Судове рішення #1842613
Справа №2-2193/2007 p

Справа №2-2193/2007 p.

 

РІШЕННЯ

 ІМ'ЯМ УКРАЇНИ

 

3 серпня 2007 р.                                                                                                               м.  Стрий

Стрийський міськрайонний суд Львівської обл.

в складі:              головуючого-судді               Юрчака Л.Б.

при секретарі                                                   Кухтій О.Й.

розглянув у відкритому судовому засіданні в місті Стрию справу за позовом ОСОБА_1та ОСОБА_2до ОСОБА_3про визнання права власності на житло,  -

 

встановив:

 

В обґрунтування позовних вимог позивачі покликаються на те,  що вони з відповідачкою проживали разом в АДРЕСА_1. Квартиру № 1 в цьому ж будинку надали чоловіку позивачки - ОСОБА_1та батькові позивача ОСОБА_2та відповідачки ОСОБА_3- ОСОБА_4. Пізніше ОСОБА_1умовила чоловіка прописати до себе в квартиру № 1 неповнолітню доньку ОСОБА_3,  яка залишилась проживати з позивачами по справі. Коли ІНФОРМАЦІЯ_1ОСОБА_4 помер,  то ОСОБА_1особисто займалась приватизацією АДРЕСА_2на ім"я відповідачки та її новонародженої доньки ОСОБА_5

В кінці 2003 року ОСОБА_1вирішила їхати на заробітки в Італію,  щоб повернути заборговані гроші за весілля,  яке робила доньці та для проведення капітального ремонту,  де проживала донька з чоловіком та дитиною. ОСОБА_3 умовила ОСОБА_1продати АДРЕСА_1,  а вони будуть жити в кв. № 1,  яку вона переоформить на позивачів.

Тепер,  коли ОСОБА_1приїхала з Італії,  то довідалась,  що відповідачка відмовилась зареєструвати в квартирі № 1 ОСОБА_2,  не кажучи вже про переоформлення права власності на квартиру на позивачів,  хоча вона за два роки передала їй 18000 євро. Продавши квартиру і віддавши за неї гроші відповідачці,  висилаючи їй всі зароблені за два роки гроші,  позивачі залишились без житла,  грошей і прописки. Через відсутність реєстрації позивачі не можуть офіційно влаштуватись на роботу.

Позивачі вважають,  що хоча вони не є власниками АДРЕСА_2,  але як члени сім"ї власника мають право користуватись приміщенням нарівні з ним.  Це змушує позивачів звернутись за захистом своїх прав з позовом в суд.

У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала,  пояснивши,  що вона повністю виконала умови усного договору,  оскільки знявшись з реєстрації продали квартиру,  а всі отримані гроші віддали відповідачці. Також ОСОБА_1всі зароблені в Італії за два роки гроші систематично передавала відповідачці. Комунальні послуги в кв. № 1 за два роки,  де вона і ОСОБА_2проживав,  повністю оплачувала позивачка,  що можуть підтвердити свідки та довідка сільської ради.

Представник позивачки в судовому засіданні позовні вимоги підтримала,  посилаючись на викладені в позові обставини.

 

Відповідачка в судове засідання не з'явилася,  хоча про час та місце розгляду справи була належно повідомлена,  про причини неявки суд не повідомила.

Заслухавши пояснення позивача,  представника позивачки,  дослідивши матеріали справи,  суд вважає,  що слід провести заочний розгляд справи і позовні вимоги підлягають до задоволення з таких причин:

Так,  згідно копії договору купівлі-продажу квартири - ОСОБА_1 та ОСОБА_2 продали АДРЕСА_1гр. ОСОБА_6

Згідно довідки виконкому Угерської сільської ради № 789 від 4.07.2007 року,  в АДРЕСА_2,  яка належить ОСОБА_3не зареєстрований але проживає ОСОБА_2. Відповідачка відмовляється його зареєструвати у вказаній квартирі. Всі витрати за квартиру сплачує позивачка ОСОБА_1.

Відповідно до  ст.  156 Житлового кодексу України,  члени сім"ї власника квартири,  які

проживають разом з ним у квартирі,  що йому належить,  користуються жилим приміщенням

нарівні з власником квартири,  тому-                                                                           '

Керуючись  ст.  ст.  10,  60,  88,  212,  213,  215 , 224,  226,  228 ЦПК України,   ст.  ст.  64,  156,  162 ЖК України,  суд,  -

 

 вирішив:

 

позов задоволити.

Визнати за ОСОБА_1та ОСОБА_2право на користування жилим приміщенням АДРЕСА_2Стрийського району Львівської області,  зобов"язавши ОСОБА_3зареєструвати їх в цій квартирі.

Заочне рішення може бути переглянуто судом за письмовою заявою відповідача,  поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.

Рішення можна оскаржити до Апеляційного суду Львівської області шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення та апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація