Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #1840572327

Справа № 457/50/25

провадження №2/457/84/25


УХВАЛА

про передачу справи за підсудністю


10 січня 2025 року м. Трускавець


Суддя Трускавецького міського суду Львівської області Василюк Т.В., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Юніт Капітал» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,–


в с т а н о в и л а:


Товариство з обмеженою відповідальністю «Юніт Капітал» звернулося до Трускавецького міського суду Львівської області з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором.

Статтею 4 ЦПК України  передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

При зверненні до суду з відповідним позовом позивач повинен дотримуватися вимог закону щодо підсудності розгляду цивільних справ, передбачених главою 2 розділу І ЦПК України.

Відповідно до норм ЦПК України існує загальна підсудність справ за місцезнаходженням відповідача (ст. 27 ЦПК України), альтернативна підсудність за вибором позивача (ст. 28 ЦПК України) та виключна підсудність (ст. 30 ЦПК).

Перевіривши матеріали позовної заяви, суд прийшов до висновку про передачу справи за підсудністю.

Підсудністю у цивільному судочинстві розуміється розмежування компетенції між окремими ланками судової системи і між судами однієї ланки щодо розгляду і вирішення підвідомчих їм цивільних справ.

Згідно з ч. 1 ст. 27 ЦПК України про загальні правила підсудності, позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачене законом.

Водночас ст. 28 ЦПК України передбачена альтернативна підсудність справ, за правом вибору самого позивача.

Тобто, не виключаючи можливість звернення позивача до суду за правилами загальної підсудності (за місцезнаходженням відповідача), законодавець встановлює альтернативну підсудність. Однак правила альтернативної підсудності у даному випадку не можуть бути застосованими.

Звертаючись з цим позовом до Трускавецького міського суду Львівської області, позивач зазначає у позові місце проживання відповідачки: АДРЕСА_1 .

Відповідно до відповіді з Єдиного державного демографічного реєстру № 1023499 від 10.01.2025 року з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 .

Таким чином справа повинна розглядатись за зареєстрованим у встановленому порядку місцем проживання відповідачки. Зазначена адреса територіально належить до Бориславського міського суду Львівської області.

Відповідно до п. 1 ч.1 ст. 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Згідно з ч. 3 ст. 31 ЦПК України передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим кодексом підсудністю, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження.

Стеттею 32 ЦПК України визначено, що спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.

На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 31, 32 ЦПК України, суддя,-


у х в а л и л а:


Матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю ««Юніт Капітал» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, направити за територіальною юрисдикцією (підсудністю) до Бориславського міського суду Львівської області, який розташований за адресою: вул. Грушевського, 21 м. Борислав, Львівської області, 82300.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Суддя: Т. В. Василюк





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація