прокурори і слідчі військових прокуратур при звільненні з військової служби мають право на одержання пенсії відповідно до цієї статті або на одержання пенсії, встановленої законом для військовослужбовців.

                  Згідно з ч.18 ст. 50-1 вказаного Закону положення цієї статті поширюються також на пенсіонерів з числа працівників прокуратури, яким до набрання чинності цим Законом призначена пенсія за віком, вислугою років або за інвалідністю безпосередньо з прокурорсько-слідчих посад і посад у науково-навчальних закладах, незалежно від часу виходу на пенсію, за умови наявності у них стажу роботи, передбаченого цією статтею.

                  Як правильно встановлено судом першої інстанції позивачка працювала на прокурорсько-слідчих посадах органів прокуратури з 03.07.1961 року по 20.01.1987 року (25 років 06 місяців 17 днів). Наказом прокурора Донецької області від 20.01.1987 року за № 36 її звільнено із займаної посади у зв'язку з погіршенням стану здоров'я.

   Таким чином суд першої інстанції прийшов до обґрунтованого висновку, що відповідач безпідставно відмовив ОСОБА_1, як працівнику прокуратури, в призначенні пенсії за вислугою років відповідно до Закону України «Про прокуратуру», не врахувши її права вибору на державну пенсію, а тому зазначене рішення відповідача підлягає скасувапню. Доводи апеляційної скарги неспроможні.

  При встановленні зазначених фактів і постановлені рішення судом правильно встановлено обставини справи, не було порушено норм процесуального права та правильно застосовано норми матеріального права.

 Доводи апеляційної скарги необгрутовані і не спростовують висновків суду.

У відповідності до ч.1 ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.  

Керуючись ст.ст.197,198, 200, 205, 206, 254 КАС України, апеляційний суд

                                           У Х В А Л  И В :

        Апеляційну скаргу управління Пенсійного Фонду України в Калінінському районі м.Донецька залишити без задоволення.

        Рішення Калінінськ ого районного суду м.Донецька від 17 червня 2010 року залишити без змін.

             Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі.  

             Касаційна скарга може бути подана безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили цією ухвалою.

 

                                           Головуючий :

                                      Судді:

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація