- відповідач: Новгород- Сіверський РТЦ та СП
- позивач: Кашич Олександр Олексійович
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 745/1114/24
Провадження № 2-а/745/2/2025
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23.01.2025 Сосницький районний суд Чернігівської області в складі: головуючого - судді Стельмаха А.П., з участю секретаря Пінченко Д.І., розглянувши у порядку спрощеного провадження у відкритому судовому засіданні в смт. Сосниця адміністративний позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,
В С ТА Н О В И В:
Позивач звернувся до Сосницького районного суду з зазначеним адміністративним позовом до відповідача та просить визнати протиправною, та скасувати постанову № 317 від 26.11.2024 про накладення на позивача адміністративного стягнення за скоєння правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 210 Кодексу України про адміністративне правопорушення.
Позивач вказує, що постановою начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 №317 від 26 листопада 2024 року позивача визнано винним в скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 3 ст. 210 КУпАП та застосоване стягнення в вигляді штрафу в сумі 17000 грн. Підставою для притягнення позивача до адміністративної відповідальності стало не уточнення облікових даних протягом 60 днів з дня набрання чинності ст. 22 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». 11.07.2024 позивач уточнив свої облікові данні через електронний кабінет військовозобов`язаного (застосунок Резерв+), яким йому був виданий військово-обліковий документ. Позивач вважає, що притягнення його до відповідальності за ч. 3 ст. 210 КУпАП є неправомірним.
У судове засідання сторони не з`явилися, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином. Позивач подав заяву про розгляд справи за його відсутності. Відзив відсутній.
Дослідивши докази у справі, суд приходить до наступних висновків.
З постанови №317 від 26.11.2024 (а.с. 5) вбачається, що ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.3 ст. 210 КУпАП за те, що « 23.11.2024 року о 13:10 год., за адресою: АДРЕСА_1 у приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_2 , при перевірці військово - облікових даних у військовозобов`язаного ОСОБА_1 було виявлено, що останній не уточнив свої облікові дані протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України «Про оголошення мобілізації», чи порушив вимоги абз. 1,2 п.10 ст. 1 ЗУ «Про військовий обов`язок та військову службу», чи порушив вимоги абз.1,7 ч.3 ст. 22 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», чи порушив вимоги п. 22 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період затверджений постановою КМ України №560 від 16.05.2024, чи порушив вимоги абз. 1,4 п.п.10-1 п.1 Правил військового обліку призовників, військовозобов`язаних та резервістів затверджених Постановою КМ України №1487 від 30.12.2022 «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов`язаних та резервістів», під час дії особливого періоду. Обставин, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність не виявлено. Майнової шкоди не заподіяно.
Постановою начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 полковника ОСОБА_2 №317 від 26.11.2024 на ОСОБА_1 накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 17 000 грн. за вчинення адміністративного правопорушення за ч. 3 ст. 210 КУпАП. Розгляд справи відбувся в м. Новгород-Сіверський.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , є військовозобов`язаним та 11.07.2024 року оновив дані (а.с.7 - копія витягу з застосунку «Резерв+»).
Згідно ч. 3 ст. 210 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за вчинення дій, передбачених частиною першою цієї статті (порушення призовниками, військовозобов`язаними, резервістами правил військового обліку), в особливий період, та тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до однієї тисячі п`ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Указом Президента України № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022, у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до п. 20 ч. 1 ст. 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» в Україні із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року введено воєнний стан, який триває і по теперішній час.
Указом Президента України №69/2022 «Про загальну мобілізацію» у зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань було оголошено проведення в Україні загальної мобілізації.
Положеннями ст. 1 Закону України «Про оборону України» визначено, що особливий період - період, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Згідно абз. 1, 2 ст. 1 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» » (в редакції від 18.05.2024) громадяни України, які підлягають взяттю на військовий облік, перебувають на військовому обліку призовників або у запасі Збройних Сил України, у запасі Служби безпеки України, розвідувальних органів України чи проходять службу у військовому резерві, зобов`язані: уточнити протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, свої персональні дані через центр надання адміністративних послуг або через електронний кабінет призовника, військовозобов`язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.
Згідно абз. 7 ч. 3 ст. 22 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (в редакції від 18.05.2024) інші військовозобов`язані протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, зобов`язані уточнити свої облікові дані через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов`язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або знаходження.
