Справа № 22-а -1000/2006 p. Головуючий у 1-й інстанції Дмитренко A.M.
Категорія 26 Доповідач Поліщук М.А.
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
1 вересня 2006 р. колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Київської області в складі:
головуючого - Олійника В.І.
судців - Коцюрби О.П., Поліщука М.А.,
при секретарі - Чабанюк Т.Г.
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Києві адміністративну справу за апеляційною скаргоюОСОБА_1 на постанову Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 22 червня 2006 року в справі за позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного Фонду України у м.Біла Церква про визнання протиправними рішення щодо відмови в перерахунку пенсії та зобов"язання провести перерахунок пенсії.
Заслухавши доповідь судді апеляційного суду, пояснення позивача, перевіривши матеріали адміністративної справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів,-
ВСТАНОВИЛА:
В квітні 2006року ОСОБА_1 звернувся із позовом в суд і просив визнати протиправною відмову відповідача в перахунку його основної пенсії та пенсії за особливі заслуги перед Україною, зобов"язати відповідача перерахувати основний розмір його пенсії починаючи з 1.01.2004року з врахуванням заробітку за період роботи за сумісництвом та помилки, допущеної при визначенні надбавки до пенсії за особливі заслуги перед Україною.
В судовому засіданні позовні вимоги зменшив і просив зобов"язати відповідача провести перерахунок пенсії з врахуванням заробітку за період роботи за сумісництвом
Позовні вимоги обґрунтовував тим, що при перерахунку пенсії відповідачем не був врахований його заробіток за період роботи за сумісництвом в Кредитній спілці „Білоцерківкредит" та у Київській обласній регіональній торгово-промисловій палаті.
Постановою Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 22 червня 2006 року в задоволенні позову відмовлено.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить постанову суду скасувати, ухвалити по справі нове судове рішення про задоволення позовних вимог, посилаючись на те, що суд порушив норми матеріального права.
Апеляційна скарга не підлягає задоволенню із наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в м.Біла Церква з 1.11.1991року і одержує пенсію за віком.
Відповідно до Закону України „Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування" з 1.01.2004року ОСОБА_1 проведено перерахунок пенсії за документами пенсійної справи, наявними на час перерахунку, з врахуванням стажу роботи 46 років 11 місяців 29 днів та заробітної плати за період роботи в Білоцерківській філії АКБ „Автокразбанк"" з 1.01.1998 року по 31.12.1999 року.
4.07.2005року позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії з врахуванням заробітної плати за сумісництвом в КС „Білоцерківкредит" та в Торговельно-промисловій палаті за 1998-1999 роки. Відповідачем в проведенні перерахунку пенсії з врахуванням заробітної плати за сумісництвом відмовлено.
Колегія судців приходить до висновку, що дії відповідача по відмові в проведенні перерахунку пенсії позивача з врахуванням роботи за сумісництвом відповідають вимогам закону.
Відповідно до ч.2 ст.43 Закону України „Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування" для перерахунку пенсій, призначених до набрання чинності цим Законом, враховується заробітна плата(дохід), з якої було раніше обчислено пенсію, за документами, наявними в пенсійній справі, або за вибором пенсіонера - заробітна плата (дохід) за період, передбачений абзацом першим частини першої статті 40 цього Закону, тобто за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року,- незалежно від перерв, та за весь період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року.
Статтею 44 зазначеного Закону встановлено, що заява про перахунок пенсії та необхідні документи подаються територіальному органу Пенсійного фонду України, в порядку визначеному правлінням пенсійного фонду за погодженням із спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політитки.
Відповідно до Листа Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством праці та соціальної політики України №45/03 від 6.01.2004року визначено, що перерахунок пенсій відповідно до ст.43 Закону України „Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування" за документами про заробіток і стаж, набутий до 1 січня 2004року, проводиться з 1.01.2004року в разі їх подання протягом 2004 року.
Як вбачається із матеріалів справи перерахунок пенсії ОСОБА_1 відповідно до ст.43 Закону України „Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування" було проведено з 1.01.2004року за документами, наявними в пенсійній справі. Поскільки позивач інших документів про роботу за сумісництвом в КС „Білоцерківкредит" та в Торговельно-промисловій палаті за 1998-1999 роки та заяви про проведення перерахунку пенсії протягом 2004року не подав, то дії відповідача по відмові в проведенні перерахунку пенсії за заявою позивача, поданою в липні 2005року, є правомірними та відповідають вимогам Закону, а саме ст.ст.40,43,44 України „Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування", Листу Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством праці та соціальної політики України №45/03 від 6.01.2004року про визначення порядку подання заяв про призначення (перерахунок) пенсії.
Вказані обставини підтверджуються оглянутими в суді першої інстанції матеріалами пенсійної справи ОСОБА_1, заявою позивача про перерахунок пенсії від 31.07.2005року(а.с.40).
Доводи апеляційної скарги про те, що відповідач повинен був самостійно витребувати додаткові документи, необхідні для перерахунку пенсії, не відповідають вимогам ст.40 Закону України „Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування", згідно якого заробітна плата(дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату(дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, ара період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року -за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку. Поскільки перід страхового стажу відноситься до 1.07.2000 року, то обов"язок подання документів, за відсутності заяви про перерахунок пенсії, покладається на заявника.
Доводи апеляційної скарги на те, що відповідачем порушені вимоги п.4 Прикінцевих положень Закону України „Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування" про те, що після перерахунку пенсії її розмір зменшився в порівнянні із розміром пенсії, який він отримував станом на 1.01.2000року, спростовуються поясненнями представника відповідача, листом Пенсійного фонду України від 20.03.2005року(а.с.37).
Інші доводи апеляційної скарги не заслуговують на увагу, оскільки не спростовують висновків суду, викладених в постанові.
Колегія суддів приходить до висновку, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст.ст, 198,200 Кодексу адміністративного судочинства У країни колегія суддів,-
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - відхилити.-
Постанову Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 22 червня 2006 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця з дня складення ухвали в повному обсязі.