Справа № 1-77
2008 року
В И Р О К
і м е н е м У к р а ї н и
24 березня 2008 року Роменський міськрайонний суд Сумської області в складі
головуючого судді - Шунько Г.О.
при секретарі - Чепурко І.В.
прокурора - Думал С.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду м. Ромни кримінальну справу по обвинуваченню
ОСОБА_1,
ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження,
громадянина України, уродженця м. Ромни, та жителя Сумської області, Роменський район, с. Сулими, з неповною освітою, не одруженого, не військовозобов'язаного, не працюючого, не судимого в силу ст. 89 КК України ,
за ст. 263 ч.1 КК України
в с т а н о в и в :
25 грудня 2007 рокуОСОБА_1, у вечірній час між селами Дзеркала і Сулими, Роменського району, на полі знайшов саморобний предмет схожий на пістолет та два патрони до нього і гільзи. Зраз ж на полі виконав постріл із знайденого пістолета патроном, який був заряджений пістолет і впевнившись після цього, що пістолет придатний для стрільби забрав пістолет, три гільзи до себе до дому.
Не маючи спеціального дозволу на придбання та зберігання вогнепальної зброї,ОСОБА_1, з поля, приніс пістолет до себе в будинокАДРЕСА_1, де незаконно став зберігати в своєму приміщенні літньої кухні, де його виявили 25 січня 2008 року працівники міліції.
Згідно висновку судової - балістичної експертизи за № 11 від 11 лютого 2008 року вилучений вОСОБА_1, пістолет є вогнепальною зброєю 28 калібру, який виготовлений саморобним способом з використанням колодки з ударно пускового механізму та укороченого саморобним способом стволу мисливської рушниці « ЗК» 28 калібру. Даний пістолет придатний для проведення пострілів мисливськими патронами 28 калібру.
В судовому засіданні ОСОБА_1, свою вину у вчиненні злочину повністю визнав, детально і послідовно розповів як вчинив злочин. Щиро розкаявся у скоєному.
Крім повного визнання своєї провини, винність ОСОБА_1, також доведена доказами, які ніким не оспорюють ся і не заперечуються. Покази самого винного суд вважає добровільними і щирими, а тому покладає їх в основу вироку.
Аналіз зібраних по справі доказів дає підстави суду до висновку, що вина ОСОБА_1, в скоєнні злочину повністю доведена і його дії суд кваліфікує за ст.263 ч. 1 КК України як незаконне поводження із зброєю, а саме носіння, зберігання, придбання, вогнепальної зброї без передбаченого законом дозволу.
Призначаючи міру покарання, суд враховує, ступінь тяжкості вчиненого злочину, який відноситься до злочинів середньої тяжкості, особу винного який має посередні характеристики та обставини, які пом'якшують та обтяжують покарання.
Обставинами, які пом'якшують покарання ОСОБА_1, , суд визнає щире каяття, відсутність тяжких наслідків від злочину. Обставини які обтяжують покарання ОСОБА_1, суд не встановив.
За вчинений злочин ОСОБА_1 слід призначити покарання яке передбачене в санкції статті у виді позбавлення волі.
Враховуючи, що вчинений Бережним злочин відноситься до середньої тяжкості, від злочину не має тяжких наслідків, не судимий, суд дійшов до висновку про можливість виправлення засудженого без реального відбування основного покарання тобто застосувати вимоги ст. 75 КК України з покладенням на нього обов'язків передбачених ст. 76 КК України.
Цивільний позов по справі, не заявлено. Долю речових доказів по справі слід вирішити у порядку, передбаченому ст.. 81 КПК України. Судових витрат по справі немає.
Міру запобіжного заходу до набрання вироком законної сили підсудному необхідно залишити підписку про невиїзд.
Керуючись ст. 323 - 324 КПК України, суд
з а с у д и в:
ОСОБА_1 визнати винним в скоєнні злочину передбаченого ст.263 ч.1 КК України і призначити йому покарання у виді позбавлення волі на строк 2 ( два ) роки.
На підставі ст. 75- 76 КК України звільнити ОСОБА_1, від відбування призначеного основного покарання у виді позбавлення волі, якщо він протягом іспитового строку 3 роки не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього такі обов'язки:
Не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу органу виконавчої системи.
Повідомляти органи кримінально - ви конаючої системи про зміну місця проживання, роботи або навчання.
Періодично з'являтися для реєстрації в органи кримінально виконавчої системи.
Речовий доказ - пістолет, три гільзи і патрон який зберігається в кімнаті схову речових доказів Роменського міськвідділу - знищити
Міру запобіжного заходу ОСОБА_1, до набрання вироком законної сили залишити підписку про невиїзд.
Вирок суду може бути оскаржений до апеляційного суду Сумської області через Роменський міськрайонний суд, протягом 15 діб з моменту його проголошення.
Суддя: підпис..
Копія: вірна..
СУДДЯ РОМЕНСЬКОГО
МІСЬКРАЙОНОГО СУДУ Шунько Г.О.