Згідно п. 22 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період затверджений постановою КМ України №560 від 16.05.2024 резервісти та військовозобов`язані протягом 60 днів з дня набрання чинності Указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, зобов`язані уточнити свої облікові дані (адресу місця проживання, номери засобів зв`язку, адреси електронної пошти (за наявності) та інші персональні дані) через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов`язаного, резервіста, або у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або місцезнаходження чи відповідному підрозділі розвідувальних органів України, Центральному управлінні або регіональному органі СБУ.
Згідно абз. 1,4 п.п. 10-1 п.1 Правил військового обліку призовників, військовозобов`язаних та резервістів затверджених Постановою КМ України №1487 від 30.12.2022 «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов`язаних та резервістів» (в редакції від 18.05.2024) призовники, військовозобов`язані та резервісти повинні у період проведення мобілізації (крім цільової) та/або протягом дії правового режиму воєнного стану уточнити протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, свої персональні дані через центр надання адміністративних послуг або через електронний кабінет призовника, військовозобов`язаного, резервіста, або у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.
Відповідно до ст. 58 Конституції України Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи.
У відповідності до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтею 251 КУпАП визначено перелік фактичних даних в справі про адміністративне правопорушення, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ч. 1 ст. 247 КУпАП обов`язковою умовою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність події адміністративного правопорушення. Наявність події правопорушення доводиться шляхом надання доказів.
Отже, притягнення особи до адміністративної відповідальності, можливе лише за наявності події адміністративного правопорушення та вини особи у його вчиненні, яка підтверджена належними доказами.
Відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Жодних доказів від відповідача, щодо спростування доводів позивача та на підтвердження порушення позивачем Правил військового обліку та відповідно правомірність притягнення ОСОБА_1 до відповідальності за ч. 3 ст. 210 КУпАП, суду не надано.
В судовому засіданні встановлено, що позивач є військовозобов`язаним, та протягом 60 днів з 18.05.2024 (дня набрання чинності змін до абз.1, 4, п.п. 10-1 п.1 Правил військового обліку призовників, військовозобов`язаних та резервістів затверджених Постановою КМ України №1487 від 30.12.2022 «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов`язаних та резервістів») уточнив свої облікові данні через електронний кабінет військовозобов`язаного.
З огляду на викладене суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, а оскаржувана постанова про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення скасуванню.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України, з відповідача за рахунок бюджетних асигнувань останнього, на користь позивача підлягає стягненню судовий збір у розмірі 605,6 грн.
Керуючись: ст. 58 Конституції України, ст.ст. 9, 72, 77, 242-246, 262, 286 КАС України, ст.ст.9, 251, 247, 280 КУпАП, ЗУ «Про оборону України», ЗУ «Про військовий обов`язок і військову службу», ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», суд -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_3 ) про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення – задовольнити.
Визнати протиправною та скасувати постанову №317 від 26.11.2024 року про визнання винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 210 КУпАП та притягнення до адміністративної відповідальності у вигляду накладення штрафу у розмірі 17000 грн.
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 210 КУпАП - закрити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь ОСОБА_1 судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 605,6 грн.
Рішення може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі їх апеляційного оскарження з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.
Суддя А.П. Стельмах
- Номер: 2-а/745/19/2024
- Опис: Про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 745/1114/24
- Суд: Сосницький районний суд Чернігівської області
- Суддя: Стельмах А.П.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 09.12.2024
- Дата етапу: 09.12.2024
- Номер: 2-а/745/19/2024
- Опис: Про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 745/1114/24
- Суд: Сосницький районний суд Чернігівської області
- Суддя: Стельмах А.П.
- Результати справи:
- Етап діла: Залишено без руху
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 09.12.2024
- Дата етапу: 11.12.2024
- Номер: 2-а/745/19/2024
- Опис: Про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 745/1114/24
- Суд: Сосницький районний суд Чернігівської області
- Суддя: Стельмах А.П.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 09.12.2024
- Дата етапу: 26.12.2024
- Номер: 2-а/745/2/2025
- Опис: Про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 745/1114/24
- Суд: Сосницький районний суд Чернігівської області
- Суддя: Стельмах А.П.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 09.12.2024
- Дата етапу: 26.12.2024
- Номер: 2-а/745/2/2025
- Опис: Про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 745/1114/24
- Суд: Сосницький районний суд Чернігівської області
- Суддя: Стельмах А.П.
- Результати справи: заяву задоволено повністю
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 09.12.2024
- Дата етапу: 23.01.2025
- Номер: 2-а/745/2/2025
- Опис: Про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 745/1114/24
- Суд: Сосницький районний суд Чернігівської області
- Суддя: Стельмах А.П.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 09.12.2024
- Дата етапу: 23.01.2025