№1н-3/07
УХВАЛА
12 липня 2007 року м.Прилуки
Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області в складі:
Головуючого судді: Галича А.І.
При секретарі: Василевській Н.І.
За участю прокурора: Трохименка P.M.
Адвоката: ОСОБА_1
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Прилуки кримінальну справу про обвинувачення малолітнього ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, уродженця та жителя АДРЕСА_1, українця, гр.України, учня школи № м.Прилуки , виховується у сім'ї з обома батьками, раніше не притягувався до кримінальної відповідальності, на обліку в кримінальній міліції у справах неповнолітніх не перебував, за ст. 186 ч. 1 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
05.04.2007 року о 19 годині в м.Прилуки малолітній ОСОБА_2 разом з неповнолітнім ОСОБА_3 у дворі біля будинку №123 по вул.Садовій , відкрито викрали у малолітнього ОСОБА_4мобільний телефон марки „Сіменс С-75", вартістю згідно висновку товарознавчої експертизи 460 грн. та стартовий пакет „Джинс" , вартістю 25 грн. на рахунку якого було 15 грн.
Після скоєння злочину з викраденим зникли спричинивши малолітньому ОСОБА_4 матеріальні збитки на суму 500 грн.
В судовому засіданні малолітній ОСОБА_2 визнав себе винним, розкається у скоєному.
Суд, дослідивши матеріали справи вважає, що суспільно-небезпечне діяння, скоєне малолітнім ОСОБА_2 мало місце та підпадає під ознаки злочину, передбаченого за ч.1 ст.186 КК України , як відкрите викрадення чужого майна (грабіж).
Але враховуючи те, що на момент вчинення суспільно-небезпечного діяння малолітній ОСОБА_2 не досягнув віку, з якого наступає кримінальна відповідальність за вчинення такого роду злочину, а також те, що він вперше притягується до кримінальної відповідальності, щиро розкається у скоєному, характеризуються позитивно за місцем навчання, а тому суд вважає можливим застосувати ст.105 КК України, згідно якої неповнолітній, який вчинив злочин невеликої тяжкості може бути звільнений судом від покарання , якщо буде визнано, що внаслідок щирого розкаяння та подальшої бездоганної поведінки він на момент постановления вироку не потребує застосування покарання.
Тому, виходячи з вищенаведеного, керуючись ст.7-3,448, КПК України, на підставі ст.22,105 КК України, суд -
УХВАЛИВ:
Кримінальну справу по обвинуваченню ОСОБА_2 за ч.1 ст.186 КК України - закрити , звільнивши малолітнього ОСОБА_2 від кримінальної відповідальності.
Застосувати відносно ОСОБА_2 примусовий захід виховного характеру у вигляді передачі його під нагляд батьків.
На ухвалу суду може бути подана апеляція до Чернігівського апеляційного суду через Прилуцький міськрайонний суд на протязі семи діб з дня її винесення.