- Представник: Павленко Сергій Валерійович
- відповідач: Кабацій Богдан Іванович
- позивач: Акціонерне товариство "Кредобанк"
- відповідач: кабацій Євгенія Георгіївна
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 303/317/25
2/303/72/25
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
16 січня 2025 року м. Мукачево
Суддя Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області Заболотний А.М., розглянувши матеріали позовної заяви Акціонерного товариства «КРЕДОБАНК» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості,-
в с т а н о в и в:
АТ «КРЕДОБАНК» звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором.
При вирішенні питання щодо можливості прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд, передусім, виходить з того подана позовна заява повинна бути подана з додержанням вимог, визначених ст.ст. 175-177 ЦПК України.
Як передбачено ч. 2 ст. 175 ЦПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Згідно з ст. 58 ЦПК України сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника. Юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Відповідно до ч. 1 ст. 60 ЦПК України представником у суді може бути адвокат або законний представник. Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 62 ЦПК України повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені, зокрема, довіреністю фізичної або юридичної особи.
В силу вимог ч. 7 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.
Позовну заяву в інтересах АТ «КРЕДОБАНК» подано до суду засобами поштового зв`язку 08.01.2025 року (надійшла до суду 14.01.2025 року) адвокатом Павленко С.В., який на підтвердження своїх повноважень здійснювати представництво інтересів АТ «КРЕДОБАНК» до позову додав довіреність № 13439 від 09.01.2024 року.
При цьому встановлено, що довіреність є дійсною до 31.12.2024 року.
З огляду на вказане, довіреність № 13439 від 09.01.2024 року на момент звернення до суду з цією позовною заявою втратила чинність, а відтак адвокат Павленко С.В. не уповноважений представляти в суді інтереси АТ «КРЕДОБАНК», в тому числі подавати позовну заяву до суду.
При цьому, звертається увага на те, що зазначена на позовній заяві дата її підписання не має правового значення для визначення моменту звернення особи до суду, так як саме з подачею позовної заяви до суду ЦПК України пов`язує відлік процесуальних строків, що в цьому випадку є здачею заяви на пошту (08.01.2025 року).
Відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 185 ЦПК України суддя повертає позовну заяву, якщо заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
Таким чином встановлено, що адвокат, як представник АТ «КРЕДОБАНК», не надав належного, чинного документа на підтвердження своїх повноважень, а тому таку позовну заяву слід повернути позивачу на підставі п. 1 ч. 4 ст. 185 ЦПК України.
Між тим, відповідно до ч. 7 ст. 185 ЦПК України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Керуючись ст.ст. 185, 258-261, 353, 354 ЦПК України, суддя,-
п о с т а н о в и в:
Позовну заяву Акціонерного товариства «КРЕДОБАНК» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості повернути позивачу.
Роз`яснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення позовної заяви.
Копію ухвали про повернення позовної заяви та позовну заяву і додані до неї документи надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя А.М.Заболотний
- Номер: 2/303/72/25
- Опис: про стягнення заборгованості
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 303/317/25
- Суд: Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області
- Суддя: Заболотний А.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 14.01.2025
- Дата етапу: 14.01.2025
- Номер: 2/303/72/25
- Опис: про стягнення заборгованості
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 303/317/25
- Суд: Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області
- Суддя: Заболотний А.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Повернуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 14.01.2025
- Дата етапу: 16.01.2025